Osobní spravedlnost

Osobná spravodlivosť

Záhadné zmiznutie

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 101 min

Mít dceru v "nebezpečném" věku, začal bych se po zhlédnutí tohoto filmu, který je k registrovaným pachatelům sexuálně motivovaných trestných činů opravdu nelítostný, bát. Na druhé straně si vzpomínám na dokument, v němž registrovaní (a našinec by se divil, jak snadno se lze v USA na tento seznam dostat) vypovídali o tom, jak jim zveřejnění osobních údajů zcela zničilo soukromý i profesní život. Je to silné téma a kontroverzní film o člověku pohlceném svou (často nechutnou) prací, v drobné roli se mihne idol "rebelujících" puberťaček A.Lavigne.(5.6.2008)

V USA je registrováno půl milionu sexuálních deviantů. Každé 2minuty je zneužita žena nebo dítě….. Filmy na takováto témata mi nejsou příjemný. Může se to zvrhnout v neustálé zobrazování utrpení a to nemusím. R.Gere zde působí jako dobrý průvodce. Jeho postava ,,služebníka veřejnosti“, který nás a svoji nástupkyni seznamuje s prací, která je jako každá jiná, provádí ,,své“ terapie a zatahuje do místy zajímavého pátrání mi vyhovuje víc, než u leckterých rádoby romantických komedií. Kvituji také vizuální stránku, ale samozřejmě, že vše tu již bylo. A jistě i lépe. Ovšem zase taková tragédie to není a jedno zhlédnutí nikomu neublíží. Lepší ***.(29.6.2008)

• Dexter1

Tento film môže zaujať svojou svižnou kamerou, dobrým strihom a Richardardom Gereom, a to je tak všetko. Dej sa ťahá ako sopeľ a kým príde k niečomu "nepotrebnému" ako zápletka, tak si počkáte zhruba 40 minút. Film by mohol vďaka téme zo seba vytrieskať viac, ale asi nechcel, a miesto drsnej kriminálky si zazívate pri nudnom sprievodcovi sexuálnych úchyliek.(12.3.2009)

Na tento film som sa tešil ako slepica na flus ale...Mr. režisér by sa nabudúce mohol trochu menej venovať hrajkaním s deformáciami obrazu/filtrami/prelínačkami a mohol sa viac venovať príbehu, ktorý bol buď blbo napísaný od začiatku, alebo bol upozadený v záujme...ja ani neviem čoho. Film stojí a padá s Richardom Gere-om, ostatné postavy majú poskromne priestoru a vieme o nich celkovo primálo na to aby sme sa o ne mohli báť/sústredene ich nenávidieť (aj keď teda ku koncu...). Celý film vyzerá ako klip Nine Inch Nails, ktorý síce na malej ploche osloví, ale pozerať sa hodinu a pol na neustále zrýchlovačky, ultrarýche zoomy a preskakovanie obrazu už je pre mozog celkom záhul. Pre znalých len tolko, že sa pokračuje v trende nastolenom v Confession of Pain, čiže opäť 3*. PS – neodporúčam romanticky založeným jedincom.(11.12.2007)

• Radiq

Násilnější, než činy, kterejma se Errol (Gere) zabývá, mi připadal spíš střih toho filmu. Mezistřihy a rychlé prostřihy doprovázené nějakým zvukem a přiblížením kamery do detailu + rozostřování a zaostřování, mě fakt sraly. Byly hrozně nepřirozené a chtěly mít za následek temnou atmosféru ala 8MM. Když ne to, tak celou dobu s váma režisér hrál hru na to, jestli je Errol paranoidní nebo jenom takovej hajzl. No, otevřeně - hrál to dost jednostranně. Tak moc, až vám bylo jasný, že se nakonec ukáže jako opak. Vsadím se, že američani si užili takovej velkej LOV NA ÚCHYLÁKY, protože už jenom existence registru perverzáků je úchylná. A pro američany je promiskuitní už i čůrání mimo záchod. Místama se tam objevila dost dobrá hudba, ale jinak je to fakt dost trapárna. Je to blbý, když jedinej způsob, jak vyhrotit situaci, je tím, že na sebe budou všichni navzájem řvát. Jeden z nejhorších Gereovejch filmů, ale může za to spíš režisér, než on.(13.3.2008)