poster

Síla srdce

 • USA

  Mighty Heart, A

 • Slovensko

  Sila srdca

Drama / Thriller / Válečný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2007, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Danny byl novinářem, britským, který se svou ženou cestoval do Karáčí, kde mu nešlo o nic jiného než o seriózní zpravodajství. Přesto byl unesen právě ve chvíli, kdy vykonával svoje povolání. Jeho žena Marianne (Angelina Jolie) se však nevzdávala a za každou cenu se snažila zjistit, kde Danny je. Byla zrovna v šestém měsíci, když k události došlo, ale již za měsíc se měla dozvědět, jaký je konec jejího manžela. Terorismus není mírumilovnou činností, naopak, jedná se o aktivity, které ničí lidské životy. Přesně to se "Síla srdce" snaží říct, stejně jako nám říká, že za to mohou pouze ti, co ho unesli, nikdo jiný. Film dává poměrně velký důraz na to, že není možné všechny muslimy dávat do jednoho pytle, ale že jsou zde ti, kteří terorismem trpí stejně tak, a to přesto, že jsou islamisty, že mají pákistánskou národnost. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/sila-srdce-2007-50.html(9.4.2013)

 • Sfinkter
  ***

  Síla srdce není špatný film, je ze zajímavého prostředí a atmosféru Pákistánu vystihuje docela slušně. Výkon Jolie se mi líbil, ostatní herci odehráli standard. Co filmu škodí nejvíce je málo emocí a šílený deskriptivní charakter. Celou dobu totiž sledujete práci vyšetřovatelů, kteří se 100 minut dostávají od jednoho jména ke druhému, což místy působí opravdu zdlouhavě a nedostane se vám žádné gradace. Film čerpá z reálného příběhu a závěr je docela drsný.(15.6.2011)

 • AngelAngie
  ****

  Výborný filmy, který je v ČR VELMI podceňován, už jen se stačí podívat na hodnocení tady a na zahraničních serverech, rozdíl je opravdu značný. Je to silný film s opravdu silným tématem, je natočen velmi zvláštním realistickým způsobem, který každému nemusí sedět, ale já si ho jinak představit nedokážu. V tomhle filmu mi sedělo úplně vše až na Angelinu, vzala si moc silné sousto a i když to zcela jistě myslela dobře, kdyby v její roli byl někdo jiný, dovolím si říct, že film by byl ještě mnohem, mnohem lepší.(11.6.2008)

 • Chrustyn
  **

  Filmy založené na skutečných událostech to mají nejtěžší v tom, že divák ví jak skončí. A pokud se jedná o drama všichni víme, že to nejpíše nedopadne dobře. Stejně jako v tomto případě. Ale i tak pokud je schopný režisér, dokáže se z takové filmu stát silný a v některých případech dokonce nezapomenutelný zážitek. Avšak zde se tak nestalo. Celý film mi přišel moc chladný a po pravdě řečeno i nezáživný. Angelina Jolie zde sice zkouší hrát "normální" ženu v krajní situaci ale i když její výkon není špatný je to role, ve které by se jistě vyjímala nějaká "civilnější" herečka. Tudíž tento film opravdu není o skvělých hereckých výkonech a ani režisér nám nepřichystá žádné překvapení. Celý film plyne velice pomalu a není zde jediná scéna, která by mi utkvěla v paměti. Takže i když se jedná o velice silné téma, film mě nechal chladným a určitě by se více vyjímal na televizní obrazovce než na velkém plátně.(11.6.2008)

 • Pepinec
  ***

  Začíná a plyne zcela obyčejně, diváka se takřka nedotýkajíc. Obehraná písnička, jen další variace na téma islámských teroristů, dalo by se říci. Jenže pak přijde zvrat a v poslední půlhodině vám dojde, proč byla do filmu obsazena Angelina Jolie, a jaké že to poselství vlastně přináší. Připomíná nám, že o hrůzách té části světa, kterou se snímek zaobírá, je potřeba stále hlasitě hovořit a stále na ni upozorňovat. Mám totiž ten pocit, že jen absolutním spojenectvím celého zbytku normálně smýšlejícího světa by se podařilo toto peklo uhasit a ďábly vymítit. Zážitek z filmu by byl o to hlubší, kdyby i přes svou výjimečnost Angelina na obrazovce nepůsobila jako pupek oceánu, a kdyby její dabing ve verzi, v jaké jsem bohužel měl tu čest film vidět, byl alespoň o fous lepší než prachmizerný.(22.3.2011)

 • - Bollywoodský herec Irrfan Khan (kapitán) měl velké problémy s tím, aby dostal vízum do Pákistánu. (HappySmile)

 • - Film je adaptací knihy "A Mighty Heart: The Brave Life & Death of My Husband Danny Pearl" od Mariane Pearl. (HappySmile)

 • - Brad Pitt, který produkoval tento film, přišel s myšlenkou natočit příběh, když viděl na CNN rozhovor s Mariane Pearl v době, kdy probíhalo pátrání po jejím manželovi. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace