Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Nic moc jsem od toho nečekala, pohádku, ale tohle mě okouzlilo. A James McAvoy se mi tu fakt líbil. No a ne, že bych si snad Christinu Ricci s prasečím rypákem chtěla vzít (kdybych byla chlap), ale nezdála se mi až tak ošklivá. Pohádka kde od začátku víte jak to dopadne, ale stejně vás to okouzlí. 4*(23.10.2010)

Scénář: Leslie Caveny ...napsal spuostu episod do seriálů včetně "Everybody Loves Raymond" ...Někomu komu se líbí pohádky, stejně jako mě, film dostatečně zabaví, ikdyž to není zrovna BIG FISH. Občas ale film měl svá hluchá místa, avšak Christina Ricci je natolik roztomilá že si toho možná ani nevšimnete a na konci, kdy se zbaví svého prokletí se Vám snad i bude po tom jejím "frňochu" i trochu stýskat. Komu záleží na tom, že zápletka je jasná od prvních desetei minut? Je to přece pohádka. Souhlasím s MrHladema, že je film někdy až moc při zemi, a zvlášť na atmosféru a kulisy bych více zatlačil, ale to bych opravdu asi chtěl toho Burtona. PS: Dokonce mi to přišlo trochu vánočně laděné (nevim proč). 70%(19.1.2009)

Christina Ricci s prasečím rypáčkem je tak neodolatelná a dojemná, že pro ty zděšené nápadníky nemám pochopení... Penelope jakožto netradiční romanci s tradiční žánrovou dějovou kostrou na romantický pětihvězdičkový vrchol a do ztvárněním příbuzných děl páně Burtonova (Střihoruký Edward, Velká ryba...) krůček chybí, ale přesto je nevtíravě milým a příjemným - docela i slzy pudícím - osvěžením, které si rád opětovně dopřeji. Snímků, jež si dovedou diváka podmanit a spokojeného ho kolébat na vlnách libých pocitů, roste na filmové louce jako šafránu.(17.7.2007)

Rozhodně kouzelný film, kterému z hlediska příběhu a nápadu lze těžko něco vytknout. Avšak až na tu lehkou bizarnost je to jen prvoplánová romance, na níž se pěkně dívá a poslouchá, ale která se drží všech pravidel mainstreamu a nebudu jí milovat jen proto, že je mírně posetá Burtonovskou stylizací, příjemnou nadsázkou a sympatickými hrdiny....Mám rád podobné filmy, ale tohle mě hold nějak nedostalo.(3.8.2008)

Může obsahovat SPOILERy! Slečna s prasečím rypákem a ušima, která hledá štěstí - ale zbytečně. Motivem všech podobných filmů je vždycky změna hrdiny samotného(nemusí být nutně fyzická)a to hlavně ve změně myšlení či chování a v uvědomění si toho, čím si prošli a proč si tím prošli. Penelope jako celek byla přesně taková - výjimečná a i přesto normální. Hysterickou matku, kterou si zahrála Catherine O´Hara si neumím ani lépe představit stejně jako skvělí herci: Christina Ricci, James McAvoy, Reese Witherspoon a Peter Dinklage. Baví mě podobné podání skutečnosti - vtipně, kapku romanticky a dost nereálně. Kdybych měla já někdy prasečí rypák, tak jsem si jistá, že bych ženicha opravdu nesehnala :-D. Občas ale neuškodí si zasnít u takových pohádek.(4.4.2013)

• - Pre Reese Witherspoon to je prvý film, u ktorého figuruje ako hlavná producentka a zároveň herečka. (ladko)

• - Do některých kin šel film pod "krycím" názvem Scarfy. (Karlos80)

• - Christina Ricci nemusela prejsť castingom. Oslovila ju Reese Witherspoon. (ladko)