Popravdě jsem se na tento film těšila nejvíce. První půlhodina filmu nabízí zajímavý pohled na lidi pronásledované vzpomínkami na nehodu a výčitkami. Poté se však příběh přesouvá do zmatečné směsice. Dívka (excelentně zahraná Annou Paquin) obviňující muže ze zavinění nehody (ačkoli mi celou dobu v hlavě běželo, že je to vlastně její vina), dějová linie s matkou, která mi v příběhu přišla naprosto zbytečná a zcela nepochopitelná aférka s profesorem bez jakéhokoli poučení či zakončení. Kdyby pan režisér prostříhal dvouhodinový film na solidní hodinku a půl, byla by z toho pětihvězdičková podívaná.(8.7.2012)

Ani na chvíľu som nezapochybovala o dĺžke filmu a nemienim riešiť ako bola postava Lisy napísaná. Jasné, že mi niekedy liezla na nervy, a bola strašné náladová, a dramatická, a výbušná, a na 17 ohromne premúdrelá, a ubližovala ľuďom ani si to neuvedomovala, a niekedy aj naschvál. a ku svojej matke bola miestami fakt odporná ... a vôbec, bola takou, akou ju chcel Kenneth mať. Anna Lisu zahrala tak, že som z nej nemohla spustiť oči .. scéna konferenčného hovoru, alebo scéna v divadle .. no nádhera. Ostatní herci tiež potešili, kamera a hudba skvelé. 60 percent je naozaj žalostne málo. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (30.11.2016)

• Aaron.

Film o ničem důležitým. Dvě a půl hodiny opravdu hodně otravného kecání mladý holky, kterou ztvárnila Anna Paquin, která nedokáže přijmout názory ostatních a pořád si mele svou a její činy a rozhodnutí mi trhaly vlasy. Místo poslouchání nesmyslných keců Anny bych si raději přál, aby ostatní herci dostali větší než "pětiminutové" role. Pro mě je docela smutné, že děj se točí jen okolo Anny, když se ve filmu objevili takový herci jako Mark Ruffalo, Matt Damon, Matthew Broderick, Jean Reno a také Kieran Culkin. Film mě ke konci tak strašně nudil a tak hodně jsem si přál, aby už konečně skončil jako už dlouho žádný jiný. A kouknout na extended verzi? No fuckin' way!(21.1.2013)

všechny hlavní postavy ( vyjímkou Jeana Rena) mi byly krajně nesympatické. histerická Anna paquin se dala dohromady s nejlepší přitelkyní oběti a vytvořili tak možná nejprtivnější filmove duo v historii filmu. teď ale k filmu. ten se podle mého názoru povedl. kamera byla naprosto úžasá . děj kvalitní a celkové zpracování taktéž. vedlejší postavy byly pro mě snadněji uvěřitelnými narozdil od podlemě zbytečně zanícené hlavní hrdinky. kdyby bylo jiné obsazení rozhodně byl šel s hodnocením výše.(2.7.2012)

Už od úvodních minut interesantní záležitost, která se zpočátku jeví jako řešení morální odpovědnosti a boj s vlastní ztrátou nevinnosti. Jakoby nestačila sama tragédie, za kterou je Lisa spoluzodpovědná, do mladé mysli se začínají vkrádat další, až dosud bezobrysové pocity, kterým by však hrany obrousil čas a dozrávání, jenže náhle je obnaženo vše, co mohlo počkat ve frontě přede dveřmi s nápisem "postupná řešení" a zmatená dívka na to neumí reagovat. Tím, že začne usilovat o nápravu a spravedlnost, chce podvědomě vrátit svůj život před osudnou nehodu, svou impulzivitu však nezvládá a černobílým viděním ubližuje svému okolí i sama sobě. Skvělou práci zde odvedla Anna Paquin a zvláštní, velkoměstská atmosféra, kterou cítím podobně, jen ji neumím pojmenovat - uliční záběry do anonymních tváří v davu umocňují pocity osamělosti a přesto, že jsou provázené uklidňující hudbou, vyznívají depresivně, naopak scény z divadla a především z opery mají povznášející a spojovací efekt až po závěrečnou, totálně osvobozující katarzi. Přeobsadit pan Lonergan skřehotavou spící pannu Jeannie Berlin a sama sebe v roli Lisina otce, pro kterého snad vzniklo úsloví "leze to z něj, jak z chlupatý deky", asi bych uvažovala i o plném hodnocení.(20.3.2013)

• - V závěrečných titulcích je uveden rok výroby 2008. Margaret se však dočkala premiéry až 30. září 2011, což bylo způsobeno sporem o konečnou délku filmu. Studio Fox Searchlight Pictures preferovalo nakonec uvedenou 150minutovou verzi, což posvětil i sám režisér Kenneth Lonergan, producent Gary Gilbert však trval na původní tříhodinové verzi. Rozhodnout musel až soud. (peetriss)