Ani na chvíľu som nezapochybovala o dĺžke filmu a nemienim riešiť ako bola postava Lisy napísaná. Jasné, že mi niekedy liezla na nervy, a bola strašné náladová, a dramatická, a výbušná, a na 17 ohromne premúdrelá, a ubližovala ľuďom ani si to neuvedomovala, a niekedy aj naschvál. a ku svojej matke bola miestami fakt odporná ... a vôbec, bola takou, akou ju chcel Kenneth mať. Anna Lisu zahrala tak, že som z nej nemohla spustiť oči .. scéna konferenčného hovoru, alebo scéna v divadle .. no nádhera. Ostatní herci tiež potešili, kamera a hudba skvelé. 60 percent je naozaj žalostne málo. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (30.11.2016)

Emocionální masáž. Pohlcující od prvního do posledního záběru. Působivější, čistější a precizněji natočenou americkou drámu jsem neviděl od dob Domu z písku a mlhy případně Výměny. Herectví Anny Paquin mě zcela rozsekalo bez ohledu na to jaký vztah mám ke ztvárněné postavě. Nenávist? Pohrdání? Obdiv? Lítost? Vše dohromady? Pravděpodobně. Jistý si tím ovšem nejsem. Dokud neuvidím Director's cut zůstávám na čtyřech. Za kameru a hudbu bych nejraději těch pět udělil hned - Nádhera. 0% patos 100% lidské emoce city nálady a názory. Žádná laciná strojenost ve které hlavní postavě bezmezně fandíte. Střídání nálad. Wow(24.7.2012)

všechny hlavní postavy ( vyjímkou Jeana Rena) mi byly krajně nesympatické. histerická Anna paquin se dala dohromady s nejlepší přitelkyní oběti a vytvořili tak možná nejprtivnější filmove duo v historii filmu. teď ale k filmu. ten se podle mého názoru povedl. kamera byla naprosto úžasá . děj kvalitní a celkové zpracování taktéž. vedlejší postavy byly pro mě snadněji uvěřitelnými narozdil od podlemě zbytečně zanícené hlavní hrdinky. kdyby bylo jiné obsazení rozhodně byl šel s hodnocením výše.(2.7.2012)

• Marqta

Film, který chce zdánlivě řešit a pojímat tolik věcí, že z toho nakonec nevyjde téměř nic. Jen až nekonečně dlouhé cosi co z mravence dělá velblouda. Upřímně jsem nepochopila jaký byl vůbec záměr tvůrců, co chtěli dokázat a na co chtěli upozornit. Scény jsou často nehorázně dlouhé, se spoustou mluvení a bez jediné myšlenky. Hlavní postava byla doslova na zabití, což asi nebyl úplně účel. No prostě mi tenhle film moc nesedl, nebyla tam jediná postava, která by mi byla sympatická a příběh byl slabý. Moje hodnocení je někde mezi jednou a dvěma hvězdičkami a ještě přiznávám, že jsem čekala o hodně víc.(3.3.2013)

To je tak dobrý film. Přála jsem si, aby každá scéna byla delší a delší, až jsem sama sebe překvapila, že sto padesát minut je pro mě málo. Margaret jako film, jeho hlavní postava a herečka mají tolik co nabídnout, mluví a přemýšlí o důležitých věcech, nejsou povrchní a umí se dotknout diváka. Film je precizní mozaikou hudby, kamery a jejích netradičních úhlů, hereckých výkonů, má vše co jsem si mohla přát. Filmová symfonie, která mě dokázala vtáhnout, navázala se mnou dialog a já si jí chci dopřát znovu. FFKV http://www.fantomfilm.cz/?p=1682(30.6.2012)

• - V závěrečných titulcích je uveden rok výroby 2008. Margaret se však dočkala premiéry až 30. září 2011, což bylo způsobeno sporem o konečnou délku filmu. Studio Fox Searchlight Pictures preferovalo nakonec uvedenou 150minutovou verzi, což posvětil i sám režisér Kenneth Lonergan, producent Gary Gilbert však trval na původní tříhodinové verzi. Rozhodnout musel až soud. (peetriss)