Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

Cival

Dobře udělaná, střemhlavá změť skečů, která mě osobně naprosto míjí. Zasmál jsem se asi jen dvakrát, ale na rozdíl od jiných animovaných průplachů jsem alespoň chápal, proč se osazenstvo sálu směje poměrně pravidelně a proč si spokojeně podupává. "Objektivních" 50%. ()

Blizzard

Hezký rozjezd, výraznější momenty jako je pád letadla nebo tučňáci kradoucí auto mají v tomto snímku bohužel minoritní podíl. Většina příběhu se motá jen kolem návratu ztraceného "krále" džungle a jeho strastí, který bych ale v klidu vynechal. Tučňáci, Gloria, Moto Moto, lemuři a stará babka nakopávající všem zadek, to je ta zábavnější část druhého pokračování Madagascaru. Vizuálně je film na dobré úrovni, alespoň pokud si odmyslíte druhové klony zvířat, pozadí Afriky a podání barev je ale kvalitní. Hans Zimmer a jeho poskládaný úvodní motiv z jiných filmů je sice fajn, ale klonovat ho do dalších částí s drobnými úpravami již nemusel. M2 je místy zábavný, avšak zapomenutelný animák s neatraktivním příběhem, který stojí za vidění jen díky několika málo zvířecím postavám, tedy pokud nejste zrovna milovníky celé zoo, pak se vám bude jistě líbit celý. Pokladničky ale naplnil více než dostatečně a tak bych se nedivil, kdyby byla jeho třetí část již na cestě. (6/10) ()

Cervenak

Na tej istej úrovni ako jednotka: akonáhle to chce mať "príbeh", tak je to priemer, ba otrava. Lenže v okamihu, keď sa to odtrhne z reťaze a začne to jednoducho blbnúť na tému "tučniaci vydrbávajú s opičími odborármi", "babka všetkých kope do vajec a hrá jej k tomu Morricone" alebo "král Jelimán je nespútaný gay fašista", siaha to po 4 hviezdičkách. Zľahka to ide mimo mňa, ale celkovo je to solídna zábava s výraznými postavami a úplne chápem, prečo to decká milujú viac než všetky pixarovky a Shrekov dokopy. ()

Isherwood

Vysušená kopie jedničky, která jenom recykluje to nejlepší a zbytek vyvařuje v infantilitě. Opičákům diplom za účast a tučňákům vytesat mohutný pomník! ()

Malarkey

Za těch pár posledních let, co jsem viděl filmů tolik, že si to nedokážu ani spočítat a ani nechci, stačí mi to číslo na čsfd a už mám mžitky, že to je vůbec možné, ale po takové době jsem si uvědomil, že občas se dvojka povede víc jak jednička, a začíná se to stávat čím dál tím častěji, jelikož jednička byla fakt nuda, a natočená byla zrovna v období, kdy animáky vznikali snad každý měsíc, a většinou hodně nevalných kvalit. Dvojka co se týče animace také nemá nic geniálního, ale ten příběh plný neotřelých a příjemných vtípků to dokázal naprosto dokonale vynahradit, a to mě hodně těšilo. Zase v tom figurovaly kočky, takže tady to bylo tak nějak od začátku jasný, ale furt tam bylo tak moc absurdit, že se tomu člověk prostě musel smát a tak to jedničku trošičku převálcovalo a mně se to opravdu hodně líbilo. Animace sice průměr, ale jak je vidět, tak i příběh dokáže udělat hodně. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $180,010,950Tržby Celosvetovo $603,900,344Tržby za predaj DVD v USA $110,843,814 //počet predaných kusov 8,073,708║ Tak a prišla opäť bžunda ako sa patrí, celý team zvierat na čele s tučniakmi boduje a zabával plné kino(prevažne detí) do popukania, ja som si to užil o niečo viac než prvý diel aj keď tento má o niečo ešte jednoduchší príbeh. Aj keď teda príbeh bol jednoduchý našlo sa tam pár škuliniek pre využitie a začlenenie niekoľkých trefných názorov na dnešný svet a treba upozorniť že dosť sa tvorcovia trafili, deti určite moc nepochopia tento ich zámer ale ostatný postarší sa určite zamyslia nad výpoveďou dialógov kreslených postavičiek a dajú týmto načrtnutým témam za pravdu, rovnako tak potešia odozvy na staršie filmy a k tomu už nehovoriac návrat starenky čo nemá rada mačičky. Začínam byť opäť fanúšik DreamWorksu, pokiaľ budú každý rok púšťať do kín také komické pikošky ako bola tohto ročná Kung Fu Panda a tento Madagascar 2, také omyly ako bol Shrek 3 nech radšej nechajú už na pokoji. /videl v kine 2x: 90%/ ()

imf

Dvojka už vaří z vody a recykluje témata z jiných animáků (ve velkém!). Stillerův lev je tak infantilní, že to vhání slzy do očí a tučňáků bohužel není dost na to, aby tenhle neblahý kurs nějak zvrátili. Animace zamrzla v roce 2005, primitivní dialogy jsou jak z doby kamenné, ale hlavně je to hrozná nuda, ve které se, na rozdíl od podobně matné Doby Ledové 2, sem tam zpívá a tančí. Pro děti je to splněný sen, pro dospělé potenciální noční můra. První film jsem s jemným úsměvem proseděl až do konce. U dvojky je to možné jen po předběžné intoxikaci. Asi.____P.S.: S českým dabingem o hvězdičku víc. Výjimečný případ, kdy parta moravských "týpků" a dobře vložené popkulturní odkazy zvedají dojem z celku o desítky procent. ()

