Síla srdce

Sila srdca

Drama / Thriller / Válečný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2007, 100 min

• Morholt

Téma určitě silné a bohužel stále aktuální. Ale mě chyběla vygradovaná naléhavost a emoce. Film mi přišel až příliš rutinní a všechno se dělo jen tak mimochodem. U podobných záležitostí chci, abych, i přes jasný konec, bezděky věřil, že to dobře dopadne. To tady nešlo ani náhodou. Stejně tak se nedalo uvěřit projevu Angeliny Jolie. 30%(16.6.2012)

• sharky

50% takhle silné téma by si zasloužilo zpracování, které ve vás vyvolá silné emoce, ale to se bohužel nekoná, místo toho se díváte na syrovou, velmi nudnou chaotickou podávanou, se spoustou nepřehledných jmen a postav, natočenou rozstřesenou ruční kamerou. Anjelina dokazuje, že role sexy hrdinek jako Lara Croft nebo paní Smithové ji sedi mnohem vic, v zaveru sice predvede ze umi poradne kricet, ale spis nez narek nad smrti manzela, to pusobi jako autenticka reakce, kdyz se dozvi, ze ji za tenhle film neda Akademie Oscara:)(18.10.2007)

• Chrustyn

Filmy založené na skutečných událostech to mají nejtěžší v tom, že divák ví jak skončí. A pokud se jedná o drama všichni víme, že to nejpíše nedopadne dobře. Stejně jako v tomto případě. Ale i tak pokud je schopný režisér, dokáže se z takové filmu stát silný a v některých případech dokonce nezapomenutelný zážitek. Avšak zde se tak nestalo. Celý film mi přišel moc chladný a po pravdě řečeno i nezáživný. Angelina Jolie zde sice zkouší hrát "normální" ženu v krajní situaci ale i když její výkon není špatný je to role, ve které by se jistě vyjímala nějaká "civilnější" herečka. Tudíž tento film opravdu není o skvělých hereckých výkonech a ani režisér nám nepřichystá žádné překvapení. Celý film plyne velice pomalu a není zde jediná scéna, která by mi utkvěla v paměti. Takže i když se jedná o velice silné téma, film mě nechal chladným a určitě by se více vyjímal na televizní obrazovce než na velkém plátně.(11.6.2008)

• ConanVJ

Mě osobně to nepřineslo žádný silný zážitek, ze kterého bych měl být na větvi. Je to pomalu plynoucí příběh, ve kterém bych čekal na konci pořádnou dávku emocí, místo toho se mi dostal jen konec, který byl hodně vlažný. Rozhodně znám jiné filmy, které umějí z tohoto prostředí vytáhnout víc. Za mě hodně slabota a dávám 40% :((9.8.2014)

Zatímco jeho těhotná manželka, rovněž z novinářské branže, připravuje doma pro několik přátel kubánské jídlo picadillo, on cestuje na rozhovor, který má být v rizikové lokalitě poslední. Jenže být Američan/Brit, novinář i Žid je věru nebezpečná kombinace. Režisér nám nabízí vše mezi krutým vyústěním, kdy byly ostatky jeho těla nalezeny na několika místech Karáčí. Poměrně nepružné a sic u nás tato událost prošla médii, tak i ne právě strhující drama, silně protkané ruční kamerou i chytrými flashbacky. Sama rodina Pearla označuje jako "hodného a jemného člověka", z filmu však nic takového necítíte. Jeho smrt diváka nezasáhne tak, jak tomu bylo například v posledních minutách Greengrassova United 93. Angelina Jolie, sbírajíc za poslední léta nejen šťavnaté skandály, ale i značně neambiciózní, ba v drtivé většině nezdařené filmy (Sběratel kostí, Sedmý hřích, oba díly Tomb Raideru, Zloděj životů aj.) nebo osvojujíc si děti, rozhodně není špatná, ale do filmu se víceméně nehodí. Její hrdinka nepropadá záchvatům, nepláče do polštáře, nýbrž vystupuje profesionálně, pro někoho chladně. Pákistánští neherci ve mně ovšem vyvolali silnější zájem. Nejen její výkon, ale i celková snaha o autenticitu (těžko přehledná síť postav a faktů) a Winterbottomova pseudodokumentární metoda se mě příliš nedotkly.(16.10.2007)

• - Film je adaptací knihy "A Mighty Heart: The Brave Life & Death of My Husband Danny Pearl" od Mariane Pearl. (HappySmile)

• - Ze strachu o bezpečnost filmového štábu byly scény z Pakistánckého města Karáčí natočeny v indickém Mumbai, ostatní scény pak ve Francii. (Terva)

• - Bollywoodský herec Irrfan Khan (kapitán) měl velké problémy s tím, aby dostal vízum do Pákistánu. (HappySmile)