Nikdy neříkej sbohem (festivalový název)

• Indie

Kabhi Alvida Naa Kehna

Never Say Goodbye

Kabhi Alvida Naa Kehna

Drama / Romantický

Indie, 2006, 193 min

Film bych zkrátila tak na polovinu a to hned ze začátku - říkala jsem si, tohle nebude tak dobrý jako filmy, co jsem zatím viděla, ale v půlce se to zlomilo a film jsem hltala a můžu říct, že je opravdu skvělej. Nejhorší je, že si to musíte pustit i s tou první nudnou polovinou za kterou dávám hvězdu dolů, ale stojí to za to!(15.8.2012)

Ono je to ťažko hodnotiť takýto film. Na jednej strane si zvolil veľmi tradičnú zápletku, ale snaží sa ju divákovi podať netradičným spôsobom. Čo sa totiž stane, keď vo filme neexistuje záporná postava? A hlavne ak sa jedná o vzťahový štvoruholník? Nájsť správnu mieru emotívnej zainteresovanosti a zároveň dej odľahčovať či už tancom, alebo humorom, je vždy tvrdý oriešok – hlavne ak má film cez tri hodiny. Ale Indovia sú v tomto majstri. Bez rozdielu či budete s vyvrcholením filmu súhlasiť, alebo nie, jedná sa o skvelú vzťahovku a skvelý romantický film. Síce mimo tradičného Bollywoodského štýlu – celý dej je zasadený do New Yorku, ale mimo to funguje v zaužívaných tradíciách romantickej drámy – v ktorej sú Indovia jedničky. Príjemný zážitok bez hluchých miest a s perfektným hereckým obsadením. Spokojnosť.(15.6.2014)

V prvom rade, obsah tu uvádzaný je nezmysel, písal ho niekto kto film nevidel. Toto je jeden z mála filmov kde nie je možné určiť kladných a záporných hrdinov, každý divák ho podľa svojich vlastných názorov a zásad hodnotí inak a rovnako aj správanie a jednanie jednotlivých postáv. Celý film vystihuje jedna veta, ktorá zaznela z úst Amitabha Bachchana, ktorý hral Rishiho otca a povedal ju na smrteľnej posteli, "Smrť a láska prichádzajú nepozvané." Je to presne o tom, dvaja ľudia Dev a Maya žijú vo vlastných manželstvách, ktoré ale nie sú naplnené láskou, Maya nadôvažok nemôže mať deti a Dev po utrpení zranenia skončil svoju kariéru futbalistu. Ich manželstvá nie sú naplnené a preto to obaja prejavujú vo svojom správaní, Maya prehnanou čistotnosťou a Dev svojim hnevom. Keď sa Dev a Maya po rokoch stretnú, začnú sa stretávať, aby si navzájom pomohli zachrániť svoje manželstvá, počas týchto schôdzok, sa ale nepozvane a nečakane dostaví láska, keď si to uvedomia, snažia sa zachrániť svoje manželstvá svojim rozchodom. Ale ako zase Rishiho otec povedal Mayi, "Opusti ho, keď s ním zostávaš, brániš nájsť skutočnú lásku jemu a aj sebe." Tento film nastoluje otázku, či má človek udržiavať nasilu vzťahy, ktoré už nefungujú a to z akýchkoľvek dôvodov a naviac v nich nie je skutočná láska (ako povedala Maya, láska sa častokrát zamieňa s priateľstvom), alebo ich radšej rozbiť a vybudovať nové, kde ak už nič iné, sa budú tí dva navzájom milovať.(10.1.2019)

• lenuse

Já fakt nechápu, proč ta Priyanka v Salaam-e-Ishq tak chtěla hrát v Joharově filmu. Přitom vypadá on tak sympaticky. Vždycky dám nějakému jeho režijnímu počinu s odstupem času šanci, chci se přesvědčit, jestli přece jen... Ale ne, nejde to. Podstatnou část jsem prospala, ale zkoumat už to příště nebudu a nebudu. :-)(9.10.2008)

• Remini

Prvý a zatiaľ aj jediný bollywoosky film, ktorý som väčšinu stopáže nenávidela. Sebecké a nesympatické charaktery, nezmyselný príbeh a vraj tam je aj posolstvo. Hej, že keď budete dosť plakať a terorizovať každého okolo seba, nakoniec budete šťastný. Odmietam si pozrieť ďalší film od Karana Johara. Najradšej by som tomu dala mínusové hodnotenie, ale Abhishek a Preity boli veľmi dobrí. Sranda, že práve oni mi mali byť nesympatickí.(7.10.2011)

• - Kajol Devgan si nakonec zahrála jako host v písni Rock 'N Roll Soniye, ale scéna byla vystřižena. (Terva)

• - MayuTalwar si původně měla zahrát Kajol Devgan, když však odmítla dostala roli její sestřenice Rani Mukerji. (Terva)

• - Film byl původně hodnocen jako R, ale podle MPAA (Motion picture association America) obsahuje tvrdší slovní a sexuální obsah a tak jej přehodnotil na PG - 13. (Terva)