Osobní spravedlnost

Osobná spravodlivosť

Záhadné zmiznutie

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 101 min

Dávám 3,5*. Snaha o přiblížení těchto zvrhlých sexuálních choutek se tu nepodařila tak dobře jak v 8mm, ale i přesto zaujme pár zajímavými momenty. Claire Danes je skvělá herečka, ale asi se doopravdy hodí více do Stardustu než do tohodle prostředí. Jinak děj tak nějak uspokojí všechny příznivce béčkových thrillerů.(24.1.2008)

Když někdo nahlédne do pekla, tak peklo taky vidí do něho...absolutní pravda, se kterou se potýká agent Richard Gere v temném filmu, jehož nízké hodnocení absolutně nechápu. Možná to bude tím, že se každý na to dívá z pohledu FILMU, a ne toho, že kdesi , třeba za vaší zahradou...výborný Gere i Danesová, viděno se skvělým dabingem.(21.10.2018)

• castor

Niels Mueller se etabloval jako velice slušný režisér už svým debutem (Zabiji Nixona), zde je však uváděn coby spolurežisér, nicméně ani on nezabrání podprůměrnosti chaotického thrilleru. Dobrý režisér (hongkongský specialista Wai Keung Lau prokázal své kvality všemi třemi Volavkami) zvládne napumpovat napětím i čekání ve frontě na banány, tady se však několikrát šláplo vedle. A zejména u samotného námětu. Dynamiku úvodu rozmělní odkrývání nepříliš zajímavé zápletky a slušný vizuál á la Scott mladší záhy omrzí, ba začne dokonce vadit. Richard Gere se tu coby federální úředník chystá do penze (teda, vlastně dostal padáka za své rázné metody), musí ale ještě zaučit svoji nástupkyni. Jeho specializací jsou totiž sexuální delikventi, jejich evidence a průběžná kontrola jejich životních kroků. Ne vždy ale jeho „klienti“ sekají dobrotu. Celý thriller má zvláštní koncepci, parazituje na jiných povedenějších snímcích, dialogy jsou prosté, bez života a duo Gere/Claire Danes působí asi tak, jakoby je jejich postavy přímo otravovaly.(3.9.2009)

• Radiq

Násilnější, než činy, kterejma se Errol (Gere) zabývá, mi připadal spíš střih toho filmu. Mezistřihy a rychlé prostřihy doprovázené nějakým zvukem a přiblížením kamery do detailu + rozostřování a zaostřování, mě fakt sraly. Byly hrozně nepřirozené a chtěly mít za následek temnou atmosféru ala 8MM. Když ne to, tak celou dobu s váma režisér hrál hru na to, jestli je Errol paranoidní nebo jenom takovej hajzl. No, otevřeně - hrál to dost jednostranně. Tak moc, až vám bylo jasný, že se nakonec ukáže jako opak. Vsadím se, že američani si užili takovej velkej LOV NA ÚCHYLÁKY, protože už jenom existence registru perverzáků je úchylná. A pro američany je promiskuitní už i čůrání mimo záchod. Místama se tam objevila dost dobrá hudba, ale jinak je to fakt dost trapárna. Je to blbý, když jedinej způsob, jak vyhrotit situaci, je tím, že na sebe budou všichni navzájem řvát. Jeden z nejhorších Gereovejch filmů, ale může za to spíš režisér, než on.(13.3.2008)

V USA je registrováno půl milionu sexuálních deviantů. Každé 2minuty je zneužita žena nebo dítě….. Filmy na takováto témata mi nejsou příjemný. Může se to zvrhnout v neustálé zobrazování utrpení a to nemusím. R.Gere zde působí jako dobrý průvodce. Jeho postava ,,služebníka veřejnosti“, který nás a svoji nástupkyni seznamuje s prací, která je jako každá jiná, provádí ,,své“ terapie a zatahuje do místy zajímavého pátrání mi vyhovuje víc, než u leckterých rádoby romantických komedií. Kvituji také vizuální stránku, ale samozřejmě, že vše tu již bylo. A jistě i lépe. Ovšem zase taková tragédie to není a jedno zhlédnutí nikomu neublíží. Lepší ***.(29.6.2008)