Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Janko_Vlyrd

Geniálne dielo plné zverstva, krutosti, bezduchosti a bolesti. Životné herecké výkony, neskutočné narábanie s divákom, celý film budete ako zmrazený a verte tomu, že aj po viacerých zhliadnutiach. Minimum strihu, ktorý z Vás doslova vysaje všetku večernú energiu a žiadna hudba (okrem intra), ktorou štýlom je presne od M. Hanekeho... je to diabol? alebo démon či čert z pekla? Je to génius, ktorý kladie do svojho filmu vlastné pravidlá a kladným postavám nič nedaruje. 5* za herecké výkony prvej štvorky plus dusivú, stiesnenú a deprimujúcu atmosféru a výborný zvuk. ()

xxxvodnikxxx

Divná atmosféra, příběh tak trochu 'ze života', až znepokojivej, vyvolá trochu pocit úzkosti, prostě teror, chaos, a tak.. Jinak slavný remake slavného Funny Games USA (1997) . Původní úhly kamer, původní střihy, jen herci jiní. ()

Santino7

Bezohľadné, mrazivé, brutálne, rozoruplné. No v každom prípade jedinečné. Tento prívlastok sa filmu nedá uprieť v žiadnom prípade. Vymyká sa normálu, kašle na zaužívané tradície, je proste iný. Svojský psychotriler, ktorý vás pravdepodobne šokuje, pokiaľ neviete, čo od toho máte čakať. Michael Haneke a jeho provokatívny počin, ktorý vyniká v prvom rade dychberúcou atmosférou. Tú môžete buď milovať, alebo sa vám to bude celé hnusiť. A dvojica mladíkov v bielych rukavičkách, ktorú budete nenávidieť za to všetko, čo spôsobujú tak sympatickej rodine. Priznám sa, sám som bol dlhú dobu na vážkach, aký postoj k tomu všetkému mám zaujať. Nakoniec som si však uvedomil, že niečo ma na tom vážne šokovalo, zaujalo. Bezmocnosť, do ktorej sme my, diváci, v tomto netypickom snímku stavaní a nič s tým nemôžeme robiť. Zostáva nám tento fakt jedine prijať a čakať, ako to celé dopadne. 5/5 ()

tomashrabek

Po stránke réžie úplná dokonalosť. Aj tak otrlý divák ako ja (pokiaľ nejde o zábery na oči) musel pár krát pauznúť, aby som sa nadýchol. Absolútna nepredvídateľnosť a pomrkávanie do kamery rozohrávajú nepríjemnú hru s divákmi, z ktorej nemôžeme vyjsť víťazne – násilie a nelogická brutalita sú nám servírované len sprostredkovane, ako namierený prst na nás, ktorí chcú vidieť krv. Nebyť scény s ovládačom, ktorá dojem a očakávania od ďalšieho vývoja zráža dole, bolo by to za plnú paľbu. Herecké výkony všetkých zúčastnených absolútne špičkové. Oficiálny text distribútora zase odhaľuje viac, než by musel. ()

Heero

Na takových filmech mi vždy hrozně vadí ty absolutně nelogické postupy postav. S klidným svědomím mohu říct, že mě to až odpuzuje a film tak pro mě ztrácí význam. Vše co na něm bylo dobré, o co se celou dobu snažil, diskredituje. Proč proboha už na začátku, kdy v podstatě celá rodina (krom manžela, který dostal holí do nohy) mohla volně chodit po celém baráku, někdo nevzal nůž z kuchyně nebo něco...? Proč když jejich syn utekl, utekl přesně tam, kam logika velí, neutíkej! Posléze uteče i žena, a nechá se v noci, ve tmě!!! chytit. A ještě tak blbě, že utíká po silnici, hledá pomoc, před prvním projíždějícím autem se schová, druhé zastaví a tam jsou oni? No tak pardon, ale mohla utéct kamkoliv, kamkoliv. A tak bych mohl pokračovat dále. Jinak psychologický a mučící aspekt je zde výborný, perfektní je, s jakou noblesou a slušným chováním k tomu tyrani přistupují. ()

Ceda

Na tohle může být Michael Haneke pyšný, protože se mu povedlo to, co se u filmu sluší a patří. Vsadím se, že se nenajde osoba, jež tento film uvidí a o tři roky později nějak zapomene, že tento film viděla. Neříkám, že na tenhle film budeme vzpomínat pozitivně s blažeností a láskou, nicméně v absolutní hodnotě budou naše dojmy z těch dvou "inťoušů", co si tam hrajou s utrápeným výrazem Naomi kriket, jistě obrovitánské... ()

