Nikdy neříkej sbohem (festivalový název)

• Indie

Kabhi Alvida Naa Kehna

Never Say Goodbye

Drama / Romantický

Indie, 2006, 193 min

Tento počin Bollywoodu jsem vstřebávala jen s obtížemi. Příběh se totiž soustředí na velmi nesympatickou dvojici rozvracečů manželství. I když se slovně tvrdí opak, tak ve skutečnosti je Dev hodně nepříjemný muž, zlý na manželku i malého syna a Maya se zase chová jako fňukna bez příčiny. To, že se tihle dva dají dohromady, je skvělým potvrzením přísloví: „Vrána vráně oči nevyklove.“ Snímek je příliš dlouhý na tak nevýraznou zápletku.(31.8.2016)

• Remini

Prvý a zatiaľ aj jediný bollywoosky film, ktorý som väčšinu stopáže nenávidela. Sebecké a nesympatické charaktery, nezmyselný príbeh a vraj tam je aj posolstvo. Hej, že keď budete dosť plakať a terorizovať každého okolo seba, nakoniec budete šťastný. Odmietam si pozrieť ďalší film od Karana Johara. Najradšej by som tomu dala mínusové hodnotenie, ale Abhishek a Preity boli veľmi dobrí. Sranda, že práve oni mi mali byť nesympatickí.(7.10.2011)

Ono je to ťažko hodnotiť takýto film. Na jednej strane si zvolil veľmi tradičnú zápletku, ale snaží sa ju divákovi podať netradičným spôsobom. Čo sa totiž stane, keď vo filme neexistuje záporná postava? A hlavne ak sa jedná o vzťahový štvoruholník? Nájsť správnu mieru emotívnej zainteresovanosti a zároveň dej odľahčovať či už tancom, alebo humorom, je vždy tvrdý oriešok – hlavne ak má film cez tri hodiny. Ale Indovia sú v tomto majstri. Bez rozdielu či budete s vyvrcholením filmu súhlasiť, alebo nie, jedná sa o skvelú vzťahovku a skvelý romantický film. Síce mimo tradičného Bollywoodského štýlu – celý dej je zasadený do New Yorku, ale mimo to funguje v zaužívaných tradíciách romantickej drámy – v ktorej sú Indovia jedničky. Príjemný zážitok bez hluchých miest a s perfektným hereckým obsadením. Spokojnosť.(15.6.2014)

Film bych zkrátila tak na polovinu a to hned ze začátku - říkala jsem si, tohle nebude tak dobrý jako filmy, co jsem zatím viděla, ale v půlce se to zlomilo a film jsem hltala a můžu říct, že je opravdu skvělej. Nejhorší je, že si to musíte pustit i s tou první nudnou polovinou za kterou dávám hvězdu dolů, ale stojí to za to!(15.8.2012)

Jeden z mála filmů se SRK, který se mi nelíbí. Ani nedokážu říct proč. Nudný není, člověk se zasměje i pobrečí... Přesto nevím proč, ale působil na mě spíš depresivně. Navíc mi dost vadí charakter Shahrukhovo postavy (ale zahrál to jak jinak, než dokonale). Věčný cynismus a arogance. A to, jak se chová ke svému synovi...brrr. I když jsou tam chvíle, kdy dává malému Arjunovi najevo, že ho má moc rád. Dříve jsem si myslela, že jak někde hraje Shahrukh Khan, musí se mi to zaručeně líbit. Ale prostě už mi několik filmů (Devdas, Dil Se, Kabhi Alvida Naa Kehna...) dokázalo, že nemusí. Ale nemyslím si, že by to bylo vinou tvůrců. Ostatním se film asi líbit bude. Na mě prostě jen špatně působí z nevysvětlitelných důvodů (i pro mě samou).(10.1.2015)

• - MayuTalwar si původně měla zahrát Kajol Devgan, když však odmítla dostala roli její sestřenice Rani Mukerji. (Terva)

• - Scénář filmu získal uznání řady kritiků a byl navrhnut na uložení do knihovny v Akademii filmových umění a věd. (Terva)

• - Snímek měl premiéru na filmovém festivalu v Tokyu (Japonsko). (Terva)