poster

Zápisky o skandálu

 • Velká Británie

  Notes on a Scandal

 • Slovensko

  Sexuálny škandál na škole

 • Slovensko

  Zápisky o škandále

Drama / Thriller / Psychologický

Velká Británie, 2006, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  "Komuže sa zverím ja?Tebe,zápisniček môj!"... Úsporná, pokojná kamera, dokonale gradujúci a vierohodný príbeh a hlavne fantastický herecký koncert. Už som písal, že Cate Blanchett v súčastnosti nemá konkurenciu, je úplne dokonalá, zahrá vierohodne čokoľvek. Od premiéry Kráľovnej Alžbety prešlo už 9 rokov a za tento relatívne krátky čas sa stala najžiadanejšou a najoceňovanejšou herečkou, ktorá každým svojím filmom potvrdzuje, že patrí do extratriedy. Veľkú pochvalu si zaslúži J.Dench, ktorá má v tomto filme mierne navrch. Osamelosť a jej postupne zväčšujúca sa posadnutosť, unesú prostredníctvom jej herectva celý film. Film, pre náročnejšieho diváka, ktorý môže pripomenúť podobne kvalitný kúsok Misery nechce zomrieť. 80%.(9.2.2009)

 • H34D
  ****

  Dva na první pohled odlišné charaktery vykreslené nadprůměrným scénářem a ztvárněné prvotřídními hereckými výkony (+ nádherná Blanchett) mezi sebou vytvářejí podivuhodné přátelství, které ztmeluje hlavně jedna skandální událost. Zatímco emocionálně nejsou Zápisky o skandálu tak úderné, jak by se od tématu mohlo čekat a celkové režijní zpracování podobně ničím neurazí, ale ani nijak zvlášť neoslní, je na druhou stranu zajímavé, že film předestírá dvě odlišné perspektivy, dva různé problémy, zkrátka neomezuje se jen na jednu událost v centru s jednou postavou, popř. jedním vztahem a přitom nepůsobí nijak roztříštěně. A závěr se mi také líbil, člověk by čekal nějaký extrém typu happy end/sebevražda, ale vybruslení bylo poněkud zvláštnější a pravdivější. 7/10(1.2.2009)

 • misterz
  ****

  Zápisky o škandále sú výbornou psychologickou drámou, kde hlavnú úlohu hrá samota a patologická snaha vymaniť sa z nej. Avšak na to, aby sa niečo také podarilo treba najskôr odhaliť príčinu a nielen riešiť dôsledky... Tiež obe hlavné herečky zahrali skvelo, hotový herecký koncert. Všetko je pritom zabalené do takej príjemnej komornej, útulnej atmosféry a umocnené perfektnou hudbou. U mňa preto spokojnosť. 80/100(13.1.2015)

 • 5150
  ****

  Po dramatu IRIS (2001) se jedná o druhý film režiséra Richarda Eyreho, který přichází do našich kin. A znovu Judi Dench v hlavní roli dokazuje, jak skvělá herečka je. Nicméně ani Cate Blanchett a Bill Nighy se nenechali zahanbit. Příběh samozřejmě zajímavý. Co dodat, povedené drama. // Febiofest 2007(27.3.2007)

 • Gilmour93
  ****

  „Můžu získat všechno tím, že nebudu dělat nic.“ Krutá samota, ještě krutější projevy zhrzenosti, slepá touha bez otěží a vzácná dávka empatie kráčející ruku v ruce s inteligencí. Zkušený TV tvůrce Richard Eyre dobře ví, jak do necelé hodiny a půl nacpat všechnu intenzitu dramatu, která by se v delší stopáži už nebezpečně rozmělnila. Triangl Dench, Nighy a průsvitná pleť Blanchett dokonalý v každém gestu, nad orchestřištěm Glass dirigující koncert precizní ve své opravdovosti. Ač manipulátory bytostně nesnáším, nepřišla mi postava Barbary i kvůli vtipným deníkovým glosám a občas rozumným (byť zahořklým) životním postojům až tak zavrženíhodná, nicméně jedním dechem dodávám, že kdybych měl zůstat po škole, tak jedině na "doučování" výtvarné výchovy..(29.11.2012)

 • - Snímek získal čtyři nominace na Oscara, kromě hereček měli naději i scénárista a autor hudby. Další tří nepřeměněné nominace si odnesli tvůrci i ze Zlatých globů. (imro)

 • - Režisér Richard Eyre získal na filmovém festivalu v Berlíně Teddy Audience Award. (imro)

 • - V Mexiku některá média a propagační materiály uváděli Zápisky o skandálu jako film Billa Nighyho, i když on ve snímku pouze hraje. Obyčejně se takto snímky označují jménem režiséra. (imro)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace