Síla srdce je skutečný příběh britského reportéra Daniela Pearla, který byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Celý svět byl šokován brutálním činem a nikdo si neuměl představit utrpení v té době šest měsíců těhotné Mariane, která do poslední chvíle věřila, že se Daniel vrátí. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění a je protkán vzpomínkami na jejich společný život. Jak může terorismus bolestně zasáhnout do života naprosto nevinnných lidí a změnit jej navždy. (oficiální text distributora)

Trailer

Falko

Nechcel som verit podla tychto slabych hodnoteni, ze by bol ten film naozaj az taky slaby, ale po zhliadnuti filmu musim uznat, ze reziser to nenatocil tak, ako by som si zelal alebo predstavoval. Nie ze by som bol lahostajny voci unosu Daniela Pearla, ale patranie po teroristoch a spravanie sa celkovo vsetkych postav ma nedokazalo vtiahnut do deja, alebo to bolo jednoducho nudne. Skor som ocakaval, ze ukazu samotneho Daniela v zajati teroristov, ale tvorcovia neukazali vobec nic, alebo len to, co je uz zname z medii. Jedine na konci filmu boli chvilu emotivne sceny, ale inac nic moc, co je skoda... 19.09.2008 _______ Angelina Jolie - (Mariane Pearl) +++ Dan Futterman - (Daniel Pearl) +++ Archie Panjabi - (Asra) +++ Will Patton - (Randall Bennett) +++ Hudba: Harry Escott, Molly Nyman +++ Producenti: Brad Pitt, Andrew Eaton +++ ()

Psema

K uzoufání nudná fraška, která postrádá pořádný scénář a především MNOHEM lepší herečku do hlavní role. Osobně jsem Angelině nevěřil ani jeden pohled, výkřik či slzu a spolu s tím jde pak i zbytek filmu velmi rychle do kopru. Winterbottom není špatný režisér a jeho vizuální styl mi imponuje, ale z podobně bezkrevného námětu nemohl vydolovat víc než místy slibnou atmosférickou podívanou s ucházejícím soundtrackem, ve které každá vedlejší postava přehrává ústřední hrdinku o každou kudrlinu jejího účesu. P.S.: Angelino, jdi radši mlátit žraloky do Tomb Raidera 3, prosím. ()

Pítrs85

Docela plochý film, bez emocí (snad s výjimkou závěrečné scény), hrající si na polodokument, ovšem v tom mu chybí jakýkoliv silnější aspekt k tomu, aby jste jej jen znuděně neodmávli a neprozívali se až na konec (což je vzhledem k faktu, že čerpá ze skutečných a velmi znepokojujících událostí, docela zarážející). Film ze kterého si vezmete fakt zatraceně málo. Zkrátka film z něhož mi zůstane v paměti snad jen "černošská" Angelina. Ale jako hodinu a půl trvající reklama na Nokii to docela ujde :) Nejprůměrnější průměr, 2,5* ()

Mahalik

Mariane máte nějaký vzkaz pro pákistánský lid?....při téhle otázce by mnoho lidí propuklo v pláč a chtělo ze sebe vyřvat všechny svoje pocity. Avšak Mariane Pearl sedí před moderátorem klidná a odpovídá bez jakékoliv nenávisti k lidem, kteří její životní lásku zavraždili. A právě tímhle gestem má u mě velký respekt a hodně lidí by si z ní mělo vzít příklad. Před projekcí A Mighty Heart jsem si chtěl zjistit, kdožeto ten Daniel Pearl vlastně byl a jaký to byl člověk. Omylem jsem ale narazil na fotku, kde má svázané ruce a u hlavy zbraň. Hrdlo se mi v ten okamžik sevřelo a já si vzpomněl na větu, kterou Mariane ve filmu pronese: " Podívejte se on se na té fotce směje, dává mi najevo, že je v pořádku!" a opravdu úšklebek je patrný už při prvním pohledu. Nedokážu si představit jaké utrpení si Mariane prožila, protože jsem nic takového nezažil (a doufám, že ne), ale určitě je tahle situace tou největší překážkou, která může člověka za život postihnout. Mariane smekám.... ()

Jamal

Tak trošku netradiční Angelina, vlasy do kudrnata, vybledlá .... neakční, nezajímavá a to nejdůležitější neemotivní. Věčné zvonění Nokia Tune, ještě teď mě to zvoní v hlavě. A na konci, kdy jsme chtěli vidět brutální vraždu jejího manžela nám ukázali jen záběry kdy se hlásí k židům. Škoda, že se film více nevěnoval názvu filmu. Každopádně určitě zajímavý příběh podle skutečnosti. Hudba Harry Escott a Molly Nyman. ()

• Ze strachu o bezpečnost filmového štábu byly scény z Pakistánckého města Karáčí natočeny v indickém Mumbai, ostatní scény pak ve Francii. (Terva)
  • Film zprvu financoval Warner Brothers. Poté, co od filmu odstoupil, převzal jej Paramount Vantage (HappySmile)
  • Film je adaptací knihy "A Mighty Heart: The Brave Life & Death of My Husband Danny Pearl" od Mariane Pearl. (HappySmile)