Nikdy neříkej sbohem (festivalový název)

• Indie

Kabhi Alvida Naa Kehna

• Indie

कभी अलविदा ना कहना

Never Say Goodbye

Kabhi Alvida Naa Kehna

Drama / Romantický

Indie, 2006, 193 min

Film bych zkrátila tak na polovinu a to hned ze začátku - říkala jsem si, tohle nebude tak dobrý jako filmy, co jsem zatím viděla, ale v půlce se to zlomilo a film jsem hltala a můžu říct, že je opravdu skvělej. Nejhorší je, že si to musíte pustit i s tou první nudnou polovinou za kterou dávám hvězdu dolů, ale stojí to za to!(15.8.2012)

Úžasné niečo! Neskutočne ma teší, že po niekoľkých nepodarených výstrelov do sfér bollywoodu som konečne narazil na takúto katarziu. Smial som sa nahlas a slzy som musel s premáhaním potláčať. Najviac ma prekvapilo, že najviac som si užíval vstupy Abisheka Bachcana (a to aj napriek tomu, že prvé husle dostal Shahrukh a legenda Amitabh síce tie druhé, ale čo do príbehu, tie najdôležitejšie...). Opäť neverím ako rýchlo mi ubehli vyše tri hodiny uplakaného a lehce aj uspievaného eposu. Nebojím sa vyjadrenia, že ide o snímok, čo ma dostal najviac za poslednú dobu.(6.12.2016)

Jeden z mála filmů se SRK, který se mi nelíbí. Ani nedokážu říct proč. Nudný není, člověk se zasměje i pobrečí... Přesto nevím proč, ale působil na mě spíš depresivně. Navíc mi dost vadí charakter Shahrukhovo postavy (ale zahrál to jak jinak, než dokonale). Věčný cynismus a arogance. A to, jak se chová ke svému synovi...brrr. I když jsou tam chvíle, kdy dává malému Arjunovi najevo, že ho má moc rád. Dříve jsem si myslela, že jak někde hraje Shahrukh Khan, musí se mi to zaručeně líbit. Ale prostě už mi několik filmů (Devdas, Dil Se, Kabhi Alvida Naa Kehna...) dokázalo, že nemusí. Ale nemyslím si, že by to bylo vinou tvůrců. Ostatním se film asi líbit bude. Na mě prostě jen špatně působí z nevysvětlitelných důvodů (i pro mě samou).(10.1.2015)

V prvom rade, obsah tu uvádzaný je nezmysel, písal ho niekto kto film nevidel. Toto je jeden z mála filmov kde nie je možné určiť kladných a záporných hrdinov, každý divák ho podľa svojich vlastných názorov a zásad hodnotí inak a rovnako aj správanie a jednanie jednotlivých postáv. Celý film vystihuje jedna veta, ktorá zaznela z úst Amitabha Bachchana, ktorý hral Rishiho otca a povedal ju na smrteľnej posteli, "Smrť a láska prichádzajú nepozvané." Je to presne o tom, dvaja ľudia Dev a Maya žijú vo vlastných manželstvách, ktoré ale nie sú naplnené láskou, Maya nadôvažok nemôže mať deti a Dev po utrpení zranenia skončil svoju kariéru futbalistu. Ich manželstvá nie sú naplnené a preto to obaja prejavujú vo svojom správaní, Maya prehnanou čistotnosťou a Dev svojim hnevom. Keď sa Dev a Maya po rokoch stretnú, začnú sa stretávať, aby si navzájom pomohli zachrániť svoje manželstvá, počas týchto schôdzok, sa ale nepozvane a nečakane dostaví láska, keď si to uvedomia, snažia sa zachrániť svoje manželstvá svojim rozchodom. Ale ako zase Rishiho otec povedal Mayi, "Opusti ho, keď s ním zostávaš, brániš nájsť skutočnú lásku jemu a aj sebe." Tento film nastoluje otázku, či má človek udržiavať nasilu vzťahy, ktoré už nefungujú a to z akýchkoľvek dôvodov a naviac v nich nie je skutočná láska (ako povedala Maya, láska sa častokrát zamieňa s priateľstvom), alebo ich radšej rozbiť a vybudovať nové, kde ak už nič iné, sa budú tí dva navzájom milovať.(10.1.2019)

• Remini

Prvý a zatiaľ aj jediný bollywoosky film, ktorý som väčšinu stopáže nenávidela. Sebecké a nesympatické charaktery, nezmyselný príbeh a vraj tam je aj posolstvo. Hej, že keď budete dosť plakať a terorizovať každého okolo seba, nakoniec budete šťastný. Odmietam si pozrieť ďalší film od Karana Johara. Najradšej by som tomu dala mínusové hodnotenie, ale Abhishek a Preity boli veľmi dobrí. Sranda, že práve oni mi mali byť nesympatickí.(7.10.2011)

• - Kajol Devgan si nakonec zahrála jako host v písni Rock 'N Roll Soniye, ale scéna byla vystřižena. (Terva)

• - MayuTalwar si původně měla zahrát Kajol Devgan, když však odmítla dostala roli její sestřenice Rani Mukerji. (Terva)

• - Scénář filmu získal uznání řady kritiků a byl navrhnut na uložení do knihovny v Akademii filmových umění a věd. (Terva)