2001 maniaků: Pole vřískotu

• USA 2001 Maniacs: Field of Screams
všechny plakáty

Skupinka mladých ľudí sa vydáva na výlet. Všetko vyzerá fajn až do okamihu, keď havarujú. Vydajú sa hľadať pomoc a ocitajú sa v čudnej dedinke, na „stanovisku“, ktoré je už však obsadené dedinčanmi-maniakmi. Tí ich milo privítajú, ale všetko sa zmení, keď títo kanibali dostanú chuť na ľudskú krv a začína sa boj o prežitie. (ash99)

J*A*S*M odpad!

On už první díl byl nehorázná blbost, spoustě lidí se ale kdoví proč relativně líbil. Možná proto, že si v ní hlavní roli střihnul Robert Englund, kterého jsem nikdy nepovažoval za dobrého herce, ale nedotknutelná Nightmare aura kolem něj prostě je. Pokračování ale Englunda nemá. Nechme stranou, že točit sequel k přinejlepším průměrnému filmu, když nemám k dispozici jeho hlavního tahouna, není nejšťastnější nápad. Field of Screams je i bez jakéhokoli srovnání s prvním dílem něco strašného, dlouho už jsem takhle netrpěl. Dvě hlavní kladné ženské postavy dávají úplně nový rozměr souslovím "tupá blondýnka" a "herecké dřevo" zároveň. Své příznivce si to nejspíš najde, pro mě je však sequel 2001 Maniacs čirým filmovým zlem. ()

ricci.s

Slabšie ako jednotka, ale dalo sa. Prvá časť patrí medzi moje obľúbené horory, lebo je originálna, vtipná, s parádnymi vraždami. Táto druhá časť je neoriginálna, trošku menej vtipná, ale taktiež so slušnými vraždami. Dočkáme sa napríklad napichnutia na vidly, rozporcovania cirkulárkou, elektrického kresla, prípadne stiahnutia kože z tváre. Herecké výkony boli síce mizerné, ale také boli aj v jednotke, o to ani veľmi nešlo. Hlavne, že sa miestami dalo dobre zasmiať. Oveľa viac priestoru dostala "babizňa" Lin Shaye, tá herečka mi je stále sympatickejšia a jej úchylný tanček fakt nemal chybu :) ()

obitus

Klasicke neduhy levnějších a hůře obsazených pokračování se daly očekávat, ale pořád je to místy slušná sranda, která jako by z oka vypadla umírněnějším kouskům od Tromy. Extra potlesk pro talentovanou Christu Campbell, její nadání je nepřehlédnutelné. ()

Slasher

Jižanský maníci v Pleasant Valley mají nedostatek návštěv, tak se jejich jádro rozhodne vycestovat na sever a dát si tam pořádně do nosu. První na co narazí, budou dvě blond blbky (obdoba Paris a Nicole) a celá jejich natáčecí crew. Role starosty George W. Buckmana se tu ujal Bill Moseley (celkem dobrá náhrada za Englunda), no a je to prostě taškařice. Co si vzpomínám, jednička určitě nebyla tolik Bé a dýchal z ní vyšší rozpočet, ale tohle taky není žádný průjem. Počkám si ale každopádně na unrated a snad i nějaký ty titulky - pak až definitivně zhodnotím. ()

Bloody13

Trochu sequel, trochu remake remaku, ale v podstatě je to jedno - Field of Screams je totiž o dost slabší, než předchůdce. A to snad úplně ve všem. Příběh to samozřejmě nemá, i ten celkový průběh je dost bizarní. Herecky se toho taky moc nezměnilo, tedy vlastně až na Moseleyho, což je sice fajn šílenec, ale Englundovu auru zastoupit nedokázal. A ačkoliv tu krve cáká celkem dost, samotné mordy už nejsou zábavné a nápadité. Radost tak dělá opět bohatá přehlídka koz a koziček, protože co holka, to nestoudná hanbářka. Jak tu již zmínil kolega obitus, celkově to může připomenout Tromu, snad jen okleštěnou o litry zvratků, sraček a spermatu. ()

Dellamorte

Priblblý vidiecky vegáč , sfilmovaný akoby v cirkusantskom šapito , v ktorom to nemá v hlave usporiadané ani jedna z postáv. Množstvo zbytočných scén , ktoré nemajú s námetom nič spoločné , filmu len ublížili. Ak by sa celá ta maškaráda niesla v rytme záverečnej 20-minútovky - bolo by to fayn. No pre Mňa je to aj tak v poho. A BILL JE COOL ! ( napadlo Mi , ako by si s touto témou - ako bokovkou , alebo hoci len ako producent - parádne poradil R. Zombie ) Pred titulkové scény dávajú jasne najavo , ako asi vážne bol celý ten film myslený - takže zbytočná panika. ()

