Noc s králem

• Česko Princezna z Persie: Noc s králem (více)

Osudem půvabné Hadassah bylo stát se královnou Persie a spasitelkou svého lidu. Snímek natočený dle starozákonní Knihy Ester je právě jejím příběhem.  Byla to náhoda, že se Hadassah narodila obdařena nadlidskou krásou, byť byli její lidé pouhými otroky v nejmocnější říši světa? Byla to náhoda, že se po smrti svých rodičů dostala do výchovy strýce Mordechaje, muže požívajícího úcty, jaká náleží jen královskému písaři? Byla to náhoda, že právě v té době perský král Achašveroš alias Xerxes nechal popravit svoji královnu a brzy se začal cítit osamělý? Byla to náhoda, že právě do jeho harému se nakonec dostala Hadassah, která i přes všechny nemilosrdné palácové intriky králi brzy učarovala natolik, že si ji nakonec vzal za ženu? A byla náhoda, že právě tato dívka se nakonec stala spasitelkou svého národa, a ve své době zachránila židovstvo od pogromů a násilného útlaku? Starozákonní Kniha Ester říká, že ne. A výpravný epický historický snímek, natočený v roce 2006 režisérem Michaelem O. Sajbelem, je její adaptací. V úloze mladé Hadassah, které byl předurčen osud královny Ester, se blýskla osmadvacetiletá hvězdička Tiffany Dupontová. (oficiální text distributora)

Una111

Výpravný historický film, který spojuje příběh Knihy Ester a půvab orientální pohádky. Možná by se slušelo hledat nějaké historické nesrovnalosti, jistě by se našly, ale nevidím v tom žádný smysl. Pro mne to bylo nečekané, příjemné překvapení v dnešním deštivém odpoledni. Kromě krásné podívané i starozákonní poselství, že Bůh svůj lid nikdy neopouští! - - - DAVIDOVO VÍTĚZSTVÍ NEPŘIŠLO PROTO, ŽE DOBŘE BOJOVAL, ALE PROTO, ŽE OPRAVDU VĚŘIL! ()

Ridick

2-hodinova nuda o nejakej legende z perzie. koho zaujimaju sproste intrigy na kralovskom dvore? snad len tych najzarytejsich historikov, ale to bolo natocene podla nejakeho romanu, tak aj ti historici pokrutia len hlavou....ak sa, ale uz totalne nudite a chcete vidiet aj ineho xerxesa ako v 300, tak podpiste zmluvu s diablom. ()

Ainy

Velmi krásné a věrné zpracování biblického příběhu o Židovce Hadassah, která pod jménem Ester dokázala svým půvabem a hlavně přirozenou inteligencí okouzlit samotného vládce Perské říše. Ovšem ne každý souhlasil s její korunovací, někteří jako princ Haman to nesli těžce a kuli pikle, spřádali plány a chystali jedy. Tady je třeba vyzdvihnout nejen Ester, ale také Mordechaje, kdy oba díky své moudrosti a odvaze dokázali zvrátit osud židovského národa od pogromy. ()

nash.

Biblický příběh pojatý jako výpravná pohádka plná intrik, nebezpečí, nenávisti, ale také lásky a ušlechtilých myšlenek. Tiffany Dupont je nejen krásná jak se na královnu sluší, ale také přijemně svěží, James Callis správně padouchovsky úlisný, kulisy jsou pohádkově nablýskané, režisér nevsadil na módní filmařské kejkle, ale spíš na poklidně plynoucí vyprávění, kterému křestané jistě odpustí nepřesnosti (možná až příliš razantní časové deformace nebo lásku místo vynuceného manželství) a ostatní si mohou užít příjemně netradiční orientální pohádku. Nejpůsobivější scénou filmu pro mě byl Esteřin rozhodující vstup do jednání, který současně pobavil tím jak věrně napodobuje Aragornův vstup do Hlásky v Helmově žlebu, nejzajímavější postavou pak pro mě byl král, na rozdíl od ostatních jasně daných rolí pojatý jako nerozhodný muž zmítaný mezi svou vrozenou vlídností, královskou mocí a našeptávači sledujícími vlastní cíle, jako muž váhající mezi vnitřní touhou budovat a vnějšími tlaky, které ho nutí jít do války, po které příliš netouží. ()

yakoob

Příběh starozákonní Ester založen na velkofilmovém formátu. Scénář se upřímně drží biblické předlohy (až na tu mluvenou angličtinu, ale co s ní naděláte)…Nádherně ztvárněnou postavu Ester trochu kazí „škaredý“ král Achašveróš...Těžko bych si zvykal, kdybych je viděl jako krále a královnu...Ale budiž…Lidé, kteří neznají Bibli, tento příběh neosloví, křesťanům připomene boží lásku a vedení izraelského národa... ()

• V závěru filmu, kdy se královna Esther (Tiffany Dupont) snaží u krále zachránit svůj lid před vyhlazením, má při rozhovoru s Hamanem (James Callis) na krku svůj přívěšek, v dalším záběru nikoliv a poté opět ano. (Lenny09)