poster

Odtržené děti (TV film)

 • Itálie

  I figli strappati

 • anglický

  Torn Chldren

 • Slovensko

  Stratené deti

Drama / Historický / Válečný

Itálie, 2006, 2x90 min

 • Muff
  ***

  Nechápu ta nízká hodnocení. Viděl jsem sice jen druhou část, ale ta mi připadala velmi realisticky syrová, krutá, jako celá válka a doba po ní. Možná to bylo ztotožněním s hlavní postavou, která byla přirozeně zahraná (ha, Slovenka). On stačí i takový rozvod a co to s člověkem udělá, když ze dne na den vidí svoje dítě jen sem tam. Jaká hrůza musela být pro rodiče přijít o děti.(27.10.2010)

 • triatlet
  **

  Místo válečného dramatu tvůrci natočili romantický film, ve kterém je válka pouze kulisou. Scéna, kterou popisuje pakobylka, je skutečně jako z pohádky, kde se Dobro nevěrohodně vysmívá Zlu. Příběh samotný je silný, ale takovéto zpracování natahovat dvakrát po 90 minutách, to je skutečně zbytečné. Zaujme zmínka, že jeden ze sirotčinců je v Československu.(2.6.2010)

 • pakobylka
  **

  Bohužel musím konstatovat, že silný příběh inspirovaný autentickým deníkem dcery předválečného německého velvyslance Fey von Hassellové nemusí být ještě zárukou kvality. Jeho zpracování je nedomyšlené a maličko naivní. Válečné drama může být dojemné i romantické, ale nemělo by v náznacích připomínat telenovelu. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Kupříkladu setkání Fay s manželem na jeho sídle - na můj vkus doslova přecpaném vojáky, kteří se tam usadili - proběhlo téměř idylicky ... jako z pohádek Tisíce a jedné noci. On přišel za svou drahou chotí a za svými dětmi velice tajně pod ochranou tmy - a z manželského lože odcházel ještě tajněji, ale až za jasného rána … patrně se vypařil v záři slunečních paprsků. Neříkám, že to tak nemohlo být, ale ta scéna vyhlížela naprosto nereálně ... 2,5*(28.5.2010)

 • W.Wicki.W
  ***

  Pěkné válečné drama, na tv film dobré....silný příběh rodiny za války...(14.2.2015)

 • mandes
  odpad!

  Videl som asi 20 minut a s kľudným srdcom môžem dať nulu. Ten film je na smiech trapas ostuda(4.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace