Démon pomsty (TV film)

Christian Niculescu

Kostýmy:

Ioana Albaiu
  • petero

Jake West po vidláckom a neskutočne uletenom EVIL ALIENS dostal na starosť druhé pokračovanie Pumpkinheada, kde sa zbavil akejkoľvek nadsádzky a priniesol typicky béčkový horor ktorý má dostatočný spád aby nenudil čo je u podobných filmov skôr vzácnosť. Vracia sa i Lance no hviezdou filmu je Doug „Pinhead“ Bradley v úlohe doktora na šikmej ploche ktorý v miestnej márnici kántri ľudí. Keď sa na to príde sú uväznený jeho kumpáni a on ako vážený miestny lekár sa nenápadne pridá k vyšetrovaniu. V okolí je ponachádzaná kopa mŕtvol a partia miestnych mladíkov a dievčat sa rozhodne pomstiť za tieto zverstvá na ich blížnych a tak zájdu za starou čarodejnicou aby tmu sveta znova uzrel démon pomsty Pumpkinhead... Béčkový herci, masky dobré, vraždy priemerné, triky úbohé, atmosféra OK.(2.11.2008)

• Falko

V druhej tretine sa filmik celkom dobre rozbehol, bolo tam aj par brutalnych vrazd, kde sa krvou ani trosku nesetrilo, ale pribeh nebol moc zaujimavy a co je este horsie, monstrum vyzeralo ako z hororov 80-tych rokov a vrazdilo zlych ludi, takze som sa nemal o koho bat, skor mi bolo jedno, koho to monstrum zabije. V tretej tretine ubral reziser z plynu a skor som sa nudil. Neviem, preco Lance Henriksen nedostava lepsie ulohy. Jeho je podla mna skoda, aby sa objavoval v takychto filmoch... 04.09.2008 ______ Doug Bradley - (Doc Fraser) +++ Lance Henriksen - (Ed Harley) +++ Douglas Roberts - (Bunt Wallace) +++ Lisa McAllister - (Dahlia Wallace) +++ Tess Panzer - (Molly Sue Allen) +++ Hudba: Rob Lord +++(4.9.2008)

• Terva

CITÁT - Žiješ jenom na dluh. Smrt je věčná..............Myslel jsem, že to bude lepší než jednička, ale spletl jsem se. Zase je tu řada nepravděpodobných náhod a situací, které ačkoliv je to horor, jsou těžko uvěřitelné a ztrácejí logiku. Chtěl bych například vidět někoho po takové kruté operaci, ponořeného do lesního bahna (Manthing), jak vstane nebo spíš vyplave na hladinu , vyleze ven a ještě stačí dojít k silnici a ještě narazit na auto a zrovna...bla...bla...bla. V prvním filmu se Pumpkinheadovi říkalo Mrtvolák a tady mu pro změnu říkají Tikvohlav, tohle však je asi spíš chyba českého dabingu. Následné nalezení hrobu Pumpkinheada je také velmi podivné až směšné, ale bez této skutečnosti by příběh prostě nemohl pokračovat, že. CITÁT - Měl jste vědět, že ho nemáte rušit, šerife......... Takže si "bábinka" jen tak mimochodem vezme podpaží jednu nalezenou mrtvolu a odejde sní z místa činu - jak prosté. Samotné postavení její chaty je také divně situováno. V prvním příběhu se hrob Pumpkinheada nachází až za samotným příbytkem této "čarodějnice" Zde se však návštěvníci musí nejdříve projít kolem a posléze i skrze hřbitov a pak teprve dojdou k chatě, která má vchod směrovaný ke hřbitovu. Je to celý postavený na hlavu. Za co se nám tvůrci mstí? CITÁT - Řekněte: Pomsta.............. Krev života je použita, vetřelec..pardon...Pumpkinhead, tedy Tikvohlav probuzen a nesmyslná vyvražďovačka může začít. Mě se to zdá prostě jako blbost. Má to, stejně jako předcházející příběh, povedené triky, ale to je vše. Pár fandů se asi bude nad příběhem rozplývat nad pár "gore" scénami, ale mne to nebralo. CITÁT - Co budeme dělat?..............(29.6.2013)

• obitus

Rozhodně ne tak špatné, jak jsem očekával. Sice jde o klasický, přímo na dvd v Rumunsku točený horror, ale zachraňují ho především slušní herci (Doug Bradley je moc fajn). Děj prakticky ignoruje dvojku a hodně, někdy až zbytečně hodně, cituje první díl. Díky tomu se mohl ve zvlaštní a ne až tak logické roli vrátit Henriksenův Ed Harley. A to je rozhodně dobře.(12.1.2008)

Parádní béčko který se nebojí ukázat gore a není to ani nic extra okázalého. Tykvohlav vypadá stále fajn a navíc ted tu má z obětí koho vybírat. Bradley je hnusnej hajzl a Henriksen je stále sympaťák. West mi znova ukázal že když točit béčko tak k tomu nestačí pouhý peníze ani dobří béčkový herci ale talent, který rozhodně má. Za mě spokojenost.(21.8.2011)