poster

Appaloosa

 • USA

  Appaloosa

 • Slovensko

  Šerifovo zúčtovanie

Western / Krimi / Drama

USA, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviesfan
  **

  Ed Harris se usadil do režisérské židle a ztvárnil jednu z hlavních rolí. Možná tato ,,dvojpráce" způsobila nepříliš zdařilý výsledek tohoto westernu. Žánr western mám rád, ale za poslední dobu tento obsadil jednu z nižších příček. Film se drží na povrchu a nesnaží se jít do hloubky, resp. řeší několik věcí, ale bez výsledku. Film nezachrání ani silné čtyřčlenné herecké obsazení.(25.1.2009)

 • AngelAngie
  ***

  Zvláštní film. Western nikdy nebyl mému srdci příliš blízký, avšak mnohdy jsem se nechala mileráda překvapit a jsou i takové, na které nedám dopustit. Už jako malá jsem obdivovala dřevěná městečka, muže s klobouky a koňmi a rozložení na dobro a zlo. O tomhle snímku bych byla pomalu ani nevěděla, avšak byl mi doporučen, že i přes nízké hodnocení a né přiliš valný obdiv lidí, je velmi dobrý. A já souhlasím. Příběh není výjimečný, herecké výkony stejně tak a výprava je stejná jako u všech filmů tohodle typu a ničím výjimečná. Avšak něco na tomhle snímku je .. a já na to přišla. Je to charisma Eda Harrise, kdykoli se objevil v záběru, tak mě film bavil mnohem více a to nejsem žádná jeho zarytá fanynka. Potěšil i Viggo. Co mě nejvíce ve filmu vadilo, tak to byl příliš rychlý příběhový skok s Renée, prostě přišla, sedla a už jako by tam byla celá léta .. ale jinak supr, jako westernový "oddech" skvělá podívaná.(31.1.2009)

 • klerik
  ****

  Páčilo sa mi to. Spočiatku mi tam chýbalo trochu viac trademarkov, ale postupne som pochopil, že napr. rýchle poňatie prestreliek je dobre fungujúcim zámerom. Štandardná zápletka šerif vs. veľkopodnikateľ (:-)) je ozvláštnená ženským elementom a predovšetkým bližším pohľadom na kamarátstvo oboch hlavných hrdinov. Z drsných zabijakov sa tak stávajú živé a sympatické postavy. O niečo takéto sa (nie tak úspešne) pokúšal 3:10 VLAK DO YUMY (2007). Nie také "komerčné" ako KRAJINA STRELCOV, ale podobne kvalitné...(17.12.2012)

 • Marsik
  ***

  Uff, uff. Tohle nebylo dobré. Western občas přijde vhod, ale musí mít taky nějakou kvalitu a odsejpat. Tohle však kvalitu moc nemělo, neodsejpalo to a dialogy byly někdy za hranicí únosnosti a trapnosti. Tenhle film je další živoucí důkaz, že známí herci neznamenají zákonitě úspěch a Ed Harris by měl raději jenom hrát a ne režírovat. Navíc to, co předváděla Renée Zellweger mi nesedlo, postava uťápnuté Allison byla fakt děsná. A když jsem se teď zpětně podíval na upoutávku, tak se musím smát. Trailer neuvěřitelně chytře navnazuje, divák by si mohl myslet, že to bude pecka s množstvím přestřelek, ale ona je to ve skutečnosti nuda. Udílím utrápených 60%.(18.10.2013)

 • BadoXXII
  ***

  Zaujímavé sa to môže zdať len z hľadiska hereckého obsadenia. Herci však žiadne extra výkony nepodávajú a dokonca Reneé Zellweger podáva výkon otrasný. Inak už zaujímavé nie je vážne nič (ešte slabšie ako 3:10 To Yuma). Som fanúšik westernov, ale to ešte neznačí, že sa z každého nového prírastku do tohoto zabudnutého žánru poseriem. Čistý priemer. 50%(6.1.2009)

 • - Ed Harris původně chtěl, aby jeho postava měla vlasy. Vybral si paruku a dělal s ní kamerové zkoušky, ovšem nakonec se rozhodl raději hrát holohlavý. (HappySmile)

 • - Filmoví milenci Viggo Mortensen a Ariadna Gil společně hráli i ve filmu Alatriste. (Lichty)

 • - Ještě než se vůbec začal film natáčet, už se jednalo o pokračování. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace