poster

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

 • USA

  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

 • Velká Británie

  Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

 • Slovensko

  Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

 • Slovensko

  Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

Horor / Muzikál / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  ***

  Takhle malinko zbývá ke čtvrté hvězdičce. Bohužel ale krev a lidské maso není nic pro mě, takže ji dát nemohu. Nechybít tomu Burtonova zvláštnost, prapodivnost a divnost. Muzikální stránka je víc než povedená. Johnny hraje neskutečně skvěle, Helena Bonham Carter snad ještě líp. Ale druhá polovina je na mě příliš.(27.6.2011)

 • Lima
  ****

  Myslím si, že by výsledek byl stejně působivý i bez toho až příliš explicitního násilí (to mi prostě k Burtonovi neštymuje), ale jinak spokojenost. Burton zase válí, spousta jeho typického cynismu (zde na samé hranici absurdna) a jeho nezaměnitelná vizuální stylizace, to jsou věci, které se mi nikdy neomrzí. A ač je zde přítomná hudba bez výraznějšího melodického motivu, který byste si po filmu pobroukávali, poslouchala se fajn. Stejně jako Deppův zpěv-nezpěv, u něhož stoprocentně platí, že není potřeba bezchybně zvládat škálu oktáv a intonaci, stačí mít „dar zaujmout“ a mít příjemnou barvu hlasu a to Johnny bezezbytku splňuje (Civale!). Ale hlavní hvězdou tu je někdo jiný – úžasná Bonham-Carter, jejíž cynicky pragmatickou paní Lovett jsem si labužnicky užíval každou minutu.(10.2.2008)

 • imf
  ***

  Dal jsem si pár dní na rozmyšlení komentáře a musím říct, že se mi to vlastně nelíbilo. Burton to natočil dokonale, herci ze sebe mačkají polohy ve videu i audio, ale toto zpracování muzikálu se mi zdá býti poněkud nešťastným a... nudným. Dokolečka opakovaná temnotemná stylizace, pitvořící se Depp a důvěrně známý příběh mi něco nabízejí jen ve chvílích, kdy crčí krev z hrdel nebo se mluví. Krákající Depp mi lezl na nervy a opravdu jsem se chytnul až ve finále, kdy osudovost příběhu a pitoreskní kulisy konečně zatáhly za jeden společný provaz. Dost zbytečný příspěvek do filmové pokladnice. Tim Burton si může odškrtnout další film, kterému se budou klanět davy jeho fanoušků a já se vrátím ke Karlíkovi... (nakonec jen 6+/10). p.s. Sacha Baron má jediné štěstí, že na plátně stráví jenom deset minut. Jinak bych šel hledat vlastní břitvu.(4.2.2008)

 • Djkoma
  ****

  Břitvou přeříznout tepnu ať stříká krev. Ať hodně stříká! Toužil jsem vidět velmi úchylný film s hodně velkou porcí krve a Tim Burton mi to alespoň částečně splnil. Jeho odvaha a výjimečnost je udivující stejně jako chlad, který z filmu o pomstě pomocí holičské břitvy plyne. Nečekal jsem emoční orgie, ale rozhodně bylo záhodno trochu více melodičnosti do hudby a smysluplných textů, které prakticky v každé druhé písničce byly doslova "do počtu" a srážejí celkové vyznění snímku. Johnny Depp je lepší herec než zpěvák přesto jeho hlas potěší a překvapiví Helen Bonham Carter, která je dokonalou Nellie Lovettovou. Ostatní postavy nedostávají prostor a například Alan Rickam by raději měl pouze mluvit a ne zpívat. Hodně se mluvilo o úchylnosti a krvavosti snímku, ale mě trochu minula. Krve tu je tak akorát a nepoužíval bych slova jako extrémně krvavý, protože takový Sweeney není. Jen symbolický...méně než by mohl. Sweeney Todd rozhodně není geniální snímek bez slabých míst, který potěší milovníky i odpůrce muzikálů, ale "pouze a jen" slušnou zábavou se špetkou krve, v které exceluje vizuální talent Tima Burtona nad podstatou a smyslem snímku.(18.2.2008)

 • Aluska88
  ****

  To, že filmy Tima Burtona jsou vždy tajemné, morbidní, bizarní, barevné a opatřené tou typicky originální "Burtonovskou" atmosférou je zcela jasné, stejně jako to, že Chris Nolan nikdy nebude schopen vytvořit jednoduchou dějovou linii, kterou by řadový divák pochopil:) Sweeney Todd mě ale docela zklamal. Měla jsem pocit, že se ve filmu až příliš zpívá, a to na úkor samotného děje, kde mi přišlo, že se tak nějak prostě nic nedělo. Délka a monotónnost děje mě již po chvíli začala uspávat. Z herců bych rozhodně vyzdvihla Helenu Bonham Carter, pravděpodobně žádná ze současných hereček nemá svou filmografii zaplněnou tolika roztodivnými, excentrickými, "gotickými" postavami, jako ona. A žádná z nich ani není tolik originální a tajemná jako Helena. Johnny Depp mi nijak fenomenální nepřišel, což jsem vzhledem k bizarnosti jeho postavy tak nějak očekávala, spíše průměrný, řekla bych. Rozhodně za zmínku stojí historický okamžik, kdy Johnny Depp podřízne Alana Rickmana:) Mimochodem Alanův zpěv je velmi líbezný:)(17.2.2013)

 • - Helena Bonham Carter byla během natáčení filmu těhotná, čekala druhé dítě s Timem Burtonem. Je tak možné všimnout si v průběhu filmu změn velikosti jejího poprsí. (POMO)

 • - Fakt, že scénu k písni „A Little Priest“ točili filmaři několikrát, dokazuje měnící se závěs na okně, který je jednou odtažený a jindy zase zatažený. (Timy68)

 • - Christopher Lee měl ve filmu ztvárnit ducha gentlemana, během posprodukce však byla jeho scéna vystřižena. Jako bonusový materiál je uvedena na DVD. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace