Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Federální agent (R.Gere) před odchodem na odpočinek zaučuje svou nástupkyni (C. Danes) a přitom hledá nezvěstnou dívku. Je přesvědčen, že za její zmizení je odpovědný propuštěný sexuální násilník, kterého vyšetřuje. Přestože ho tlačí čas, rozmotá klubko stop vedoucí k potencionálnímu vrahovi. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

Soweek 

všechny recenze uživatele

Dávám 3,5*. Snaha o přiblížení těchto zvrhlých sexuálních choutek se tu nepodařila tak dobře jak v 8mm, ale i přesto zaujme pár zajímavými momenty. Claire Danes je skvělá herečka, ale asi se doopravdy hodí více do Stardustu než do tohodle prostředí. Jinak děj tak nějak uspokojí všechny příznivce béčkových thrillerů. ()

Makky 

všechny recenze uživatele

Aby som pravdu povedal, tri štvrtiny filmu ma neskutočne iritovali. Celý čas som sa tešil, ako filmu naparím odpad a zvozím ho pod čiernu zem... Nakoniec to taká katastrofa nebola, v závere ma vyvrcholenie tých úchylností aj celkom zaujímalo. Vyzdvihnúť musím vynikajúci strih a slušnú kameru, no to je asi tak všetko. Nič to nemení na veci, že scenár je neskutočne deravý a postavy až giganticky dementné (s výnimkou postavy Claire Danes). Gere je sympatický možno tak v poslednej 10-minútovke a to je setsakramentsky málo. So zaujímavého námetu sa nepodarilo vytĺcť ani utešiteľný priemer, škoda. ()

Reklama

fraktal 

všechny recenze uživatele

I přes neuvěřitelně stavěnou zápletku (přestárlý a lehce obtloustlý ouředník jednající spíše coby kříženec batmana a FBI agenta) nelze filmu upřít (pochmurnou) atmosféru a hlavně (smutné) poselství. Čtvrtá hvězda přidána za absenci romance mezi hlavními postavami a vcelku slušné vykreslení "power games" na všech frontách. Navíc oceňuji proměny zaostření - nejen vizuál, ale i vlastní moto odkazuje k nejednoznačnosti, kdože je tu vlastně obětí a kdo původcem.... "Ve Spojených státech je registrováno více než půl milionu sexuálních deviantů. Na každý tisíc z nich je pouze jeden pracovník, který je monitoruje. Každé dvě minuty je v Americe sexuálně zneužita žena. Kdysi někdo řekl, že ten, kdo bojuje s netvory, by si měl dát velký pozor, aby se sám netvorem nestal. A když někdo nahlédne do pekla, peklo uvidí do něho." ()

teutates 

všechny recenze uživatele

U mňa osobne tento snímok splnil svoj účel. Maximálne ma znechutil a donútil ma zamyslieť sa nad touto problematikou. V niektorých okamžikoch mi bola Claire Danes nesympatická, ale všetko zachraňoval Richard Gere. Ide o nízkorozpočtový snímok, avšak s myšlienkou a zaujímavým prevedením... Nedostalo sa mi zadosťučinenie, ale aj napriek tomu 6/10 ()

genetique 

všechny recenze uživatele

To, že Gereovi podobné snímky pristanú minimálne rovnako ako sladké romantické výplody, som sa uistil už dávno, a aj v tomto filme podáva slušný thrillerový výkon. Jeho výkon, podporený kamerou a strihom však brzdí hlavne vlažný scenár a nudná hudba. Počas celého filmu sa len chodí okolo horúcej kaše, občas nejaký náznak zvratu, alebo napätia a nebyť svižnej záverečnej polhodinky, nie je film ani v priemere. Úchylnými fotkami zneužitých dievčat treba vedieť narábať (viď '8MM') a nie ich len sproste hádzať do záberov s cieľom upútať aspoň nejakú pozornosť. A Andrew Lau Wai-Keung nech pekne točí ďalšie pecky, len nie v Hollywoode. 60%. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama