poster

Kankán

 • anglický

  Can-Can

Muzikál / Komedie

USA, 1960, 131 min

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • farfalla
  ***

  Americký muzikál situovaný na konec 19. století do Paříže. Simone Pistache (Shirley MacLaine) je majitelkou kabaretu a aby se odlišila od jiných podniků ve městě uvádí i nový tanec kankán. Sice je to zakázaný tanec, ale všichni ho chtějí vidět. Se soudními zákazy a problémy ji pomáhá její přítel právník Francois Durnais (Frank Sinatra), ale zakouká se do ní i nový soudce Philipe Forrestier (Louis Jourdan). Soudce Paul Barriere (Maurice Chevalier) je obdivovatelem kankánu, stálým návštěvníkem Simonina kabaretu, Francoisovým starým přítelem. Novému kolegovi Philipovi se snaží radit v pracovních i milostných otázkách. Shirley MacLaine se předvedla jako skvělá herečka i tanečnice. Příběh je jednoduchý a krátky, natažený písněmi i tanci, které jsou inscenované jako představení na scéně.(19.12.2014)

 • Houdini
  ***

  Oscar 2 nominace: Kostýmy, Hudba - M(8.4.2004)

 • Radyo
  **

  Nijak originální muzikál, který ukazuje, jak to (možná) vypadalo v Paříži v době, kdy byl kankán zakázaný tanec.(24.7.2002)

 • LiVentura
  ***

  Moc milé, jak byli všichni mladí a talentovaní.. :-)(26.4.2014)

 • dopitak
  *****

  Můj patnáctistý přírůstek do filmotéky :-) Film, muzikál a balet. Choreograficky úžasné, hudebně uvědomělé, dějově ucházející. Srovnatelné snad jen s legendárním Moulin Rouge. Exteriéry jsou trochu lacinější, ale umělecké provedení všech tanečních a konec konců i hudebních čísel hravě převáží rozpačitý dojem některých dekorací. Dialogy a některé písničky jsou velmi vtipné. Sinatrův standardní výkon, zaujme Louis Jourdan v roli soudce Forrestiera, starší generaci osloví spíše Maurice Chevalier, všechny bez rozdílu pak výborná (a svůdná) Shirley MacLaine coby tanečnice a majitelka kabaretu Simone Pistache. Tohle bude asi první film, který si znovu pustím na budoucím projektoru.(13.1.2010)

 • nervoznideda
  ****

  Hudba, tanec perfektní, děj trochu dlouhý, ale za ty nádherné dlouhé nohy to stálo. Dabing úděsný. :-)(26.4.2014)

 • kaylin
  ***

  Frank Sinatra a Shirley MacLaine si skvěle sednou a jsou to oni, kdo tenhle film táhne. Je to muzikálů a bohužel je zde jeden problém, a to ten, že písně zde moc nefungují. Skoro polovina mi přišla nedotažené, nepěkná, ale zase to funguje tanečně. V závěru už je to jen takové morální - ale dobrým směrem - blbnutí.(6.10.2016)

 • danecek24

  18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (1) - Nejlepší film (muzikál)(14.1.2009)

 • otík
  ***

  Muzikálově mě to absolutně neoslovilo a příběh je celkově naprosto obyčejný s poněkud nečekaným a tak trochu zklamajícím koncem. Frank Sinatra má sice kouzlo, MacLaine tančí dobře a je správně "tlučhubá", ale na nic víc než na průměrnou podívanou z zlatého věku amerického muzikálu to nemá. Dabing zcela nový z roku 2014 v čele s Otakarem Brouskem ml., který se mi na Sinatru teda vůbec nehodí.(26.8.2014)

 • JohnSmith
  ***

  Hezký muzikál s výbornou MacLaine. Sice to není můj šálek kávy, ale šlo to.(14.1.2018)

 • andrii
  ***

  Zákaz nožek odhalených. Kankán jako hlavní viník, jako garde šantánu nelegálního hříchu. Račte na parket "mademoiselle Montmartre," na parket hříšného tance v nedbalkách rušných kulis kabaretních, budoáru komuniké dokonalosti, vyzývajících partnera k nastudování dialogu perfekcionismu choreografických scénických čísel k pobavení i k lásce zalíbení. Show v tančírně kumštýřů, v konfetách za paravánem exhibice soudního tribunálu. Povolení melodií zakázaného ovoce, produkce mravů bujarých, na jevišti muzikálové revue.(13.12.2014)