poster

Po hlavě... do prdele

 • anglický

  Born Into Shit

Komedie

Česko, 2006, 90 min

 • Píta
  *

  Komedie? Ale kdepak... Tenhle film je jedna velká tragédie. Příběh není vyprávěn chronologicky, nýbrž postupně z pohledů tří postav. Ne, že by to byl vyloženě špatný nápad, ale v tomto případě je provedení natolik nešťastné, že brání divákovi pochopit, proč se co vlastně děje. Situaci nezachraňují ani "vtipné" situace, a to jednoduše proto, že vtipné nejsou. Pověstnou korunu nasadil filmu režisér, když si prostřednictvím tohoto filmu vyřizoval staré účty (viz bláznivá režisérka pornofilmů Deána). Jediným kladem tak zůstává slušný výkon Petra Jákla.(1.10.2011)

 • Bigfuckman
  **

  Kdyby nebylo tak fádní, usměvné i hnusné druhé poloviny filmu dal bych 1 hvězdu. Takhle se dá jakž takž hovořit o ději. I když scéna u porodu byl naprosto stupidní a nesmyslná tak Jiří Vohnout hrál zabijáka na české poměry docela obstojně narozdíl od Jákla, který se mi líbil v jediné scénce a to u domacího rodiného stolu jak vypráví zážitky ze střelnice. Výkon Nely Boudový pod psa (i náše fena Nela by to zahrála obstojněji) :) . Ti mladí haranti působili více než zbytečně a celkově vzato snímek není nějak povedený. Možná by filmu více slušel název Taková normální rodinka. Ale to bych hanil starý dobrý český seriál.(21.5.2009)

 • TSZ
  *

  Pokud to měla být parodie na Pulp Fiction, tak tam bylo dost málo humoru. Pokud to snad nedejbože parodie být neměla a Marcel Bystroň tento "pokus o film" myslel vážně, tak tu máme jednoznačně nejbizardnější český snímek poslední doby. Tvůrci se zřejmě domnívali, že když se budou všichni neustále chovat jako kokoti tak se jim podaří vytvořit nový kult a citovat hlášky z filmu bude mezi mládeží děsně "in", ale očividně se to nezdařilo. Dávám jeden bod za relativně zajímavé téma otce od rodiny, který je všemi považován za debila a on se živí jako nájemný vrah, jakkoliv to všichni zúčastnění sprasili... Ondřej Vetchý v roli chladnokrevného drsňáka byl neuvěřitelně k smíchu, o Petru "poprvédržímvrucepistoli" Jáklovi se radši nezmiňuji...(19.12.2008)

 • Jizni Tlapa
  ****

  Tahle podhodnocená záležitost má svůj specifický styl, který,dle zdejšího hodnocení, nemusí být vždy padnoucí a pochopen všemi. Možná právě v tom tkví originalita téhle gangsta parodie, pyšnící se zajímavým obsazením, dokonale povedeným scénářem a hlavně perfektním soundtrackem,který je na české scéně pro mně jedním z vůbec nejlepších... "tak dobrou leštiklády"(30.3.2014)

 • MMR
  *

  No takhle, film jsem pochopil až půlhodinku před koncem. Do té doby to byla jen jakási slátanina. Ale jakmile jsem to pochopil, tak jsem si řekl, že to není až tak špatné, jak se může zdát, a to také způsobilo odklon z odpadu na jednu hvězdu. Myslím, že filmy, kde se prolíná děj, mě vždycky baví, ale zde to bohužel vážně nefunguje. To bych musel ten film pustit znova od začátku, ale k tomu mě nikdo nedokope. Rozhodně z tohoto nápadu šlo vytřískat mnohem, ale mnohem více...(4.4.2011)

 • - Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)