Reklama

Reklama

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

  • USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)
Trailer 1

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 484)

Cival 

všechny recenze uživatele

Dobré, velmi dobré. Ale až poslední akt je vynikající. Burton se okovů teatrálnosti zbavuje jen velmi pozvolna. Dlouhé minuty jsou nepříjemně statické a člověka, který má Burtona nakoukaného horem spodem, jen stěží osloví klasicky vyšperkovanou výpravou a přestylizovanými postavami. Ty jsou mimochodem rozestaveny podle Burtonových ohmataných návodů, v nichž už schází jakýkoliv moment překvapení. Masokombinátovým songem se naštěstí Sweeneyho podaří roztančit a film nejen nabírá na tempu, ale jeho krví promazaná kolesa roztočí i Sweeneyho příběh do vší své tragičnosti. Ve finále už Burton jen perlí ... Že se za vším tím slizem, cynismem a rádoby úchylností skrývá hodně učesaná vyprávěnka o tom, že "vraždu vraždou nepomstíš" a že "mládí kráčí vpřed", se ale setřít nepodaří. Jen Burtonova klasika, zaměnitelná s půltuctem mistrových jiných filmů. Bohužel leckdy vnitřně excentričtějších a proto i zajímavějších. A mimochodem, zpívající Johnny Depp je jako hrající Britney Spears. Má jen štěstí, že na plátně vypadá stylověji a že jej v duetech táhnou kolegové a spousta muzikální hravosti. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale Sweeney Todd je už Burtonův třetí nemastný neslaný film za sebou. Perfektní pochmurná stylizace a litry krve prostě nezastíní fakt, že ten film tak trochu postrádá duši, nebo nějaké pravé kouzlo. Co se týká muzikální složky, tak jednoznačné zklamání, protože kromě Johnnyho Deppa mě snad ničí zpěv nezaujal, ba dokonce mi přišel špatný. A písně to samé - nic moc, s divnými texty. Ale abych jen nenadával, pobavil mne Sacha Baron Cohen, Alan Rickman a krátká pasáž u moře. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Kruté a sadistické, proto se to dnešní době bude líbit. Jenomže já občas do dnešní doby nezapadám, tak asi proto mě nenadchl Sweeney tolik, jak by se očekávalo. A to jsem se na něj tolik těšila. Očekávala jsem něco jiného, co se dá dělat, mé představy jsou vždycky "romantické". Nejvíce mě asi zklamalo to, že příběh byl tak čitelný, jeho činy tak předpokládané. Škoda. Ale ani oblíbení herci a jejich výkony mě nedonutí, abych dala více *... Někdy je láska krutá, ale proč ji dokazovat břitvou a zapomenout? ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

"To je hnus! Jak se na to můžete koukat?!" (copyright chlápek, mizející ze sálu ještě před půlkou) Muzikály jsem nikdy neměla moc v lásce, ale na zpěv v ST jsem si zvykla až podezřele rychle - snad díky tomu, že na mě autor i sám Johnny působili stylem, že celé to zpěváčkovské blbnutí neberou zas tak úplně vážně a docela si to užívají. Co se brutality, množství krve a vůbec celkové "pohoršující" formy i obsahu týče, snímek je nenaplňuje v takové míře, na jakou má se svým rozkošným tématem a odvážným režisérem nárok - a to je trochu škoda. Tedy škoda pro krvavé fajnšmekry - ti ostatní, méně nároční, budou snad spokojeni plně (přední řady v kině si mohou nejednou prohmátnout obličej v domnění, že na ně Sweeney ustřík). Příběh samozřejmě nudná klasika, romance námořníčka a dcerušky velmi otravná, burtonovská forma naprosto tradiční, takže už trochu ohraná, závěr lehce naštve (kdokoli, jen ne ten fakan), ale není špatný - každopádně kdyby hlavní roli hrál někdo jiný, nejspíš bych si dvakrát rozmyslela, jestli dát tak vysoké hodnocení (3,5*). Jenže Johnny je prostě Johnny - a navíc, s bílým xichtem a rozcuchanými vlasy mu to přece TAK sekne (tentokrát přičíst k dobru ještě černobílé pruhované celoplavky, které se mimochodem objevují v jasně nejlepší části filmu)... ♫"It's piss... yes, it's piss." ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Burtona mám rád a Sweeney Todd je přímo nabitý „Burtonovskou“ atmosférou, každičký záběr a detail jsou dokonalé, celý film je důrazně temný, pochmurný, smutný a v neposlední řadě také pořádně krvavý. Herci si užívají a hrají bez chyby, hlavně herecké trio Johnny Depp, H.B.Carter, Alan Rickman, ale i zbytek hraje skvěle (pobavil „Borat“). Muzikály nevyhledávám a můžu tak říci, že je nemám moc v oblibě, ST mě překvapil a bavil i když mohlo být daleko více mluvených pasáži, ale to nemohu brát jako chybu, bylo by to trochu mimo ;-). Co říct? - Tim Buton zpátky v plné síle. 8/10* ()

Galerie (80)

Zajímavosti (59)

  • Téma filmu vzniklo v roce 1973, kdy jej jako divadelní hru napsal skladatel Stephen Sondheim. Ten je proslulý maximální ochranou svých divadelních her a se zfilmováním "Sweeneyho Todda" dlouho nesouhlasil. Přesvědčil ho až Tim Burton, ovšem s tím, že Sondheimovi zůstane poslední slovo ve schválení hereckého obsazení. Burton podmínil svoji účast na projektu pouze s Johnnym Deppem v hlavní roli a obával se, že Sondheimovi bude Deppův vokál připadat příliš “rockový”. Sondheim byl ale nakonec s Deppem spokojený. (POMO)
  • Johnny Depp (Sweeney Todd) v jednom z rozhovorů řekl, že scéna, ve které natírá Alanu Rickmanovi (soudce Turpin) tvář holicí pěnou, pro něj nebyla příjemná. Johnny Depp se totiž holičské pěny štítil. (TwoFace)

Související novinky

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.… (více)

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)

Reklama

Reklama