Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Nejpříjemnější překvapení letošních Varů. Pohádka, která se nebere příliš vážně a obsahuje i nějaká ta neslušná slova a vtípky. Christina Ricci vypadá pěkně i s prasečím nosíkem ("Hnědé vlasy...hnědé oči...no prostě si představte prase!"). A když jsem před lety začal poslouchat Sigur Rós, nikdy by mě nenapadlo, že je jednou uslyším jako doprovod k ..... (cenzurováno, spoiler) v pohádce:)(9.7.2007)

Takova moderni variace na pohadky o zaklety princezne a hodnym princi, navic natocena ala Burton. Prvni pulku je film celkem sviznej, milej, vtipnej a jsou tu fajn zajimavy napady, ale postupem casu uz filmu napady zacnou dochazet a zacne cim dal tim vic pripominat klasickou romantickou komedii, az se to v zaveru zvrhne v stokrat provareny klise. Navic to zlomeni kletby je udelany dost trapne. Nicmene i ty slabsi momenty zachranuje prijemna Ricci a McAvoy, ktery se k sobe hodi.(4.5.2008)

Příjemná novodobá pohádka, kde je Burtonovská stopa znát už od úvodních titulků, ale postupem času se vytrácí. Ona to trošku dělá i Christina Ricci, která i s prasečím rypáčkem vypadá roztomile a její hlas dává filmu určitou pohodu. Parťák james McAvoy mi každým filmem dokazuje, že hrát opravdu umí a tady se svojí nedbalou elegancí čaroval. Ze začátku jsem si je jako ústřední dvojíci představit moc neuměl, ale byl to krok do neznáma a vyplatil se.(Snad to stejně dobře dopadne u Wanted, tam jde o jiný kalbirt, ona Jolie...). Peter Dinklage je směšný sám o sobě, takže nemusí ani mluvit. Svojí přítomností to oživil a největším překvapením byla Reese, kterou jsem na poprvé nepoznal a dokonce se mi tady i líbila. _ Na pozvednutí nálady je to určitě super krok.(2.5.2008)

Příjemná pohádka, která ale zaostává především v nemastném-neslaném vztahu hlavní dvojice.(13.10.2009)

Táto čarovná romantická jednohubka u mňa boduje nielen vďaka tomu, že teraz je v kurze feši James McAvoy :)(28.7.2008)

• - Film sa dostal do kín v USA a Veľkej Británii až dva roky po jeho dokončení. (ladko)

• - Kniha, kterou chce Max (James McAvoy) ukrást při prvním setkání s Penelopou (Christina Ricci), ve skutečnosti neexistuje. Vymysleli si ji producenti, a to jak titul, tak i autora. (zajda404)

• - Do některých kin šel film pod "krycím" názvem Scarfy. (Karlos80)