Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krvavý svár mezi rodinami Hatfi eldových a McCoyových zuří již celá desetiletí. Teď se však chýlí k hroznému konci. Jodie Hatfieldová se totiž zamilovala do Rickyho McCoye. Její dva bratři se rozhodnou vztah násilím ukončit, ale omylem při tom zaviní smrt Rickyho malé sestřičky. Ricky nedbá varování samotného Eda Harleyho (Lance Henriksen - DÉMON POMSTY, VETŘELEC vs. PREDÁTOR) a žádá Pumpkinheada - legendárního démona pomsty, aby mu pomohl s odvetou, která by jednou provždy vymazala rodinu Hatfieldových ze zemského povrchu. Krveprolití začíná... Pumpkinhead vraždí všechno, co mu přijde do cesty a jedna věc se zdá jasná: svatba se tu uskuteční jedině přes jeho mrtvolu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

Smok odpad!

všechny recenze uživatele

V skratke: Vyvoláme z pekla gumenú príšerku, ktorá má hlavu jak televízor a nazveme ju Pumpkinhead ( Tykvohlav :)). Ona potom bude chodiť po lese, stúpať ľuďom na hlavy, vyberať im črievka a robiť kadejaké iné drobné nezbedy. Dve rodiny v počte členov 2x15 ľudí (aby bol materiál na pokusy) ľahnú popolom, lebo si do nej všetci budú chcieť vystreliť. Všetko naše snaženie bude vyzerať lacno a céčkovo. Ako komédia vynikajúce. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Jojda, hrozné čosi. Oproti tomuto aj podpriemerná jednotka Stana Winstona pôsobí ako veľdielo modernej hororovej kinematografie. Ani (nezmyslený, ale no a čo) návrat Lancea Henriksena nepomohol a tento diel je vyložene žalostný, miestami až nechtiac smiešny a parodický (nenávisť medzi rodinnými klanmi väčšinu času pripomína nie príliš vydarenú paródiu). Scenár dosahuje obludné rozmery (nepriateľská rodina č. 1 podpáli dom nepriateľskej rodine č. 2 a o pár sekúnd je šokovaná, že dom horí a chce ho hasiť). Samotná príšera je napriek evidentne nedostatočnému rozpočtu podľa mňa celkom vydarená a potešili ma aj brutálne efekty, ale to je asi tak všetko. Univerzum je absurdné, vôbec sme sa nemali dočkať žiadneho sequelu („žiadateľ“ pri Pumpkinheadovom útoku dostane záchvat pripomínajúci čosi medzi epilepsiou a orgazmom, to fakt néééééé). ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Jak by vypadal Romeo a Julie kdyby byl Shakespeare podřadným hollywoodským scénáristou? Asi jako čtvrtý Pumpkinhead. Dvě znepřátelené rodiny, láska, krev, střeva a gumák potácející se lesem, to vše smícháno naprosto nesmyslnou zápletkou do nezáživného béčka, které neděsí, nenapíná (v žádném významu toho slova) a vlastně nevyvolává žádnou velkou emoci. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Zatím poslední Démon pomsty je jen díky několika zábavným úmrtím o fousek lepší než zmršená dvojka. Autoři se pokusili příběh vyšperkovat variací známého sporu dvou amerických rodin Hatfieldů a McCoyů a shakespearovským motivem Romea a Julie. Výsledkem je však jen křečovitá karikatura. Hatfieldové i McCoyové jsou představeni jako špinavé rodiny, kde incest patrně nebude neznámým pojmem. Zjevná debilita členů obou klanů budiž nápovědou. Avšak i mezi primitivy kvete láska, a tak tu máme Romea Rickyho McCoye a Julii Jodie Hatfieldovou, jejichž láska nezná hranic. Pumpkinhead vstupuje do hry v okamžiku, kdy dva Hatfieldovic bratři způsobí smrtelnou nehodu jednomu z McCoyovic děvčat. Zničený Ricky se pak obrací na naši známou čarodějnici se žádostí o vyvolání Tykvohlava. Jeho pohnutkou však není jen pomsta, ale i láska. Nechá-li totiž Jodie vyvraždit celou rodinu do posledního kojence, jejich štěstí nebude stát nic v cestě. Tykvohlav konečně povstane a divák dostane svou porci morbidní zábavy, medvědí past v obličeji a finální masakr patří k tomu nejlepšímu, co může Krvavá lázeň vůbec nabídnout. Hloupý příběh, příšerní herci a levné triky, poslední "Dýně" opět nepřekvapila, ale já už si zvykl. P.S. Málem bych zapomněl, opět tu pobíhá mrtvý a zbytečný Lance Henriksen. O něco lepší dvě hvězdy. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Pumpkinhead se vrací a s ním i Lance "beru každou roli" Henriksen. Tentokrát se dostávají mezi znesvářené famílie, Pumpkinhead proto aby průměrně zmordoval nějaké ty chudáky a Lance aby pronesl nějaké to moudro a odkráčel zase o film dál. Doufejme, že pátý díl nenatočí dřív než za dvacet let. Lance už bude asi v pánu, ale to borce jako je on zastaví jen málokdy. Oni se vrátí, oba dva. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama