poster

Rozpomínání

Dokumentární

Česko, 2006, 62 min

Režie:

Ivan Vojnár

Scénář:

Ivan Vojnár
(další profese)
 • Marze
  ****

  Stále aktuální sociologická sonda. Pobavila mě anorektička na diskotéce a slečna , která chce do USA, protože jsou tam přátelští a upřímní lidé...(17.4.2020)

 • Slarque
  ***

  Dokumentární anketa, ze které nakonec nevyplyne nic, co by běžný obyvatel naší republiky neviděl denně kolem sebe. Lidé jsou spokojení, nespokojení, chytří, hloupí. Nesedla mi vysoká orientace na staré pacienty FN na Bulovce ani soustředění čistě na Prahu.(16.11.2006)

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž(12.8.2009)

 • Jakubisko
  **

  LFŠ 2008 ... No nevím, kouzlo to určité mělo, ale film mě přesto zaujmout nedokázal. Možná doma po dlouhém dni v křesle civět do obrazovky, to ano, ale na dlažebních kostkách bych asi potřeboval zajímavější kousek...(2.8.2008)

 • Matty
  ****

  Ivan Vojnár sebral kameru a jal se otravovat obyvatelstvo do pražských ulic. Jeho všetečné otázky reflektují myšlenkové rozpoložení soudobé české společnosti. Ano, jenom na relativně malém vzorku populace, ale vzorku velmi rozmanitém. Přes jistou násilnost čitelnou v uměle vyvolané diskuzi studentů Filozofické fakulty a přes náznaky citového vyděračství ve střídání záběrů na malé děti a umírající starce, se jedná o velmi pozoruhodný projekt, který by se ani nemusel snažit o filosofický přesah, aby mu byla věnována patřičná pozornost.(19.11.2006)