Renton

Scénář: Etan Cohen .. Infantilnější, razantnější, rodinnější, hloupější. Ve výsledku přesto pořád stejně nudná břečka jako první Madagaskar. Trnu při souboji babičky se lvem v obavách, jaký tohle může mít na omladinu vliv. Zírám, jak se dokáže pán afrického tvorstva, lev, ztrapňovat, byť byl nakonec Alex tím jediným, kdo u mě dokázal vzbudit dvakrát výraznější úsměv. Pokud někoho rozpumpují taneční čísla, už zřejmě nebude mít problém brodit se s úspěchem dějovou vatou, kterou nezachrání ani eskapády tučňáků. ___ A teď všichni: oni tak rádi traptí traptí... ()

KarelR

Jednička je utahaná nuda, ve který rulujou akorát tučňáci a Morris, ale dvojka je na tom překvapivě líp. Díky nárůstu počtu dějových linek se nestihnete nudit, protože se pořád něco děje, ultimátní gagy by se tu našly taky ("nečekaně" je mají většinou na svědomí tučňáci nebo Morris...), animace konečně nestojí za houby a i ta hudba je fajn, přestože Zimmer vykradl snad všechno od Lawrence z Arábie po Transformers. Druhý Madagaskar je tak ideální zábavou pro celou rodinu, která v sobě skrývá i špetku guilty potenciálu pro ostatní, protože jakmile se přenesete přes to neustálé dávkování životních mouder, zbyde vám fajn průměr, jenž bych si někdy v budoucnu možná neodmítl oživit. Teda jestli do té doby neonemocním a nebudu muset jít umřít do jámy... :-) ()

DaViD´82

Tučňáci by se spolu s opičáky měli vzbouřit, obsadit Dreamworks a natočit si svůj vlastní film, ve kterém nebudou laciné moralitky, žvatlající či padající zviřátka, zpívání ani tancování, ale hlavně žádná otravná baba s kabelkou. Jen Hanse Zimmera by si mohli ponechat, ta jeho úchylka na parodování Morriconeho mě zatím (stále ještě) baví. ()

Tom Riddle

"Well, you've got to march right up to this woman, right? You look her right in the eye, you lean forward, right, just a little, just almost all the way, hm, then you let her lean forward just another little bit 'til you're just a lips distance away from each other, hm, and then you just tell her... how much you hate her." ()

Bluntman

Jednotlivé skeče jsou samy o sobě mnohdy výrobné, s citem pro načasování a zábavnými pointami, jenže jako celek to katastrofálně nedrží pohromadě a mezi animovanými filmy pro celou rodinu to je přežitek, protože MADAGASKAR 2: ÚTĚK DO DIVOČINY nemá určenou cílovou diváckou skupinu. Nejde natáčet anarchistické grotesky, když chcete kázat o sepjatosti rodiny a síle přátelství a kráse lásky, nelze do filmu pro děti plného dovádivého tančení začleňovat scény, v nichž stará babička mlátí lva, zebra se chce projevit jako výrazný jednotlivec, hroši jsou k sobě sexuálně přitahování svou tloušťkou, depresivní žirafa miluje hrošici, tučňáci jsou kapitalisti a opice marxisti..., protože to děti nepochopí anebo to na ně má špatný dopad. Rozjívenost díla je tak pózou, protože se jedná o podle mustru natočené pokračování s cilem vydělat peníze, a tak se přidalo na roztomilosti, rodinné notě apod. U Dreamworksu by se mohli podívat na VALL-Iho, jak se ozvláštňují postupy grotesky v animovaném filmu, anebo by mohli vzdávat poctu klasickým žánrům jako v KUNG-FU PANDĚ, protože takhle postmoderní rozjuchanost jim od SHREKA TŘETÍHO nefunguje. ()

Fr

Tohle je náš domov !!!…. Jestli první film naplnil očekávání rodinné zábavy, tak dvojka už je určená převážně menším dětem. Bez rodičů. (Nemyslím samozřejmě sirotky….) On totiž ani můj nejmladší nebyl moc nadšenej. Hlavní hrdinové nejsou vtipní, dokonce řeší problémy, které děti moc nezajímají (láska, odbory). Ke všemu dost žvaněj a ,,pitvoří“ se u toho jako idioti. Situaci nezachrání ani písničky, protože nejsou nijak originální. Jediná tutovka jsou tučňáci, bohužel nemůžou dělat všechno! PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Ve filmu uslyšíte tzv. Hroší písničku. Režisér F.Renč na tento text připravuje videoklip, ve kterém v hlavní roli uvidíme manžele Paroubkovi. Jestli se objeví i tučňáci můžeme pouze spekulovat. ()

