Po hlavě... do prdele

Born Into Shit

Komedie

Česko, 2006, 90 min

Když jsem četla komentáře, nedokázala jsem si udělat o tom filmu obrázek. Měla jsem pocit, že každý mluví o jiném filmu. Pak jsem film viděla s několika známými a každý z nich měl jiný názor - ne dva tábory, ale deset táborů. Každá scéna měla zastánce i odpůrce, tohle jsem dlouho nezažila. Největší slabinou tohoto filmu je, že těch filmů je v něm více. Nedokážu to srovnávat s jinými, protože to srovnat nelze. Pak jsem si uvědomila, že tento film reflektuje tuto dobu ze všech nejvíce - chaos, nekomunikace, chladný vztah k postavám, žádné citové vydírání... Jako metafora dobrý, jako film nevím -kouknu na to za deset let a udělám si názor... Prozatím plný počet za to, že něco to bourá (jen si nejsem jistá, zda i něco staví).(5.9.2007)

• Tosim

Jsem rád, že Marcel Bystroň už v názvu filmu vyjádřil úspěch a kvality svého předchozího scénáře...tomu se říká sebereflexe. Chvíli po začátku snímku jsem se slušně bavil, ovšem když se skoro všechny postavy na plátně chovají bezmála devadesát minut jako kreténi, začne to posléze diváka téměř fyzicky bolet. Tady prostě nic nedává smysl, všechno jede volným pádem a dělá to dojem, že je každému jedno, jak to dopadne. Největší škoda je, že ta část, ve které se natáčí pornofilm, není více dlouhá. Aspoň by to mohla být trošku legrace. A nejhorší na tom všem je, že se režisér snad snažil "něco říct." Bože!!! :-((22.2.2007)

• Checht

Pokud to myslel Bystroň jako parodii, nebo to bral s takovým nadhledem, jak to může být bráno, pak je to povedené dílo. Tomu ovšem bohužel nevěřím. Takže jestliže to myslel jako seriózní akční film, pak by měl být minimálně vyhoštěň pro vlastizradu v oblasti kultury, protože tenhle film je fakt marnej....(25.1.2007)

• Pepinec

Teď budu chvilku sprostej a hrubej. Nic jinýho si totiž film, kterej na mě už pouhým názvem útočí sprostotou a jednoduchostí, nezaslouží. Po hlavě byste zasloužili vzít všichni do jednoho (nejlíp něčím fakt velkým a fakt těžkým) a do prdele byste potom zasloužili všichni do jednoho nakopat (nejlíp nějakou fakt velkou a fakt těžkou botou). Tohle je absolutně to nejhorší, opakuji; absolutně to nejhorší, co jsem viděl od té doby, co rozeznám hovno od bonbonu. Důkazem jsou, mimo jinýho, čtyři hvězdy verbala.(19.12.2012)

• Enšpígl

Hvězdička za náznaky černého humoru a Petra Jákla . Taky jsem pochopil význam názvu filmu. Na film jdete do slova po hlavě a po skončení filmu máte chuť režiséra a scénaristu poslat i s jejich "filmovým skvostem" do prdele. Samotný film je takový slepenec, slepený lepidlem kanagon , to lepidlo bylo pověstný tím, že moc nelepilo. Ještě si nemůžu odpustit poznámku na adresu čekých novinářů , který tento film nazvali českým Pulp Fiction . Mám ten dojem, že čeští novináři a čeští politici mají mezi sebou tajnou soutěž o největší kretény.(13.12.2006)

• - Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)