Lovci draků (TV seriál)

Chasseurs de dragons

Lovci drakov

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Francie / Čína, 2004, 52 x 24 min

Rick Jones (vyp.), Thierry Desroses, Annie Bovaird (vyp.)

Docela koukatelný pořad o lovcích draků Lian Chuovi a Gwizdovi, kteří se potýkají nejen s problémem přemnožených draků, ale i s problémem lstí, pastí a nečestností lidí.(19.8.2015)

Je to už hodně dávno, co jsem na to koukal na Cartoon Network a líbily se mi všichni ti draci, ale hlavně ty ostrovy vznášející se ve vzduchu. Tehdy to pro mě mělo kouzlo, dnes by to bylo spíš za 3* (podle dvou dílů co jsem si letmo pustil) ale tehdy se mi to prostě líbilo, takže nostalgických 6,5/10.(1.1.2017)

V současné produkci, která je zaměrená na děti a dospívající, patří tento seriál rozhodně mezi ty lepší. Solidní animace, humor, který pobaví a zároveň není vulgární (což se u všech seriálů pro děti tvrdit nedá).(3.3.2014)

Hoci je táto rozprávka rozprávkou o drakoch a ich lovcoch a je určená predovšetkým deťom, stavba príbehu a niektoré dialógy sú vhodné i pre dospelých. :)(20.11.2007)

Na rozdíl od filmu nemá seriál celistvý děj a chybí tady kostěný obří drak. Jinak to jede na stejné vlně vyloženě průměrné věci, kterou není ztráta času sledovat, ale zároveň divákovi nic moc nedá. Při sledování jsem si celou dobu říkal, že by byl můj splněný sen udělat to v CGI s přístupností 18+. To by byla kurva mrda! 55%(12.6.2017)