Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Abe Dale (Nathan Fillion) má dobrou práci a milující rodinu. Jednoho dne je však před jeho očima rodina zavražděna mužem jménem Henry Caine (Craig Fairbrass). Z výčitek, že se mu nepodařilo své blízké zachránit, se pokusí o sebevraždu. Upadne do klinické smrti, ale přežije. Najednou rozeznává lidi, kteří jsou blízko smrti. Zachrání mnoho životů, ale pozná, že za každého zachráněného se nyní stává odpovědným. Pomalu začíná rozumět vyvraždění své rodiny a svým novým schopnostem, což ho žene na apokalyptickou cestu do pekla, z kterého není úniku. Zajímavost: V Americe zažije každý den průměrně 774 lidí klinickou smrt. 80% lidí uvádí, že vidělo oslnivé bílé světlo předtím než se vrátilo zpět. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Neskutečná slátanina vezoucí se na, dalo by se říci úspěchu prvního dílu, který s tímto má společnýho snad jen onen fenomén a zbytek už je výmysl, výmysl, VÝMYSL, který neskutečně nudí a dokazuje, že tohle pokračování, se snaží o trochu jiný průběh a zobrazení fenoménu, jenže mu to beztak nejde. Když nad tím tak přemýšlím, tak ani jedničce to zas tak nešlo, i když tenhle je beztak slabší a neskutečně nezáživný s lekačkami, které sice poškárlí, ale prokouknutý závěr utvrdí fakt, že tenhle film za to vidět rozhodně stát nebude. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V roku 2005 bol natočený film "Hlas smrti", v ktorom si hlavnú úlohu strihol Michael Kreaton. Bolo to niečo o tom, že ak chcete komunikovať s mŕtvymi, stačí si po večeroch nahrávať na video kazety šumenie televízie a následne ho analizovať prostredníctvom nejakého audio-vizuálneho počítačového programu. Nezaujalo ma to. Dal som dve hviezdy. O dva roky neskôr bolo vyprodukované pokračovanie "Hlas smrti 2: Svetlo". Je to už bez Michaela Kreatona a so svojím predchodcom to nemá moc spoločného. Pribudol tam okultný, satanistický rozmer mierne šmrncnutý "Nezvratným osudom". Tria Mera. Tretí deň. Tri šestky. Tri hviezdičky. *** ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý horor, ktorý je nepriamym pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, ktorého žena a syn sa stanú obeťami vraždy, čo psychicky nezvládne a tak sa pokúsi o samovraždu, ale prežije a kvôli tomuto zážitku blízko smrti o sebe zistí, že je citlivejší na spojenie s posmrtným svetom a že podľa bieleho svetla dokáže spoznať, ktorí ľudia v blízkej dobe umrú a tak sa rozhodne zachraňovať ich životy. Ale zistí, že toto je niečo, s čím sa zahrávať nemá a nájde v tom spojitosť aj so svojou rodinou. Spracovanie je na tom dobre, ale rozhodne sa z toho dalo získať aj viac. Mrzí ma hlavne jeho klesajúca kvalita, spočiatku to vyzerá výborne, načrtávajú sa zaujímavé témy, ktoré sú podávané správne tajomne, ale časom sa to už začne čiastočne kaziť, ani potom to nie je zlé, film je dostatočne zaujímavý až do konca, ale už len predsa pribudne niekoľko zbytočných prvkov a už je to aj výrazne predvídateľnejšie. Typické hororové prvky sú na tom skôr len priemerne, ešte spočiatku má film celkom slušnú atmosféru a občas sa nájde aj niečo napínavé, ale časom to takmer úplne zmizne, no hlavne mi prídu veľmi zbytočné tie neustále samoúčelné ľakačky, ktoré aj tak vôbec nefungujú. Tu mi to až tak moc neprekáža, lebo len predsa tento film je viac zameraný na scenár a postavy, klasické hororové prvky idú bokom, ale keď už tu sú, tak na tom mohli byť aj o niečo lepšie. Herecké obsadenie je na tom dobre, Nathan Fillion v hlavnej úlohe bez problémov ťahá film a ani zvyšok nesklame. Réžia by sa ešte určite dala vylepšiť, ale nie som sklamaný a technická stránka je vydarená, tu nemám problém. Hlas smrti 2 je pomerne vydarený horor, na ktorom ešte je čo zlepšovať, ale minimálne kvôli zaujímavému príbehu sa naň určite oplatí pozrieť. A zaujal ma ešte o trochu viac ako jednotka. 73% ()

URBAN 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je na tom v podstatě na stéjné úrovni jako ten první, jenomže vizuální a technické prvky tomuto filmu ubraly. První díl se dle mého základal na jednoduchosti a celou dobu na ní stavěl a to se mi líbilo. Toto pokračování mi přišlo takové přeplácané, ale pořád dobré. Kdybych viděl poprvé tento díl, tak by se mi možná líbil i více tento. ( 17.10.14/MAC ) ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Náběh na 4* se jednoznačně konal, ale nebýt předvídatelnosti příběhu a hlavně konce, možná by na ně i došlo. Pár neskutečně lekavých scén, při kterých jsem opravdu málem vyletěl z kůže, byli pro mě po docela chabém prvním díle velké překvapení. Celý nápad se světlem, kterým svítí lidé, co zemřou je velmi zajímavý a chybí mu jen kousek k vrcholu promyšlenosti. Bohužel od prvního okamžiku, prvního světla u člověka, je vám jasné jak film skončí. Což je velká chyba, protože není nic horšího než průhledný horor, který vás nepřekvapí. Lekací scény jsem pochválil, ale je hodně cítit, že jsou do filmu poměrně vnuceně vloženy, příběhu neprospívají a "jen" vás vyděsí. Pokud bude trojka moc si neumím představit o čem bude. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • V čase 21:12 je vidět na zdi plakát k filmu Věc (1982). (Korbitch)
  • Film soutěžil o cenu Saturn v kategorii nejlepší DVD vydání. (Terva)
  • Z rozpočtu 10 000 000 amerických dolarů se do roku 2008 tvůrcům podařilo vydělat jen 8 milionů. (Terva)

Reklama

Reklama