Zasmál jsem a pobavil dostatečně. Sice mojí inteligenci to nikterak nepovzneslo, ale urazilo jí to jen minimálněkrát. Problém zde je vy struktuře filmu. Kdyby to byla jen čistokrevná buranská komedie nevadiloby to by tolik. Ale ono to má být romantická komedie s né zrovna sympatickým ňoumou v hlavní roli-a onen drsnější humor se k tomu moc nehodí.(2.8.2010)

• Chen

Zase tak hrozivé to nebylo. Vtipné také ne, ale kromě depilace ohanbí jsem v Norbitovi neviděl scénu, která by mě znechutila. Několik momentů bylo trapných, ale že bych u Norbita omdléval hrůzou, to zase ne. Není to žádná komediální bomba, ale Eddie Murphy v roli Rapsputie docela vtipne zesměšňuje znázorňování macatých černoškých "mammas".(7.6.2007)

• milka

Eddie Murphy má na sobě několik hnusných masek a plný pytel trapných a nevkusných fórů. Proti tomuhle je i Zamilovaný profesor 2 průměrný film. Úplný důkaz toho, do jakého humusu se může kdysi kvalitní komik až dostat. Nejhorší ovšem je, že se za to vůbec nestydí. Chudák Cuba Gooding Jr. a Thandie Newton.(2.8.2010)

• Martin741

Ediie Murphy /Policajt z Beverly Hills 1 - 3 ...../ bol kedysi za komedialnu hviezdu a dokonca bol povazovany za kvalitu. To by sa vsak cas musel zastavit v 80. rokoch, kedy sa toto vsetko dialo. Chceme, ci nechceme, v roku 2007 vznikol film Norbit. A Murphy je uz len matny tien svojej niekdajsej slavy a popularity. Vyhasol na plnej ciare. Film je bieda, katastrofa a pohroma zo vsetkych uhlov pohladu. 5 %(21.3.2013)

• tron

„Toto byť divadlo pre decká, ale skôr mi to pripomínat jedno čínske porno, v ktorom ja ako mladý hrať.“ Komentár obsahuje vulgarizmy (ale nie je to nič v porovnaní so samotným filmom). Eddie Murphy, jedna z najväčších hereckých hviezd 80. rokov, sa na to v NORBITOVI vysral (v podstate doslova...?) a ako scenárista, producent a predstaviteľ hneď niekoľkých postáv (čo si vyskúšal už v CESTE DO AMERIKY a ZAMILOVANÝCH PROFESOROCH) urobil záchodovú bláznivú komédiu, v ktorej má byť vtipné to, že si 200-kilová žena niekoľkokrát po sebe PORIADNE prdne. Za seba ale musím dodať, že hoci som presne takúto lacnú blbosť čakal, asi raz za 20 minút mi to nedalo a bol som zavalený toľkou záplavou nechutností, že už som sa MUSEL smiať („Veď čakáš dieťa!“ - PRD - „To boli len zastavené vetry.“ - PRD-PRD - „Dvojičky.“). Ak ma na NORBITOVI (ktorému robil masky skvelý Rick Baker, držiteľ zatiaľ šiestich Oscarov) niečo štvalo, tak paradoxne vážne mienené pasáže (Thandie Newtonová a Cuba Gooding Jr. sú mimoriadne nudní/nezáživní herci a tak situáciu ako-tak zachraňuje aspoň kultový Terry Crews a šialený ázijský starček s harpúnou).(10.3.2010)

• - Rasputia mění účas téměř v každé scéně. (imro)

• - Mr. Wong (Eddie Murphy) je Číňan, ale mluví s japonským přízvukem. (Cheeker)

• - Eddie Murphy se stal díky snímku Norbit několikanásobným laureátem ceny "Zlatá Malina". Získal jí celkem třikrát, a to za nejhorší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli a současně i za nejhorší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. V ostatních individuálních kategoriích kralovala Lindsay Lohan. (dukeman)