Dever

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Once Upon a Time in Africa [3:44] ,2. The Traveling Song [3:25] ,3. Party! Party! Party! [3:31] ,4. I Like to Move It [3:41] ,5. The Good, The Bad and the Ugly [0:54] ,6. Big and Chunky [3:21] ,7. Chums [2:16] ,8. New York, New York [1:30] ,9. Volcano [2:50] ,10. Rescue Me [3:36] ,11. More Than a Feeling [4:45] ,12. She Loves Me [1:45] ,13. Rescue Me [2:40] ,14. Copacabana (At the Copa) [4:07] ,15. Monochromatic Friends [3:02] ,16. Best Friends [2:26] ,17. Alex on the Spot [2:00] ,18. I Like to Move It ,19. She Loves Me , ()

novoten

Scénář rezignoval i jen na náznaky komplexního příběhu, oblíbené figurky dostávají za každou cenu více prostoru a hraje se v prvním i druhém plánu na humornou stránku. A díky tomu to funguje o třídu lépe než první díl. Jakkoli je pokračování Madagaskaru snad ve všech ohledech čistý kalkul, tak tučňáci i lemuři rozesmívají, zebří dav jakbysmet a nezaostává ani oblíbená hypochondří stránka zoufalého Melmana. Kdyby se neukázala nesnesitelná a trapně nevtipná akční babča, mohl Útěk do Afriky pošilhávat po vstupu do skupiny skutečně vydařených animáků. Bez prázdných náznaků typu "koloběh přírody", které v prvním díle tak otravovaly, k tomu vážně neměl daleko. 70% ()

tron

"Čo by si urobil ty, ak by ti ostávali posledné dva dni života?" - "Naučil by som sa poriadne hvízdať alebo obsadil susedné štáty a zaviedol v nich vlastnú ideológiu." Strašná šupa. Najlepší diel trilógie. Jednotka bola blbosť a hoci sa trojka snažila kráčať v stopách dvojky, nemala na ňu. Čiže naozaj máme dočinenia s najvydarenejším dielom. Dvojka kašle na logiku a stáva sa sériou miestami takmer až pozoruhodných vtipov (tučniaky študujú mimoriadne odborný výkres meganáročnej stavby, na čo sa veliteľ pochybovačne spýta "Ste si istý, že to bude lietať, Kowalski?", na čo Kowalski odpovie "Áno, len toto urobíme takto a toto takto", párkrát výkres preloží do tvaru lietadielka a hodí ho). Fóriky sa definitívne odtŕhajú od reality, takže je v nich možné všetko (bitky s maniakálnou babičkou, žralok, odborárske opice). Prospela tiež zmena prostredia, keď nudnú newyorskú ZOO resp. nudný Madagascar vystriedala pestrofarebná, veselá a bláznivá Afrika. Tá umožňuje doteraz nezaujímavým štyrom hrdinom (lev, zebra, hroch a žirafa) "naplno prepuknúť". Prvé dve časti MADAGASCARU sú totiž paradoxne známe tým, že (mala to aj DOBA ĽADOVÁ) hlavní hrdinovia sú slabí, kým šialené podporné postavičky fantastické. Vďaka Afrike tentokrát ale šťavu získali aj hlavní hrdinovia (lev je až teraz konečne poriadny gay, zebra rieši existenciálne problémy "Musíš uznať, že ste si dosť podobní..."). Plný drajv snímka však získava zasa až nástupom "vedľajších" postáv, či už sa jedná o párik vychcaných odborárskych opíc ("Chcete, aby tieto fotky poletovali naprieč savanou?"), samozrejme fenomenálnych tučniakov ("Hlásenie!" - "Stratili sme dvoch pasažierov." - "To nestojí za reč."), alebo o maličkého Morta, ktorý je zo všetkého vždy pokakaný a tak naňho tvorcovia v dvojke poštvali gigantického žraloka (!!!). ()

B!shop

Stejne jako prvni dil jsem se zase perfektne bavil. Krome nakejch dvou tri moralizujicich chvilek je to neskutecna jizda narvana spoustou skvelejch pisnicek, spoustou hlasek a spoustou vtipku, nekterejch sice infantilnich, ale co na tom zalezi. Animace sice od prvniho dilu nakyho vyraznejsiho zlepseni nedoznala, ale to je asi tak jedina drobna vada na krase tohohle skvele zabavnyho animaku. ()

Marius

Takže v 4 592 834 598 687mom CGI animáku som zase videl tancujúce zvieratká, ktoré za pomoci rodiny a priateľov porazia všetko zlo a nájdu svoje šťastie. Ďakujem, neprosím. Tučniaky si pýtajú vlastný cynický animák. 1/10 P.S. Dokedy budú ešte scenáristi z Hollywoodu takto strašne impotentní ? ()