Abe Dale (Nathan Fillion) má dobrou práci a milující rodinu. Jednoho dne je však před jeho očima rodina zavražděna mužem jménem Henry Caine (Craig Fairbrass). Z výčitek, že se mu nepodařilo své blízké zachránit, se pokusí o sebevraždu. Upadne do klinické smrti, ale přežije. Najednou rozeznává lidi, kteří jsou blízko smrti. Zachrání mnoho životů, ale pozná, že za každého zachráněného se nyní stává odpovědným. Pomalu začíná rozumět vyvraždění své rodiny a svým novým schopnostem, což ho žene na apokalyptickou cestu do pekla, z kterého není úniku. Zajímavost: V Americe zažije každý den průměrně 774 lidí klinickou smrt. 80% lidí uvádí, že vidělo oslnivé bílé světlo předtím než se vrátilo zpět. (oficiální text distributora)

Kordus

Tenhle film se od urcite realnosti jednicky obraci vice do beckovych vod, pribyly pletky se satanem a je to jednoznacne ke skode. Vsechny ty mysticke blaboly delaji z atmosfericke podivane rozblemcanou kasi. Na druhou stranu sympatak Fillon film dokaze utahnout a Lussier umi predlozit hromadu sice zcela ocekavatelnych, ale presto vyborne fungujicich lekacek. I kdyz mi bylo jasne, ze na hlavniho hrdinu ted neco vyskoci, ve vysledku jsem to vzdy odnesl silnym trhnutim (a jednou dokonce kratkodobou zastavou srdce). Ale s lekackami se vaze jedno minus - ktereho sibala (od vyrazu "sibat nekomu") napadlo pouzivat je jako vyplneni strihu (scena - zcela zbytecna lekacka - jina scena)?! Byl takovy exces skutecne nutny? Odpovim si sam - nebyl. Kdyby se vychytaly podobne chyby, mozna bych dal za ty infarktove momenty o hvezdicku navic. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je nepriamym pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o mužovi, ktorého žena a syn sa stanú obeťami vraždy, čo psychicky nezvládne a tak sa pokúsi o samovraždu, ale prežije a kvôli tomuto zážitku blízko smrti o sebe zistí, že je citlivejší na spojenie s posmrtným svetom a že podľa bieleho svetla dokáže spoznať, ktorí ľudia v blízkej dobe umrú a tak sa rozhodne zachraňovať ich životy. Ale zistí, že toto je niečo, s čím sa zahrávať nemá a nájde v tom spojitosť aj so svojou rodinou. Spracovanie je na tom dobre, ale rozhodne sa z toho dalo získať aj viac. Mrzí ma hlavne jeho klesajúca kvalita, spočiatku to vyzerá výborne, načrtávajú sa zaujímavé témy, ktoré sú podávané správne tajomne, ale časom sa to už začne čiastočne kaziť, ani potom to nie je zlé, film je dostatočne zaujímavý až do konca, ale už len predsa pribudne niekoľko zbytočných prvkov a už je to aj výrazne predvídateľnejšie. Typické hororové prvky sú na tom skôr len priemerne, ešte spočiatku má film celkom slušnú atmosféru a občas sa nájde aj niečo napínavé, ale časom to takmer úplne zmizne, no hlavne mi prídu veľmi zbytočné tie neustále samoúčelné ľakačky, ktoré aj tak vôbec nefungujú. Tu mi to až tak moc neprekáža, lebo len predsa tento film je viac zameraný na scenár a postavy, klasické hororové prvky idú bokom, ale keď už tu sú, tak na tom mohli byť aj o niečo lepšie. Herecké obsadenie je na tom dobre, Nathan Fillion v hlavnej úlohe bez problémov ťahá film a ani zvyšok nesklame. Réžia by sa ešte určite dala vylepšiť, ale nie som sklamaný a technická stránka je vydarená, tu nemám problém. Hlas smrti 2 je pomerne vydarený horor, na ktorom ešte je čo zlepšovať, ale minimálne kvôli zaujímavému príbehu sa naň určite oplatí pozrieť. A zaujal ma ešte o trochu viac ako jednotka. 73% ()

Djkoma

Náběh na 4* se jednoznačně konal, ale nebýt předvídatelnosti příběhu a hlavně konce, možná by na ně i došlo. Pár neskutečně lekavých scén, při kterých jsem opravdu málem vyletěl z kůže, byli pro mě po docela chabém prvním díle velké překvapení. Celý nápad se světlem, kterým svítí lidé, co zemřou je velmi zajímavý a chybí mu jen kousek k vrcholu promyšlenosti. Bohužel od prvního okamžiku, prvního světla u člověka, je vám jasné jak film skončí. Což je velká chyba, protože není nic horšího než průhledný horor, který vás nepřekvapí. Lekací scény jsem pochválil, ale je hodně cítit, že jsou do filmu poměrně vnuceně vloženy, příběhu neprospívají a "jen" vás vyděsí. Pokud bude trojka moc si neumím představit o čem bude. ()

Malarkey

Neskutečná slátanina vezoucí se na, dalo by se říci úspěchu prvního dílu, který s tímto má společnýho snad jen onen fenomén a zbytek už je výmysl, výmysl, VÝMYSL, který neskutečně nudí a dokazuje, že tohle pokračování, se snaží o trochu jiný průběh a zobrazení fenoménu, jenže mu to beztak nejde. Když nad tím tak přemýšlím, tak ani jedničce to zas tak nešlo, i když tenhle je beztak slabší a neskutečně nezáživný s lekačkami, které sice poškárlí, ale prokouknutý závěr utvrdí fakt, že tenhle film za to vidět rozhodně stát nebude. ()

DaViD´82

Pokračování již tak průměrného snímku dopadlo, tak jak asi každý očekával. Tedy béčkově až to pěkné není. Scénář má sice své světlé momenty, ale to neplatí o režisérovi a střihu. O Lussierových kvalitách nejlépe vypovídá jeho utkvělá představa, že když je nějaká scéna dražší, tak je škoda pustit ji jen jednou. Obvzláště padající piano je "zážitek". Obsazení je děsné a nic na tom nemění ani zoufale se snažící Fillion. Mohl to být solidní průměr, jenže to by tam nesměla být závěrečná čtvrthodina, která je těžce mimo. ()

• Z rozpočtu 10 000 000 amerických dolarů se do roku 2008 tvůrcům podařilo vydělat jen 8 milionů. (Terva)
  • Film soutěžil o cenu Saturn v kategorii nejlepší DVD vydání. (Terva)
  • V čase 21:12 je vidět na zdi plakát k filmu Věc (1982).  (Korbitch)