Komedie / Fantasy / Romantický

Velká Británie / USA, 2006, 99 min

Penelope je milej film, dost mu teda napomáha fakt, že je trochu britskej, což je jakýsi pozitivní prokletí, ale i tak jsem už v půlce marně vzpomínala, jak to vlastně začalo a přijde den, kdy si budu pamatovat jen, že tam hlavní roli hrál nějakej prasečí nosánek jakožto lakmusovej papírek charakteru lidí a test vnitřní síly jeho majitelky. Co mě zaujalo víc, byli ty chlapi: sexy McAvoy, vždycky démonickej Grant, dokonce i liliput, kterýho jsem tady neviděla prvně, a zaujetí jeho solidním herectvím mě donutilo si najít jeho jméno - Peter Dinklage, jo a ten barman by stál za hřích (toho hledat nebudu) ... a Christina někde daleko za bramborovou medailí a za Reese.(25.8.2008)

Zajímavý film to je, ale ne natolik, aby mě nadchl. V prvé řadě se táhl a klidně bych ho o mnoho pasáží zkrátil. Zbytečná byla účast některých herců ve vedlejších rolí (Reese Witherspoon, Russell Brand). Mark Palansky se jako režisér osvědčil v dobrém tahu nevydírat divákovy city až na doraz. Jako vypravěč už tak zdatný nebyl. Kamera, neotřepaná vizuální stránka filmu a výprava jsou největší přednosti filmu. V hlavní roli si umím představit větší krásku než je Christina Ricci. Dobrý film to je, ale pro ucourané tempo a slabší působivost bych si ho znova nedal. 60%(2.1.2012)

Zajímavě pojatá pohádka oblečená v novodobém a trošičku dospělejším kabátku, který stojí na půvabu Christiny Ricci a charismatu Jamese McAvoye a Petera Dinklageho, škodí mu naopak neujasněná stylizace a z režijního hlediska poněkud ledabyle / nedobře podané motivy. Humornost některých momentů je ale každopádně neuvěřitelně smrtící...(25.5.2010)

Nic moc jsem od toho nečekala, pohádku, ale tohle mě okouzlilo. A James McAvoy se mi tu fakt líbil. No a ne, že bych si snad Christinu Ricci s prasečím rypákem chtěla vzít (kdybych byla chlap), ale nezdála se mi až tak ošklivá. Pohádka kde od začátku víte jak to dopadne, ale stejně vás to okouzlí. 4*(23.10.2010)

Jednou za čas je přece pěkný podívat na pořádnou romantiku, ale ne takovou tu kýčovou, ve který hrajou pořád ti stejní herci a do pozadí vyhrávájí songy z Evropy 2. Tohle tady dlouho nebylo, James McAvoy je krásný, Christina Ricci roztomilá a celé to vyvrcholení s Hoppípolou od Sigur Ros je nádherné.(30.1.2011)

• - Christina Ricci nemusela prejsť castingom. Oslovila ju Reese Witherspoon. (ladko)

• - Pre Reese Witherspoon to je prvý film, u ktorého figuruje ako hlavná producentka a zároveň herečka. (ladko)

• - Christina Ricci musela vyzkoušet 15 verzí prasečího rypáčku než našli ten "pravý". (Fredy176)