• Nizozemsko

USA / Nizozemsko / Kanada, 2007, 84 min

Skvělé konverzační drama o střetu rozmazlené, chytré herecké hvězdičky s cynickým ne zcela úspěšným novinářem. Děj neustále balancuje mezi kamuflováním a očistným svěřováním se ve zdánlivě nastolené důvěře, kdy nejen divák, ale zřejmě ani protagonisté nikdy přesně nevědí, v jaké fázi se právě nacházejí. Postačují dva výteční herci a dvě prostředí, aby film neztrácel ani na chvilku dech a napětí, a jako bonbónek na závěr nabízí nečekanouještě pointu.(14.11.2010)

Steve Buscemi se občas postaví za kameru aby natočil nějaký ten nezávislý filmeček jako tomu bylo i v tomto nenápadném snímku. Tentokrát si vzal na mušku rozhovor, zkušeného reportéra s mladou, zářivou a naivní hvězdičkou. Takřka celý film se odehrává v jednom bytě, kde tyto dvě individua, kteří si nejsou v ničem podobní, probírají minulost, přítomnost i budoucnost svých životů a k jejich překvapení si jsou čím dál víc blíž. I přes jednoduché téma film nenudí, díky krátké stopáži a výborným dialogům z úst vynikajících herců. Moje jediná výtka tak směřuje k dosti podivnému chování obou zúčastněných, kteří občas provádějí opravdu podivné věci a jejich "jiskření" je dost nepravděpodobné. Ale za povedený závěrečný zvrat si 4* určitě zaslouží.(26.11.2009)

Dost rozporuplný film. V první polovině jde o nemastnou neslanou konverzačku mezi nevyzpytatelným novinářem a na první pohled naivní herečkou, nicméně poté začíná atmosféra houstnout a dokonce mě i začalo zajímat, o čem celou dobu ti dva pořád žvaní. Problém je ale v tom, že se člověk ve všech těch emočních veletočích, šokujících vyznáních a scénáristických kličkách začíná ztrácet a po posledním "zvratu" jsem měl chuť spíše vzteky vypnout televizi, protože takový podraz na diváka nejsem ochoten jen tak odpustit. No však uvidíte...(25.11.2009)

Scénář: Steve Buscemi, David Schechter .. Novinářský pes a sličná herecká kočička svádí úmornou konverzační partii o to, kdo vyhraje v tomto střídavě povrchním až pronikavě intimním interview a odnese si pomyslnou cenu pro vítěze. Ne, že by to bylo nějako originální téma, ale sžíravost, zápal, úskoky a gradující konfrontace místy za(m)razí. Jen kdyby nebyly některé dialogy tak papírové. Sienna Miller patří k mým oblíbenkyním z řad nastupující mladé generace a ani zde nezůstává nic dlužná své stoupající herecké pověsti. O šarmu nemluvě. To Steve Buscemi je osvědčený harcovník, jak herecky, tak na režijní stoličce a obojí zvládá, bez nějakých superlativů, velmi slušně. Škoda, že víc nedopiloval i scénář.. 70%.(3.9.2007)

83 minut si dva lidé povídají a není to od Linklatera :) Jedné noci v jednom bytě, se snaží reportér zvyklý na šrumec ze středního východu udělat rozhovor s hvězdičkou telenovel a béčkových filmů přes to, že o ní nic neví a vůbec ho nezajímá. Tedy zpočátku... Interview na to, s čím pracuje, úžasně drží tempo. Na Buscemiho na plátně je vždycky radost pohledět a pohledět na Siennu Miller je radost ještě větší (ve Warholce je vynikající, říkám vám, z tý holky něco bude ;) I režie je svižná a díky krátké stopáži to vážně nezačne nudit, ba naopak. Jedinou výhradu bych měl k prostředkům, které scénář k držení napětí používá. Ona je Sienna sice skvělá herečka, ale to jak mění náladu ze "svedu tě" na "jsi hajzl" rychleji než John McClane likviduje padouchy, mě přece jenom rušilo.(8.7.2007)

• - Fanoušek, který chce po Pierrovi autogram se jmenuje Theo. Jako režisér předlohy. (don corleone)

• - Rozpočet: 300,000 $ (sellsakul)

• - Bratra Pierra (postava Steva Buscemi) hraje Michael Buscemi, který je skutečným bratrem Steva. (don corleone)