Captivity

Daniel Pearl

Richard Nord

Kostýmy:

Jennifer Marlin

Nemůžu si pomoct, ale mně se to fakt líbilo. Má to spád, atmosféru, sympatického zabijáka a ještě sympatičtější Elishu Cuthbert. Co na plat, že vysvětlení je pitomé? Stejně jsem v zápalu pohlcení řval blahem, jak je to "hustýýý":-) A přitom není, je to bezduché a překombinované, jak už tomu u podobných filmů bývá, ale když se oprostíte od přemýšlení a od Captivity nebudete nic čekat, příjemně se pobavíte. Jen mě zaráží jméno režiséra...(11.6.2009)

Takže asi takhle čekal jsem to daleko víc brutálnější, ale na druhou stranu jsem se nenudil a po negativních recenzích jsem i lehce překvapen. Bylo mi jasný že nemůžu čekat nic jen průměrný blivajz, kterej zteží bude průměr. On už třeba jenom příběh je dost špatnej a nudnej, navíc je to lehce předvídatelné takže se nic extra nekoná. Herci ač vypadaly pěkně stojí za prd. Elisa neumí vypadat vystrašeně ani kdyby chtěla. A Gillies je nesympaťák už od pohledu navíc ta gay scéna či co to bylo vě mě vyvolala neuvěřitelnej smích. Konec je celkem kvalitní naháněčka, ale nci co bych neviděl již několikrát průměrný film na kterej se asi už nepodívám ale ani jsem se moc nebavil ale průměr dávám v pohodě.(30.6.2012)

• oLí

1/10 Chéché, thriller ? Naivky... Za tímhle že stojí režisér MISIE ?! To nepobírám a jen čumim. CAPTIVITY se tváří moc vážně a snaží se být chytrým filmem, ale není jím ani omylem a s tímhle jestli se někdo spokojí i při nejmenších očekáváních, tak je podle mě hodně moc nenáročnej divák. A kvůli nějaký buchtě přidátat hvězdičky nebudu, tůdle nůdle Eliško.(12.7.2007)

• novoten

Zdaleka ne tak drsné, jak nanačovala reklamní kampaň. Naopak - místy až překvapivě jemné a k hlavní postavě přívětivé. Joffé na stará kolena odpočívá a točí si filmy pro potěšení (nechci vědět, co tenhle pán dělá v soukromí) a jako hračku si půjčil Elishu. Ta má tu nejnevděčnější roli posledních let. Hrát blondýnu zavřenou v místnosti, hystericky křičet a pronášet neposlouchatelná moudra. Linie v izolaci je ale tím menším zlem, i přes neskutečně předvídatelný základní zvrat, který ničí všechny silné okamžiky posledních desítek minut. Druhá linie s detektivy se totiž nakonec ukáže slepou uličkou, kde každému všechno dojde po prvním pohledu a kde nemůžu udržet smích při nesmyslných dialozích. Záchranou se stává závěrečná půlhodina, kde je napětí, lekačky a všechno, v co jsem doufal. Vinou mnoha (opravdu MNOHA) logických kiksů, nesmyslů a chyb se dostanu jenom na dvě hvězdy. Bez Miss Cuthbert by to bylo asi níž, ale s ní bych radostně sledoval i tříhodinovou adaptaci teorie vývojové psychologie.(27.7.2007)

• Jino

Možný spoiler!!!! Bacha na to: Stupidní snímek, který správný hororový fanoušek prokoukne už od 30 minuty, dokonce i dřív. Scénář by možná jakž takž ušel (i je jasné, že je to variace na SAW), ale to co udělal režisér to je tak na pěstí mezi oči - hrozná práce, nedokázal mě vůbec upoutat na jinou možnost totožnosti vraha než se mi nabízela už od začátku. 30% za krásnou Elishu a její . . . .(10.8.2007)