Umezu Kazuo: Kjófu gekidžó – Mušitači no ie

• Japonsko 楳図かずお恐怖劇場 蟲たちの家 (více)

ricci.s

Príbeh o manželskom páriku, ktorý prekonáva krízu, a žena sa z nej snaží dostať veľmi zaujímavým spôsobom - premieňa sa na hmyz. Alebo sa to všetko odohráva len v jej hlave? Nebolo to zlé, ale úprimne som čakal niečo iné. Aj keď tie chrobáky (a najmä gigantický pavúčik v závere) vyzerajú celkom k svetu, a námet je celkom zaujímavý, v tomto prípade sa nejedná o horor, ale o čistú psychologickú drámu, takže mi to nesadlo. ()

Cedr

Přes obrovský problém s rozvleklostí a prázdnotou úvodu, který místo aby budoval atmosféru jen nudí svou těžkopádností tato adaptace legendárního hororového mangaky přeci jen nakonec chytne druhý dech. Představení klíčových momentů konfliktními interpretacemi nespolehlivých vypravěčů budí velmi povedený pocit nejistoty. Hororu samotného sice není příliš, ale o to je údernější. ()

drankeryth

Toto ma byt ''akoze'' horor? To nemyslite vazne. Nic som nepostrehol. co by len i trosicku naznacovalo, ze tento film patri do zanru horor. Nudny film, ktory sa vlecie spomalenym tempom do finale. Pre mna jednoznacne to patri ku drame a nie moc zaujimavej pre moje oci. ()