MMR

Jednička byla zábavná, ale dvojka je pouze její laciná rádobykopie s přihlouplým názvem a ještě hloupějším dějem. Tenhle díl prostě stojí za .... ()

darkrobyk

,,Šukej mě zlato, jako by ti šlo o zelenou kartu! Rychlejc, ty zkurvenej Mexikáne!" Ano, v tomhle volném pokračování se pro sprosté slovo daleko nechodí. Sličné děvy obnažují vyvinuté hrudi na každém kroku, ale o sexu se více mluví, než aby se konal. Což by vůbec nevadilo, jelikož člověk stejně čeká spíše masakr. Oproti jedničce ubylo nápaditosti, takže když už je někdo likvidován, je u toho především spousta krve. Vylítlé oči, krvavé šavle, přefiknutí lepé děvy cirkulárkou (až ohodí kameru), utržení obličeje či ustřelení hlavy... Nu, pro horrorové fanoušky opravdu nic mimořádného. Vtipů pomálu, ale černý humor jemně prosakuje celým snímkem. Sprostá mluva však převažuje nad vtipností. Celý film je prostě jedna dlouhá kanibalská hostina, která místy zadrhne, místy se zaskví čerstvě vyvrženými vnitřnostmi. Dívat se na to dá, leč zázrak se nekoná. ()

playboxguest

I´m Hucklebilly, damn ass! What´s my name!? Totální béčko, ale kurevsky zábavné, evidentně s velkou chutí točené (úmyslné přehrávání, kupa úchyláren, dělání si prdele z béčkové kvality, ale hlavně notná dávka parádních slovních hříček a přestřelek, skrytých i zcela evidentních fórků a pekelné ironie)... Jako by si to natočili samotní burani z Jihu. The South is gonna rise again, Jí Há! PS: Jináč zdaleka nesouhlasím s názorem, že by byla dvojka oproti jedničce hůře obsazená, Harper tu působí jako daleko větší zmrdeček, z obětí minimálně s produkční Val a Ježíšovo černou kráskou sympatizuju (zatímco v jedničce mi nebyla ze Seveřanů jediná postava sympatická), naivita "Paris a Nicole" mě pobavila a z tria Miss Scarlet, China Rose a Milk Maiden prostě vlhnu jak podnebí v Anglii. Po opětovném zkouknutí jedničky musím konstatovat, že totální béčkovost druhého dílu mě baví ještě o něco víc. ()

S.Quentin QUALE

O dost slabší než první díl, hlavně pak o Englunda, ale pořád je to HK, u které jsem se párkrát dost slušně vysmál, takže to nepovažuji za ztrátu času. Radši tohle než ranec "vážných" kokotin, který si na něco hrají, přitom nejsou nic než brak. Tohle už je čirá nadsázka, kde se smějete i splatterovým efektům. Jako odpočinek od "bububu" se to určitě dá. 55% ()

Mi Nü-Chai

Ogre! Jeho jižanský švihák Harper Alexander byl naprosto k sežrání. Chci ho do sklepa i s tím jeho úžasným stolem, večer bychom se vždycky hezky oblékli, šli lovit holky a pak si s nimi hráli. Jinak přes neustálou slovní nálož a místy i správně úchylné nápady se nuda vkrádala více, než by se mi zamlouvalo. ()

pornogrind

Verze 2001 maniaků z roku 2005 se mi celkem líbila. Ale tahle verze z roku 2010 je úplně mimo moje chápání. Naprostá zhovadilost a prznění hororovýho žánru. Tenhle film si hraje na něco na co nemá a z odpadových vod ho zachraňuje pouze výkon Billa Moseley(ho) ( jeden z jeho slabších výkonů ) a Lin Shaye. Ostatní " herci " byli naprosto tragičtí. Tohle rozhodně nebrat !!!!!!!!!! ()

hladass odpad!

