Komedie / Romantický

USA, 2007, 102 min

• MovieFan55

řekl jsem si, podívám se na nějakou tu převlekovou, "ujetou" komedii s Eddie Murphym..., přece všechno nemůže být typicky "profesorsky" špatného, ne? A vono ejhle. No, DreamWorks u mě trošku kleslo, že klidně distribuovalo takový kšunt, když má na kontě spousta úspěšných trháků, především od Stevena Spielberga. Trapná, podprůměrně špatná, fekální komedie s nepovedeným afro jakobyForrestem Gumpem. Film drželo nad úplnou propastí dobrý soundtrack, pár scének s Rasputiou, pár hlášek pana Wonga, převleky Eddie Murphyho a to je tak všechno. Myslím že ve všech jeho filmech tak nějak nepřímo špatně těží ze své krátké úspěšné Beverly Hills Cop kariéry a tak mohu klidně říct, že jeho nynější filmy jsou na jedno brdo. No uvidíme jak dopadne v budoucnosti jeho Beverly Hills Cop 4, třeba nás ještě překvapí. Oblíbené postavy: Mr. Wong, ti dva pasáci. Hodnocení: OST: 4/5, dabing: 3/5, Námět/Story:1/5, Masky:5/5 = celkově 20%(16.8.2008)

• sedm.1

Tak trochu jsem doufal,že je nejen zde,ale i celosvětově moderní šít do filmů s Eddie Murphym a kdo mu jeho film nesejme,neni zkrátka in.Bohužel,u Norbita jsem v to doufal zbytečně,neboť ona je to vážně velká troubovitost.Sice jsem se tu asi dvakrát,třikrát pousmál,ale tato taškařice se mu vážně nepovedla.Eddie zde prakticky vsadil na ty samé karty jako u Zamilovaného profesora a to nejen tím,že si zas zahrál několik hlavních rolí najednou,ale i na stejně ladící/neladící humor a vtípky.A tak se i zde krká,prdí,sprostě mluví,ale prostě to tu tak nefunguje jako právě u Profesora.Ono je to především opravdu slaboučkým dějem,který je stejně tak blbý,jako nudný a vážně hodně nezábavný a krutě otřepaný.A vůbec mi nevadí fekální humor,ale musí mít alespoň trochu smysl a nesmí být tak zbytečně zneužíván jako v této ptákovině.Navíc ten happyend byl tak strašný,že u mě Norbita definitivně pohřbívá mezi Murphyho nejslabší kousky.(3.8.2010)

Ďalší z filmov v ktorom Eddie zvláda hneď niekoľko postáv naraz. Norbit ,Raspuša a ani pán Wong nebola v jeho podaní a ani v podaní maskérov odfláknutá robota. Jeho tvárový prejav ho podobne ako Jima Carreyho dokáže dokonale predať bez ohľadu ako veľmi je scenár alebo jeho postava duchaplná. Norbit čistý podpapučiar si to od svojej drahej ženy Raspuši zlízne scéna čo scéna veď ako inak sa dá vysvetliť že sa nezmestí do auta? Auto sa predsa scvrklo to je jediné vysvetlenie. No to že ho podvádza ho skôr malo potešiť než rozhodiť aspoň tú špinavú robotu spravil niekto miesto neho.(5.1.2012)

• standsiller

Neviem prečo som mal pri tomto filme pocit, že ide o exotické vydanie "Slnko seno". Zavalitá panovačná žena ktorá sa tisne na obrazovku a režisér jej v zákulisí tajne drží prsty, aby si divák všimol že "áno, ona tam má byť za tú vtipnú " v skutočnosti som však sebamenší náznak úsmevu zaznamenal ani nie päť krát. Veľmi slabé.(31.8.2011)

• Tuxedo

Uznávám, že je tam pár hodně trapných momentů, ale taky se tu najde řada zábavných (musíte však být otrlým divákem) a rozhodně bych Norbita nepřirovnával k parodiím typu Velkej biják apod, navíc nepostrádá kontinuitu. Škoda, že Murphy v poslední třetině ztratí kuráž, upustí od humoru a nahradí jej písničkami a vlezlým happy endem.(16.9.2007)

• - Scéna mytí auta je parodií na TV reklamu s Paris Hilton. (Cheeker)

• - Mr. Wong (Eddie Murphy) je Číňan, ale mluví s japonským přízvukem. (Cheeker)

• - Snímek se umístil na 12. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)