USA / Nizozemsko / Kanada, 2007, 84 min

Výtečná komedie postavené na fantastickém scénáři skončí jako tvrdé uvědomění si reality. Nic nemusí být takové, jaké si to přejeme nebo jak je nám to prezentováno. Interview je především skvěle zahráno oběma hlavními protagonisty, které jsem si zamiloval oba dva. Zajímavá sonda a zajímavý režisérský počin Buscemiho. HUDBA: Evan Lurie - prakticky jen jeden klavírní motiv používaný lakonicky, ale vždy ve správném okamžiku. Experimentální.(24.2.2009)

k čemu ty stále narůstající rozpočtya přemrštěné honoráře, jejichž výši určuje popularita herců a ne jejich herecké schopnosti? Vždyť k natočení skvělého filmu stačí jen jedna místnost, citlivá režie, dva excelentní herecké výkony a spousta vyšperkovaných dialogů...tak, jak to dokazuje Buscemiho Interview. Filmový průmysl je obchod. Interview je umění.(21.1.2008)

Cca po 2 letech od zhlédnutí holandského originálu jsem se konečně dostal také k remaku. A popravdě řečeno se mi Buscemiho verze líbila o něco málo více. Možná je to právě samotným Stevem, který mi ve své roli přijde perfektní, a tak nějak sympatičtější než jeho předchůdce (Sienna Miller v mých očích uhrála s Katjou Schuurman zhruba plichtu). Ale změnila se i atmosféra snímku. Holandský originál je tvrdší, syrovější; tím rozhodně nechci říct, že by Interview byl čajíček, to určitě ne, ale tak nějak se na něj líp koukalo, víc než mrazilo to v něm jiskřilo a celkově byl film více civilnějším. Oproti předchůdci dávám půl hvězdy nahoru.(2.7.2012)

Americký remake filmu Interview podle van Gogha, to nezní jak úplné terno. Mám ale rád Stevea Buscemiho a tak jsem se na jeho film těšil. Divadelní půdorys, jednota místa, času a děje, klasické konverzační drama, spíše divadelní než filmový zážitek... Jenže některé scénaristické finesy jsou tak předvídatelné, odchody Pierra z bytu Katjy nedůvěryhodné, erotické dusno až neuvěřitelné... Pierre je prototyp životem unaveného intelektuála a jeho přetahovaná s Katjou docela zajímavá, v závěru nečekaná, ale není skoro až zbytečná? Je to takové deja vu... Hra kočky s myší, přičemž dlouho se zdá, že myš je kočka a kočka zas myš. Mám konverzační dramata rád, ale na klasiku (Kočka na rozpálené plechové střeše třeba, když jsme u těch koček...) to ani zdaleka nemá... Steve Buscemi tentokrát s divákem uhrál jen plichtu... Ale to je podivný výsledek, vždyť už přímo ve filmu zazní: ,,Vždy je jen vítěz a poražený..."(16.12.2007)

Skvělý Steve Buscemi, nepříjemně zajímavá Sienna Miller a spousta řečí v bytě, který vypadá jako skladiště. Jednoduchý námět, pouze dva herci a helemese, co se z toho dá vykouzlit. Rozhovory neustále kolísají mezi urážlivými, přesto nezávaznými řečmi a odkrýváním hlubokých tajemství obou postav (chlastajících, šňupajících a hltajících prášky po hrstech...), které nabírají druhý rozměr v překvapivém finále. Dvouhodinové čekání se ve Varech vyplatilo.(9.7.2007)

• - Bratra Pierra (postava Steva Buscemi) hraje Michael Buscemi, který je skutečným bratrem Steva. (don corleone)

• - Fanoušek, který chce po Pierrovi autogram se jmenuje Theo. Jako režisér předlohy. (don corleone)

• - Jde o první část trilogie amerických remake filmů holandského režiséra Theo van Gogha. (don corleone)