Pět let po více než slušné jedničce natočil Tim Sullivan sequel 2001 maniaků... A co si budeme nalhávat, nebyl to příliš šťastný nápad... Že bude tento kus levnější, s mnohem horšími herci (no, teda až na Christu Campbell, na tuhle dívčinu se opravdu dobře kouká) jsem tak nějak čekal... To, že vraždy nebudou tak originální jako v prvním díle, taky... Ale že budou naprosto amatérské, to už ne... A když k tomu připočtu naprostou absenci vtipu a že byl chrismatický Englund vyměněn za Moseleyho, vyjde mi hodina a půl hororového utrpení... Ne, na tenhle kus se nevyplatí dívat nikomu, je to naprostá ztráta času... ()

Kudly4

Nechápu, jak to mohl scénárista a režisér, povedené jedničky u tohoto pokračování takhle posrat. Tohle bylo tak laciný, trapný a zbytečný, že jsem to musel už od poloviny přetáčet, fakt se na to dívat nedalo a už vůbec ne to poslouchat (Mexikánec byl dobrej). Hvězda za pěkný kozy (ta se zamčenou frndou byla fájn) a za scénu s cirkulárkou, jinak ale celkově fakt otřesný. Určitě by to obstálo lépe, kdyby se vyloženě jednalo o Hororovou porno parodii. ()

Campbell

Neuvěřitelné zklamání který hodně bolelo. Film s Englundem byl vtipnej, krvavej a zábavnej, a dodnes na něj vzpomínám s láskou. Na tohle ale hodně rychle zapomenu. Za prvé nesnáším to že se hillbillies přesouvaj na jiný místo i když prakticky tu není žádná změna, působí to strašně zbytečně. Postavy od jedné do konce jsou nesympatické a tupé. Zatímco v jedničce měly aspoň Engluda a pár dobrých postav tady mají Moseleyho který nemá totálně žádný charisma na tuhle roli a všechny postavy jsou naprosto klišé a nudné. Bylo mi jedno k chcípne a celej film jsem jen kroutil hlavou. škoda. ()

SOLOM.

Tim Sullivan dostal po pěti letech opět chuť, podělit se z diváky o své zvrácené představy a tak mohlo vzniknout volné pokračování 2001 maniaků. Jenže dost pochybuji, že to byl zrovna nejlepší nápad, protože tento sequel rozhodně nenaplnil ani z poloviny očekávání nadržených diváků a spíše dost pokazil režisérovi jeho renomé. Opakovaný „vtip“ totiž už není vtipem a zvláště, když je vše mnohem trapnější a ubožejší, než tomu bylo minule. Spíš bych tento film označil za velmi slabou parodii remaku a vůbec se nedivím, že s tím Robert Englund nechtěl mít nic dočinění. Bill Moseley který ho v roli Buckmana nahradil, je sice dobrý herec, ale tady mu nešahal ani po kotníky. Oni celkově byli všichni jižanští burani tentokrát dost slabí – v remaku jsem si tu jejich zvrhlost a demenci užil mnohem více, ale Lin Shaye a Christa Campbell se snažily, co to šlo, aby tento film byl alespoň trochu stravitelný. Jako celek to totiž byla jedna velká ubohost, ale přesto jsem tu našel několik scén, které rozhodně stojí za pozornost a přece jenom mě dokázaly alespoň částečně uspokojit (viz scéna s cirkulárkou). Opět je zde spousta keců o sexu, rasistických a sexistických urážek, duševních mrzáků a především nahoty. Docela se divím, že se našlo tolik rádoby „hereček“, které odložily svršky – jenže ničím jiným by Sullivan tentokrát nezabodoval. 40% ()

ARI50

Pokud nepotěšila předchozí blbost tohle jsem více méně čekal že taky nepotěší, ale zázraky se prostě někdy stanou. ()

JASON_X odpad!

Dovolím si parafrázovat jednoho pána ze Starého zákona: "Trapnost nad trapnost, všechno je trapnost." Vydržel jsem do pětadvacáté minuty, aniž bych se jedinkrát byť jen malinko pousmál, a pak jsem znechuceně doproklikal zbytek. Tak neuvěřitelnou zhovadilost jsem si už fakt dlouho nepustil, nehodlám mrhat mým drahocenným volným časem na další rozepisování se o téhle idiocii. Rozum mi nebere, že se jedná o dílo stejného režiséra, který o pět járů dřív zplodil nadprůměrně povedenou jedničku. ()

corpsy

Tak a máme tu pokračovanie, ktoré sa silou mocou snaží zhodiť pred obecenstvom. Pribudlo absurdnejšieho humoru a hlášok, ustúpil gore fest a herci sú len groteskné zombie, ktorých niektoré postavy majú určite v skutočnom svete reálne základy. ()