Nový Strom života nebo útrpně artová pseudointelektuální podívaná? Margaret má dost předpokladů pro obojí, ale na to až moc trpí postprodukčními úpravami, které se podepsaly na její výsledné podobě. I na to, že má film přepálených 150 minut, je v něm stále nadbytek nedotažených či nesmyslně ustřihnutých scén, neujasněných motivací, rozehraných vedlejších epizod či témat, které nedojdou žádného smysluplného zakončení v příběhu. I tak si ale myslím, že ani v delší verzi by nebylo co zlepšovat - aneb hluboký film neuplácáte z jedné letmé rozpravy nad Shakespearem a rasovou nesnášenlivostí ve škole a ze samoúčelných zpomalených záběrů na postavy kráčející po ulici. Otázkou ale je, kdo by byl ochoten se na ten údajně asi šestihodinový opus dívat. Už takhle je to skoro k nevydržení. P.S. Anna Paquin je zde naprosto nesnesitelná, a to jsem myslel, že po True Blood už nemůže být její afektovanost horší. Tady jenom brečí, ječí a zadumaně hledí z okna.(2.7.2012)

Emocionální masáž. Pohlcující od prvního do posledního záběru. Působivější, čistější a precizněji natočenou americkou drámu jsem neviděl od dob Domu z písku a mlhy případně Výměny. Herectví Anny Paquin mě zcela rozsekalo bez ohledu na to jaký vztah mám ke ztvárněné postavě. Nenávist? Pohrdání? Obdiv? Lítost? Vše dohromady? Pravděpodobně. Jistý si tím ovšem nejsem. Dokud neuvidím Director's cut zůstávám na čtyřech. Za kameru a hudbu bych nejraději těch pět udělil hned - Nádhera. 0% patos 100% lidské emoce city nálady a názory. Žádná laciná strojenost ve které hlavní postavě bezmezně fandíte. Střídání nálad. Wow(24.7.2012)

všechny hlavní postavy ( vyjímkou Jeana Rena) mi byly krajně nesympatické. histerická Anna paquin se dala dohromady s nejlepší přitelkyní oběti a vytvořili tak možná nejprtivnější filmove duo v historii filmu. teď ale k filmu. ten se podle mého názoru povedl. kamera byla naprosto úžasá . děj kvalitní a celkové zpracování taktéž. vedlejší postavy byly pro mě snadněji uvěřitelnými narozdil od podlemě zbytečně zanícené hlavní hrdinky. kdyby bylo jiné obsazení rozhodně byl šel s hodnocením výše.(2.7.2012)

Margaret je určitě dobrý film. Zvučná herecká jména i ve vedlejších postavách mluví za vše. Přes svoji délku a to, že film byl promítán na festivalu, kde jsou většinou hodně obtížně stravitelná díla, jsem neměl v průběhu nějaká slabší místa, kdy bych se vyloženě nudil. Už od počátku jsem si všiml, jak Damon vypadá mladě, říkal jsem si, že to snad není možný, až po zkouknutí jsem si dohledal, že se natáčelo už hodně dávno, takže to vše vysvětluje. Ono by bylo asi už moc, aby teen školačku hrála třicítka. Právě Anna Paquin táhne celý příběh na svých bedrech a nutno říct, že obstojně. Problém mám se střihem, který je opravdu, čím blíž je konec, poměrně tragický. Když už se čekalo takovou dobu a dlouhé délce se již nedalo asi vyhnout, mohlo se ještě nějakých 15 minut přidat, to už by mě vážně nevytrhlo. S ohledem na toto, protože jsou momenty, kdy je to až do očí bijící, zaokrouhluji dolu. 70%(17.7.2012)

Anna Paquin ma v tomto filme totálne uhranula. Sledovať jej postupnú vnútornú premenu, k tomu ešte urýchlenú vďaka jednej nešťastnej tragédii a teraz s ňou prežívať ako na ňu dolieha ta nekompromisnosť a reálnosť vonkajšieho sveta, ako sa rúcajú jej detské ideály, tak to bol naozaj zážitok. Na dôvažok k tomu vyhrávala aj parádna hudba. Z tohto pohľadu teda veľká spokojnosť. Jediné čo mi trochu vadilo bolo miestami zbytočne až príliš pomalé tempo. V kratšej stopáži by mi to tak nevadilo, ale vzhľadom na to, že ide o pomerne dlhý film, tak ku koncu ma to už začalo trochu umárať. 75/100(16.12.2016)

• - V závěrečných titulcích je uveden rok výroby 2008. Margaret se však dočkala premiéry až 30. září 2011, což bylo způsobeno sporem o konečnou délku filmu. Studio Fox Searchlight Pictures preferovalo nakonec uvedenou 150minutovou verzi, což posvětil i sám režisér Kenneth Lonergan, producent Gary Gilbert však trval na původní tříhodinové verzi. Rozhodnout musel až soud. (peetriss)