M1k9

Mistrovské dílo námětem i zpracováním, které však budete chtít vidět pouze jednou, protože film je velmi znepokojující. S počtem geniálních úspěšných lidí roste počet neúspěšných geniálních lidí. Myslím, že myšlenka je ukázat, že nejvíce nesnesitelné je, když věci nedávají žádný smysl. S tím se člověk vnitřně nedokáže vypořádat. Osobně jsem velmi rád za takové filmy, protože nás dělají o malý kousek připravenější na všechno. Mno, co by tato rodinka dala za to, kdyby si to někdy vyzkoušeli nanečisto a byli připraveni. Jinak Michael Pitt skvělý výkon. 9/10 ()

psycho_6

výborné herecké výkony ve velmi působivém, syrovém a mrazivém snímku. Skvělý psychologický horror! .. po druhém shlédnutí měním ze 4* na 5* - totálně odzbrojující ()

Dellylah

Prostě se mi to líbilo. Původní verzi jsem neviděla, takže nemám s čím srovnávat. Dva blázni, kterým jde především o to, že mají hlad, obchází dům od domu a zabijí všechny. A přitom dělají jako by nic a chtejí, aby na sebe byli všichni zůčasnění zdvořilí. Jediné co mě štvalo, bylo to, že odpráskli toho kluka. Ale když už, tak už. Ciago Bello ()

ashtangi

Skvěle zahraný film, který je na druhou stranu tak odporný, že už ho nikdy nechci vidět. Michael Pitt to ani nemohl hrát, on takový je určitě i ve skutečnosti. Během filmu jsem měl chuť vstát a nakopat mu prdel. Naomi Watts opět skvělá. ()

kowalski

No tak za prvé originál jsem neviděl. Jsou mi nějak proti srsti filmy, kdy takhle podobně někdo někoho terorizuje a tak jsem třeba ani nedokoukal Dead Calm. Já jsem vlastně nedokoukal ani Hanekeho Pianistku a vypínal jsem to u scény ve vaně. No ale tohle jsem si za účelem vyplnění mezer dokoukal. Ale měl jsem co dělat i za pomoci zrychleného posunu. Někdy až hrozně roztahané a nudné. Někdy hrozně hloupé (vlastnění jednoho mobilního telefonu v rodině). Mluvení k divákům zkrz herce zkousnu tak v crazy komediích ale ne v tomhle žánru. A posun zpět po scéně s brokovnicí to byl tedy ART co je pravda! :) Záporáci byli naprosto dokonalý a ani kolo bych si o ně neopřel. tfuj.... Někdo se tu nad tím rozplívá ale mě je nějak proti srsti na tohle čučet... ()

RickyFitts

těžké rozhodování... je to samozřejmě naprosto unikátní film, celkové vyznění je úžasné, herci jsou slušní, mě například naprosto fascinuje, jak brutální ten film dokáže být, aniž by byla na kameře vidět jediná brutalita... ale nic to nemění na tom, že je to prostě většinu času docela nuda... 3+ ()

Saur.us

Odporný psychothriller, který terorizoval nejen hlavní hrdiny ale i mě samotného. Velice povedený řemeslně. Tenhle minimalistický styl filmu se mi opravdu líbí. Absence hudby (až na několik písní, kde u mě vyhrála avantgardní kapela Naked City), dlouhé záběry, děj mimo kameru atd. Bohužel mě na Funny Games něco chybělo, takže nemůžu dát víc než 3* ()

Luqi

Neskutočne mrazivý a krutý psycho-thriller a to v ňom priamo ukážu len jednu vraždu / zabitie (a i to je záporná postava)........... Vlastne Haneke ťaží z toho, že ukazuje ako si jeden vrah natiera chlieb maslom, zatiaľ druhý v inej izbe len tak mimochodom zabije jedného z hlavných hrdinov. A to len umocňuje ten pocit beznádeje, ktoré sa veľmi silne prenáša na diváka a ten má potom 100 chutí tam vletieť a pomôcť obetiam,.... ale nemôže........... Okrem toho charaktery postáv členov rodiny sú veľmi dobre vykreslené i zahrané a na druhej strane, detské tváre vrahov v tenisovom úbore pôsobia k počudovaniu veľmi desivo.............. Čo mi vadilo boli tie rozhovory vrahov s divákmi a scéna s pretáčaním filmu. To som fakt nepochopil a trochu to pokazilo dojem. Ale nie až tak, aby som musel dať za 4. ()

jorgus

zvlastni film a spis se mi nelibil nez libil..:(dlouhe staticke sceny byli hlavnim jeho zaporem..za to nektere interakce mezi obema svety byli vice nez zajimave..:) ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu