Nedaleko od domova

• Izrael Karov La Bayit
Trailer

Jeruzalém byl do války v roce 1967 rozdělen mezi jordánské Araby, kteří žili ve východní části města, a mezi Izraelce, kteří žili v západní části. Když v roce 1967 Izrael dobyl východní část, vzniklo v Jeruzalémě silné politické napětí. Film sleduje každodenní život Smadar a Mirit, dvou osmnáctiletých dívek, které jsou v rámci povinné vojenské služby zařazeny do jedné hlídky v ulicích Jeruzaléma. Dívky ale mají i svůj vlastní život – romantické vztahy a rozchody. Jednoho dne ale i na ně dolehne jeruzalémská politická realita. I když izraelské ženy slouží běžně v armádě jako muži, Blízko domů je první izraelský film vycházející z jejich hlediska. (FEBIOFEST 2007) (oficiální text distributora)

Trailer

Sowa

Podařený film o životě dívek v israelské armádě. Svoji povinnou vojenskou službu neberou moc vážně, chtějí žít svůj život, bavit se, nepodléhat cizím příkazům. Jen málo filmů bylo natočeno na tohle téma a tenhle je podle mě nejzdařilejší. Na snímku je znát, že obě režisérky jsou také ženy. 4/5 si tenhle snímek určitě zaslouží ()