2001 maniaků: Pole vřískotu

2001 Maniacs: Field of Screams

Komedie / Horor

USA, 2010, 82 min (Director's cut: 86 min)

O dost slabší než první díl, hlavně pak o Englunda, ale pořád je to HK, u které jsem se párkrát dost slušně vysmál, takže to nepovažuji za ztrátu času. Radši tohle než ranec "vážných" kokotin, který si na něco hrají, přitom nejsou nic než brak. Tohle už je čirá nadsázka, kde se smějete i splatterovým efektům. Jako odpočinek od "bububu" se to určitě dá. 55%(10.6.2013)

I´m Hucklebilly, damn ass! What´s my name!? Totální béčko, ale kurevsky zábavné, evidentně s velkou chutí točené (úmyslné přehrávání, kupa úchyláren, dělání si prdele z béčkové kvality, ale hlavně notná dávka parádních slovních hříček a přestřelek, skrytých i zcela evidentních fórků a pekelné ironie)... Jako by si to natočili samotní burani z Jihu. The South is gonna rise again, Jí Há! PS: Jináč zdaleka nesouhlasím s názorem, že by byla dvojka oproti jedničce hůře obsazená, Harper tu působí jako daleko větší zmrdeček, z obětí minimálně s produkční Val a Ježíšovo černou kráskou sympatizuju (zatímco v jedničce mi nebyla ze Seveřanů jediná postava sympatická), naivita "Paris a Nicole" mě pobavila a z tria Miss Scarlet, China Rose a Milk Maiden prostě vlhnu jak podnebí v Anglii. Po opětovném zkouknutí jedničky musím konstatovat, že totální béčkovost druhého dílu mě baví ještě o něco víc.(14.9.2011)

Jižanský maníci v Pleasant Valley mají nedostatek návštěv, tak se jejich jádro rozhodne vycestovat na sever a dát si tam pořádně do nosu. První na co narazí, budou dvě blond blbky (obdoba Paris a Nicole) a celá jejich natáčecí crew. Role starosty George W. Buckmana se tu ujal Bill Moseley (celkem dobrá náhrada za Englunda), no a je to prostě taškařice. Co si vzpomínám, jednička určitě nebyla tolik Bé a dýchal z ní vyšší rozpočet, ale tohle taky není žádný průjem. Počkám si ale každopádně na unrated a snad i nějaký ty titulky - pak až definitivně zhodnotím.(18.7.2010)

,,Šukej mě zlato, jako by ti šlo o zelenou kartu! Rychlejc, ty zkurvenej Mexikáne!" Ano, v tomhle volném pokračování se pro sprosté slovo daleko nechodí. Sličné děvy obnažují vyvinuté hrudi na každém kroku, ale o sexu se více mluví, než aby se konal. Což by vůbec nevadilo, jelikož člověk stejně čeká spíše masakr. Oproti jedničce ubylo nápaditosti, takže když už je někdo likvidován, je u toho především spousta krve. Vylítlé oči, krvavé šavle, přefiknutí lepé děvy cirkulárkou (až ohodí kameru), utržení obličeje či ustřelení hlavy... Nu, pro horrorové fanoušky opravdu nic mimořádného. Vtipů pomálu, ale černý humor jemně prosakuje celým snímkem. Sprostá mluva však převažuje nad vtipností. Celý film je prostě jedna dlouhá kanibalská hostina, která místy zadrhne, místy se zaskví čerstvě vyvrženými vnitřnostmi. Dívat se na to dá, leč zázrak se nekoná.(6.9.2013)

• hladass

Pět let po více než slušné jedničce natočil Tim Sullivan sequel 2001 maniaků... A co si budeme nalhávat, nebyl to příliš šťastný nápad... Že bude tento kus levnější, s mnohem horšími herci (no, teda až na Christu Campbell, na tuhle dívčinu se opravdu dobře kouká) jsem tak nějak čekal... To, že vraždy nebudou tak originální jako v prvním díle, taky... Ale že budou naprosto amatérské, to už ne... A když k tomu připočtu naprostou absenci vtipu a že byl chrismatický Englund vyměněn za Moseleyho, vyjde mi hodina a půl hororového utrpení... Ne, na tenhle kus se nevyplatí dívat nikomu, je to naprostá ztráta času...(17.9.2011)

• - Film byl natočen během 12 dnů v Iowě. (Chatterer)

• - Rolu Hucklebillyho stvárnil herec Ryan Fleming, ktorý si ho zahral aj vo filme 2001 maniaků (2005). (ash99)

• - Tento film je remake filmu 2001 maniaků z roku 2005. (ash99)