Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

• ChArLeNe

Pre mňa len ďalšia novodobá Kráska a Zviera. Samozrejme, už bez toho čara a filmového zážitku. Prasací rypák spôsobený kliadbou a následná príčina sebapoznania, k tomu neustále skoky z okna pri pohľade na "netvora" je už na mňa tak trošku pritiahnuté za vlasy. Iba jeden z mnoho príkladov, kde film s dobrým obsadením (Ricci, McAvoy, Dinklage) nezachráni trápny film.(8.9.2009)

Scénář: Leslie Caveny ...napsal spuostu episod do seriálů včetně "Everybody Loves Raymond" ...Někomu komu se líbí pohádky, stejně jako mě, film dostatečně zabaví, ikdyž to není zrovna BIG FISH. Občas ale film měl svá hluchá místa, avšak Christina Ricci je natolik roztomilá že si toho možná ani nevšimnete a na konci, kdy se zbaví svého prokletí se Vám snad i bude po tom jejím "frňochu" i trochu stýskat. Komu záleží na tom, že zápletka je jasná od prvních desetei minut? Je to přece pohádka. Souhlasím s MrHladema, že je film někdy až moc při zemi, a zvlášť na atmosféru a kulisy bych více zatlačil, ale to bych opravdu asi chtěl toho Burtona. PS: Dokonce mi to přišlo trochu vánočně laděné (nevim proč). 70%(19.1.2009)

Sympatická rodinná (no, jak kdy) komedie má příběh absolutně prostý. Roztomilá dívenka je tak trochu neprovdatelná a to zapříčiněním dávné kletby, která na její hezounké tvářičce vykouzlila prasečí rypáček. Celý život chráněná před zraky veřejnosti a hlavně senzacechtivých novinářů tak až nyní po zoufalém útěku od přepečlivých rodičů poznává skutečný svět venku a možná i lásku.. Ideální záležitost pro milovníky těch pravých happy-endů. Však jsme ve filmu, konkrétně v pohádce, která úžasně sladila černé prvky (výhradně pro dospělé) s romantickou komedií, která příjemně pobaví a nekomplikovaně si to mete do finiše. Celé se to navíc nese v příjemném oparu, tu a tam okořeněném slušnými situačními gagy. Celovečerně debutující a burtonovsky cinknutý Mark Palansky si nepomáhá samoúčelnými nápady, nešetří barvami a inteligentními momenty. Moc potěší ústřední duo, James McAvoy a Christina Ricci. Sympatický Skot se za poslední léta směle propracoval až k velkým rolí (což náležitě korunoval loňským Pokáním), no a křehká Christina Ricci jako pokaždé potěší, experimentátorka se žánry (naposledy jako nymfomanka v trochu "jiném" dramatu V řetězech) i zde dokazuje, proč patří mezi nejzajímavější herečky své generace!! V netypické (maximálně osvěžující) roli překvapí i Reese Witherspoon, jinak také producentka snímku. 70%.(21.4.2008)

Moderní verze pohádky o princezně, kterou strašlivá kletba a zlá macecha uvrhly do vysoké věže, a ona čeká až jinějaký zamilovaný princ osvobodí... aneb one woman show Christiny Ricci, která dokáže být neodolatelná i s prasečím rypáčkem místo nosu. Děj je relativně prostý, žádné velké drama se taky nekoná a protože film není hloupý a nebojí se ironického nadhledu, tak se v něm emocí ždímaných až na dřeň taky nikdo nedočká... ale dívá se na něj velmi příjemně. 7/10(1.6.2008)

......dozněla Hoppipolla od Sigur Rós a já s úsměvem na tváři přehazuji přes sebe peřinu a jdu spát. To jsem ale ještě nevěděl, že je přede mnou dlouhá noc plná přemítání filmu dokola a dokola, přemýšlení, že něco tak kouzelného a upřímného tu nebylo leta a taky toho, že Christina Ricci se konečně dostalo na výsluní a že ji to ze srdce přeji. Mark Palansky nasměroval film do úplně jiné roviny, než jsem od něj očekával. Myslel jsem si, že Penelope prostě bude holka, která se bude stranit a nebude chtít žádného šamstra vidět široko daleko. Omyl! Ona je to cílevědomá, krásná, chytrá a navýši holka :) A kluka chce, jako že ten prasečí rypák.... no prostě chce ho setsakra moc. A když už mluvím o tom šamstrovi, kdo by se na něj hodil víc, než geniální James McAvoy???? Herec, který všechny odrovnal v Pokání? Yes, tenhle člověk to dotáhne daleko. A ještě něco - naprosto nechápu počínání budoucích manželů, kteří před Penelope utíkali, jakoby jim prdel hořela. To já bych ji bral i s tím prasičím rypáčkem. La la la.... :-)(12.4.2008)

• - Do některých kin šel film pod "krycím" názvem Scarfy. (Karlos80)

• - Kniha, kterou chce Max (James McAvoy) ukrást při prvním setkání s Penelopou (Christina Ricci), ve skutečnosti neexistuje. Vymysleli si ji producenti, a to jak titul, tak i autora. (zajda404)

• - Nasadzovanie prasačieho nosa na Christinu Ricci trvalo jeden a pol hodiny. (ladko)