Kankán

Can-Can

Muzikál / Komedie

USA, 1960, 131 min

Hudba, tanec perfektní, děj trochu dlouhý, ale za ty nádherné dlouhé nohy to stálo. Dabing úděsný. :-)(26.4.2014)

• danecek24

18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (1) - Nejlepší film (muzikál)(14.1.2009)

Frank Sinatra a Shirley MacLaine si skvěle sednou a jsou to oni, kdo tenhle film táhne. Je to muzikálů a bohužel je zde jeden problém, a to ten, že písně zde moc nefungují. Skoro polovina mi přišla nedotažené, nepěkná, ale zase to funguje tanečně. V závěru už je to jen takové morální - ale dobrým směrem - blbnutí.(6.10.2016)

Americký muzikál situovaný na konec 19. století do Paříže. Simone Pistache (Shirley MacLaine) je majitelkou kabaretu a aby se odlišila od jiných podniků ve městě uvádí i nový tanec kankán. Sice je to zakázaný tanec, ale všichni ho chtějí vidět. Se soudními zákazy a problémy ji pomáhá její přítel právník Francois Durnais (Frank Sinatra), ale zakouká se do ní i nový soudce Philipe Forrestier (Louis Jourdan). Soudce Paul Barriere (Maurice Chevalier) je obdivovatelem kankánu, stálým návštěvníkem Simonina kabaretu, Francoisovým starým přítelem. Novému kolegovi Philipovi se snaží radit v pracovních i milostných otázkách. Shirley MacLaine se předvedla jako skvělá herečka i tanečnice. Příběh je jednoduchý a krátky, natažený písněmi i tanci, které jsou inscenované jako představení na scéně.(19.12.2014)

Muzikálově mě to absolutně neoslovilo a příběh je celkově naprosto obyčejný s poněkud nečekaným a tak trochu zklamajícím koncem. Frank Sinatra má sice kouzlo, MacLaine tančí dobře a je správně "tlučhubá", ale na nic víc než na průměrnou podívanou z zlatého věku amerického muzikálu to nemá. Dabing zcela nový z roku 2014 v čele s Otakarem Brouskem ml., který se mi na Sinatru teda vůbec nehodí.(26.8.2014)

• - Broadwayskou premiérou hry „Kankán“ se sedmého května 1953 otevíralo Shubertovo divadlo. Hra se dočkala 892 repríz. (Mr.Hudson)

• - Během natáčení se 19. září 1959 zastavil na place sovětský ministerský předseda Nikita Chruščev s manželkou Ninou. (Mr.Hudson)