Appaloosa

Šerifovo zúčtovanie

Western / Krimi / Drama

USA, 2008, 111 min

• moviesfan

Ed Harris se usadil do režisérské židle a ztvárnil jednu z hlavních rolí. Možná tato ,,dvojpráce" způsobila nepříliš zdařilý výsledek tohoto westernu. Žánr western mám rád, ale za poslední dobu tento obsadil jednu z nižších příček. Film se drží na povrchu a nesnaží se jít do hloubky, resp. řeší několik věcí, ale bez výsledku. Film nezachrání ani silné čtyřčlenné herecké obsazení.(25.1.2009)

Zvláštní film. Western nikdy nebyl mému srdci příliš blízký, avšak mnohdy jsem se nechala mileráda překvapit a jsou i takové, na které nedám dopustit. Už jako malá jsem obdivovala dřevěná městečka, muže s klobouky a koňmi a rozložení na dobro a zlo. O tomhle snímku bych byla pomalu ani nevěděla, avšak byl mi doporučen, že i přes nízké hodnocení a né přiliš valný obdiv lidí, je velmi dobrý. A já souhlasím. Příběh není výjimečný, herecké výkony stejně tak a výprava je stejná jako u všech filmů tohodle typu a ničím výjimečná. Avšak něco na tomhle snímku je .. a já na to přišla. Je to charisma Eda Harrise, kdykoli se objevil v záběru, tak mě film bavil mnohem více a to nejsem žádná jeho zarytá fanynka. Potěšil i Viggo. Co mě nejvíce ve filmu vadilo, tak to byl příliš rychlý příběhový skok s Renée, prostě přišla, sedla a už jako by tam byla celá léta .. ale jinak supr, jako westernový "oddech" skvělá podívaná.(31.1.2009)

Páčilo sa mi to. Spočiatku mi tam chýbalo trochu viac trademarkov, ale postupne som pochopil, že napr. rýchle poňatie prestreliek je dobre fungujúcim zámerom. Štandardná zápletka šerif vs. veľkopodnikateľ (:-)) je ozvláštnená ženským elementom a predovšetkým bližším pohľadom na kamarátstvo oboch hlavných hrdinov. Z drsných zabijakov sa tak stávajú živé a sympatické postavy. O niečo takéto sa (nie tak úspešne) pokúšal 3:10 VLAK DO YUMY (2007). Nie také "komerčné" ako KRAJINA STRELCOV, ale podobne kvalitné...(17.12.2012)

Uff, uff. Tohle nebylo dobré. Western občas přijde vhod, ale musí mít taky nějakou kvalitu a odsejpat. Tohle však kvalitu moc nemělo, neodsejpalo to a dialogy byly někdy za hranicí únosnosti a trapnosti. Tenhle film je další živoucí důkaz, že známí herci neznamenají zákonitě úspěch a Ed Harris by měl raději jenom hrát a ne režírovat. Navíc to, co předváděla Renée Zellweger mi nesedlo, postava uťápnuté Allison byla fakt děsná. A když jsem se teď zpětně podíval na upoutávku, tak se musím smát. Trailer neuvěřitelně chytře navnazuje, divák by si mohl myslet, že to bude pecka s množstvím přestřelek, ale ona je to ve skutečnosti nuda. Udílím utrápených 60%.(18.10.2013)

Zaujímavé sa to môže zdať len z hľadiska hereckého obsadenia. Herci však žiadne extra výkony nepodávajú a dokonca Reneé Zellweger podáva výkon otrasný. Inak už zaujímavé nie je vážne nič (ešte slabšie ako 3:10 To Yuma). Som fanúšik westernov, ale to ešte neznačí, že sa z každého nového prírastku do tohoto zabudnutého žánru poseriem. Čistý priemer. 50%(6.1.2009)

• - Ed Harris původně chtěl, aby jeho postava měla vlasy. Vybral si paruku a dělal s ní kamerové zkoušky, ovšem nakonec se rozhodl raději hrát holohlavý. (HappySmile)

• - Filmoví milenci Viggo Mortensen a Ariadna Gil společně hráli i ve filmu Alatriste. (Lichty)

• - Ještě než se vůbec začal film natáčet, už se jednalo o pokračování. (HappySmile)