Po hlavě... do prdele

Born Into Shit

Komedie

Česko, 2006, 90 min

• ivishka

Může obsahovat SPOILERy Jediný film, který čeští distributoři pojmenovali perfektně - Po hlavě do prdele se řítí celý příběh, pointa, myšlenka(jestli bylo poselstvím filmu vůbec předat myšlenku - já bych to sázela na výplach mozku). "Moderní" svět v tehdejším roce 2006 podle filmu obsahoval to, že malé děti se páří a mají spolu mimino, dva malí holomci prodávají zbraně apod. Neviděla jsem větší pitomost s takovou koncentrací hlouposti na jednu jedinou sekundu filmu - všechny věci a skutečnosti které naprosto nenávidím a šokují mě se tu objevují jakoby nic. Propojení tohoto plus ještě náboženských keců a homosexuality (a to normálně proti homosexuálům nic nemám)...to je na mě opravdu moc!(25.5.2013)

Podle mě to rozhodně takovej propadák neni. Z mýho pohledu si film na nic než legraci nehraje a proto u mě tak nějak obstál. Jasně, má to nějaký ty chybky, třeba místy trochu blbej scénář, kterej se snaží šokovat za každou cenu (nikdo neni normální) až to člověka začne trochu rozčilovat, nebo klasickej neduh českýho filmu = katastrofální zvuk. Mimo to jsem se ale hodně zasmál u spousty scén, hlavně na začátku a konci. Další plus vidim v tom, že film je dost originální a aspoň přináší něco novýho. Akorát tu mrchu (těhotnou) bych nejradši nechal oddělat, to bych možná přidal ještě jednu hvězdu navíc. =) P.S. Jestli si přečtete druhou větu pana debila distributora, máte celej film zkaženej. Já to naštěstí udělal až teď. (65%)(10.4.2013)

Film o tom, že do armády jdou jen lidi s psychiatrickou diagnózou. Nebo, že by to z těch lidí udělala až armáda? Každopádně to je k zamyšlení. Hodně nesoudržný a rozskákaný scénář se zbytečnými dějovými liniemi ... Přesto jsem vydržel až do konce a docela to ani nebyla nuda. "Budeš mít špatné reference." "Ne, když je zabijem všechny."(13.4.2016)

• LINKIN

Tak české Pulp fiction se rozhodně nekoná, do toho mají tvůrci ještě hooodně daleko. Nemůžeme ale Bystroňovi upřít originalitu a snahu o invenci v dnes tak zachmuřelé české tvorbě. Bohužel se ale hrozně tlačí na pilu za účelem být co "nejhustější" a "cool", což ve výsledku produkuje opravdu trapné dialogy a scénky, které ještě umocňují toporné herecké výkony prakticky všech zúčastněných (Snad jen ten Jákl je opravdu drsňák). Nudil jsem se, kroutil hlavou, koukal na hodinky, ale přesto jsem rád, že se někdo pokusil přijít v tuzemsku s něčím novým a ačkoli se to absolutně nepovedlo, neházel bych flintu do žita. Nikdo učenej v tomhle ohledu z nebe nespadl (Snad až na Tarantina, ale ten je nejspíš z Marsu) a hold se musí párkrát šlápnout vedle, než se kterákoliv invence dostane do malíku. Takže příště lepší herci, scénář, režie a to by v tom byl čert aby to nebylo koukatelné.(29.7.2009)

Tahle podhodnocená záležitost má svůj specifický styl, který,dle zdejšího hodnocení, nemusí být vždy padnoucí a pochopen všemi. Možná právě v tom tkví originalita téhle gangsta parodie, pyšnící se zajímavým obsazením, dokonale povedeným scénářem a hlavně perfektním soundtrackem,který je na české scéně pro mně jedním z vůbec nejlepších... "tak dobrou leštiklády"(30.3.2014)

• - Podle názvu filmu se údajně měli zdravit čeští vojáci kdysi vyslaní hasit bratrovražedné boje v bývalé Jugoslávii. (duklak2)