Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (189)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Franta Fuka má na svém blogu speciální kategorii filmů "tak špatné, až je to zábavné." S tímto očekáváním jsem si Po hlavě... do prdele pustil a bohužel to na ten odpad není. Ze začátku je to teda velký bizár a byl jsem nadšen, pak se to ovšem překlopilo do prachsprosté nudy a z letargie mě vytrhly, až překvapivě dobré (svým způsobem), akční scény. A Vetchý je tu top, ostatně jako všude a to jsem se půlku filmu bál, že jedinou jeho scénou bude úvodní minutový monolog...30% ()

Píta 

všechny recenze uživatele

Komedie? Ale kdepak... Tenhle film je jedna velká tragédie. Příběh není vyprávěn chronologicky, nýbrž postupně z pohledů tří postav. Ne, že by to byl vyloženě špatný nápad, ale v tomto případě je provedení natolik nešťastné, že brání divákovi pochopit, proč se co vlastně děje. Situaci nezachraňují ani "vtipné" situace, a to jednoduše proto, že vtipné nejsou. Pověstnou korunu nasadil filmu režisér, když si prostřednictvím tohoto filmu vyřizoval staré účty (viz bláznivá režisérka pornofilmů Deána). Jediným kladem tak zůstává slušný výkon Petra Jákla. ()

Reklama

Kosmik 

všechny recenze uživatele

Bystroň se od své slabé prvotinky "Kabriolet" postupně zlepšuje. "Po hlavě..." není sice nejvyzrálejší, režisér má problémy s tempem příběhu a občas mu děj přetéká dle mého názoru až zbytečnými postavami, ale v globálu musím konstatovat, že jde o velmi zajímavý počin v českém filmu a hlavně originální. Žádné kopírování amerických předloh za každou cenu. A malá etuda Jirky Mádla s Veronikou Žilkovou u televize při sledování hororu je pak malou a úžasnou třešinkou, která již zcela dosáhla Tarantinovských rozměrů. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem si to omylem pustil znovu. Samozřejmě jsem to nedokázal celé dokoukat. Jde o příšernou slátaninu, ale občas to své kouzlo má. Na ženské se dá koukat a pár scénám stylizace sedne. Možná škoda, že Bystroň nedal vzniknout dalšímu vymazlenějšímu a dražšímu bráškovi, kde by bylo lepší i mužské herecké obsazení. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Z místa, kam odkazuje název filmu, vytáhl režisér scénář a to se při tom ještě pěkně nadřel. Scénář je vysloveně šílený, všechny postavy se chovají jako po lobotomii a nenajdete tu jedinou normální postavu. Na druhou stranu tady naleznete snad všechny prototypy různých postaviček od nájemného vraha, který nemá na tlumič až po silně nábožensky založenou lesbičku. Scénář nabízí tři pohledy na stejný příběh, kdy se režisér rozplývá nad tím, jak mu krásně nesmyslné dějové linie zapadají do sebe. Bystroň se snaží debilní scénář zachránit vizuálními hrátky, ale ten rádoby cool vybledlý filtr mě pěkně štval a skládání několika obrazů vedle sebe mě taky nenadchlo a ruku na srdce, tu závěrečnou přestřelku bych s kamarády dokázal natočit úplně stejně. K tomu všichni herci hrají naprosto příšerně a hudba s filmem neladí snad jedinou vteřinu a k tomu trhá uši. Jednu hvězdičku dávám za odvahu zkusit tento žánr. Jinak tento film posílám po hlavě do prdele. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na rôznych lokalitách mesta Praha. (dyfur)

Reklama

Reklama