Komedie / Romantický

USA, 2007, 102 min

Eddieho Murphyho jako herce mám docela rád ,přežiju i jeho převlekové komedie jako byly Zamilovaný profesor 1 a 2,Cesta do ameriky,Upír v Brooklynu,Trhák pana Bowfingera a nyní Norbit.Tato ulítlá komedie získala osm nominací na malinu a jednu nominaci na oscara.Ano zní to divně,ale opravdu to tak je.Je pravda že Makeup vytvořily maskéři na jedničku proto by zasloužili,Oscara.Eddie Murphy ve filmu ztvárnil tři hlavní role Norbita Alberta Rice,Rasputiu a Mr. Wonga.Toto dílo pobaví možná ty diváky,kteří mají tyto žánry komedií rádi,pro ostatní to asi nebude.Mě Norbit celkově nadchl napůl, takže za tři hvězdičky ***.(15.9.2007)

• milka

Eddie Murphy má na sobě několik hnusných masek a plný pytel trapných a nevkusných fórů. Proti tomuhle je i Zamilovaný profesor 2 průměrný film. Úplný důkaz toho, do jakého humusu se může kdysi kvalitní komik až dostat. Nejhorší ovšem je, že se za to vůbec nestydí. Chudák Cuba Gooding Jr. a Thandie Newton.(2.8.2010)

• curunir

V hlavných úlohách: Eddie Murphy, Eddie Murphy a Eddie Murphy. Film, ktorý je možné prirovnať k predchádzajúcim Murphyho filmom Zamilovaný profesor, kde sa tiež jeho podoba menila na nepoznanie. Norbit je však iný - a zbytočne iný, pretože načo tu hrá hneď 3x, keď masky (čert ber tú oscarovú nomináciu, nech sú pochválené Zlaté maliny) sú také dokonalé (až sa mi to slovo nepáči), že ani nevieme kto z účastnených je vlastne Murphy. A toto je len špička ľadovca, pretože film disponuje samozrejme aj strašne demetným a neoriginálnym scenárom, chabou réžiou, o ostatných hercoch ani nehovoriac. Aby som však iba nehanil, občas vtipne na mňa zapôsobila postava Rasputie (UNIKÁT - E.M. ako najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe), jej vystúpenia patrili medzi to najlepšie z celého filmu. Je mi trocha ľuto dať filmu iba 1*, pretože aj po nechválnych kritikách, musím uznať, že som čakal niečo ďaleko horšie, ale prvých 15 minút Norbita celkom ujde, len postupne sa akosi vytráca dej a objavuje sa už iba hmlisto a všetko ostatné je založené na skôr nevydarených vtipoch - aj tak pre mňa osobne skôr 1.5*. 3 Zlaté maliny pre Murphyho však vidím ako zaslúžené.(27.2.2008)

• Psycho.R

Asi ještě patřím mezi těch málo lidí, kteří věří, že na to Eddie ještě má. Tisíc slov mě mile potěšilo, možná proto, ale timhle směrem, jako je Norbit, to fakt nevede. Myslím si, že podobné téma zpracoval, možná i ve stejném roce, film Těsně vedle a tam byl humor na úrovni. Zde vidíme plno originálních nápadů, které, ale fekální humor sráží.(21.1.2014)

• Stanislaus

Eddie Murphy ,"zatloukající si svými posledními rolemi hřebíky do své herecké rakve", přichází v nové potrhlé převlekové americké nechutné komedii, kde si opět střihl více než jednu roli. Přesně tak jak to má rád, což s ním moc lidí nesdílí. Kvalitou bych to viděl mezi prvního a druhého Zamilovaného profesora. A za co ty 2*? No párkrát jsem se zasmál a pak hlavně za převlek Rasputie, která vypadala chvílemi až moc opravdově.(1.8.2010)

• - Eddie Murphy se stal díky snímku Norbit několikanásobným laureátem ceny "Zlatá Malina". Získal jí celkem třikrát, a to za nejhorší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli a současně i za nejhorší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. V ostatních individuálních kategoriích kralovala Lindsay Lohan. (dukeman)

• - Na scénáři filmu Eddie Murphy spolupracoval se svým bratrem Charlesem. (Mafyn)

• - 60-milionová exhibice Eddieho Murphyho vynesla studiu Paramount (DreamWorks) na prvním místě amerického žebříčku návštěvnosti (9. – 11. 2. 2007) úvodních 34,1 milionu dolarů. Pro Muprhyho to byl 14. film, který debutoval na vrcholu žebříčku a celkový výdělek dělal 95,3 milionu. (imro)