Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

• Nizozemsko

Horor / Muzikál / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 116 min

Takhle malinko zbývá ke čtvrté hvězdičce. Bohužel ale krev a lidské maso není nic pro mě, takže ji dát nemohu. Nechybít tomu Burtonova zvláštnost, prapodivnost a divnost. Muzikální stránka je víc než povedená. Johnny hraje neskutečně skvěle, Helena Bonham Carter snad ještě líp. Ale druhá polovina je na mě příliš.(27.6.2011)

Soundtrack Stephen Sondheim: 1. Opening Titles [3:30] ,2. No Place Like London [5:32] ,3. The Worst Pies in London [2:21] ,4. Poor Thing [3:07] ,5. My Friends [3:57] ,6. Green Finch & Linnett Bird [2:15] ,7. Johanna [1:57] ,8. Pirelli's Miracle Elixir [2:02] ,9. The Contest [3:32] ,10. Wait [2:37] ,11. Pretty Woman [4:28] ,12. Epiphany [3:45] ,13. A Little Priest [5:11] ,14. Johanna [5:40] ,15. God, That's Good! [2:48] ,16. By the Sea [2:27] ,17. Not While I'm Around [4:09],(14.5.2011)

• Isherwood

Burtonova estetika temných kulis a vybledlých kamerových filtrů je okoukaná už dávno. Příslib živé vody v podobě muzikálových čísel však jenom celkovou uvadlost nakonec ještě zvyšuje. Pěvecké výstupy Burton absolutně nezvládá, chybí jakákoliv choreografie či alespoň její náznak, a tak se Johnny Depp i Helena Bohnam Carter snaží úplně naplano, byť jsou jinak opravdu výborní. Dvě hodiny jsem cítil jakousi nevyslovenou úctu k původnímu dílu (dokonce chybí i Burtonova pravá ruka Danny Elfmann), ale mám-li být upřímný, líp to nakonec zvládnul i Kevin Smith v Jersey Girl.(18.2.2008)

Myslím si, že by výsledek byl stejně působivý i bez toho až příliš explicitního násilí (to mi prostě k Burtonovi neštymuje), ale jinak spokojenost. Burton zase válí, spousta jeho typického cynismu (zde na samé hranici absurdna) a jeho nezaměnitelná vizuální stylizace, to jsou věci, které se mi nikdy neomrzí. A ač je zde přítomná hudba bez výraznějšího melodického motivu, který byste si po filmu pobroukávali, poslouchala se fajn. Stejně jako Deppův zpěv-nezpěv, u něhož stoprocentně platí, že není potřeba bezchybně zvládat škálu oktáv a intonaci, stačí mít „dar zaujmout“ a mít příjemnou barvu hlasu a to Johnny bezezbytku splňuje (Civale!). Ale hlavní hvězdou tu je někdo jiný – úžasná Bonham-Carter, jejíž cynicky pragmatickou paní Lovett jsem si labužnicky užíval každou minutu.(10.2.2008)

Čekala jsem víc, ale i tak jsem dostala víc než dost. Možná až moc, ale ne tak, jak bych z toho poskakovala nadšením. Z herců mě nejvíc zaujala Helena, Johnny byl se svým jediným výrazem až překvapivě "stereotypní", Alan zase dostal naprosté minimum prostoru. Mladý námořník mě mile potěšil a překvapil - všichni mladíci by povinně měli nosit bledou pleť, velké zuby a naivní výrazy. Hudba - no vzhledem k tomu, že to je muzikál, dost podstatná složka - Strašná. Nejspíš byla moc normální, tuctovitá, neosobní. Výprava a stylizace na výbornou - to už Tim holt umí. Příběh na moji duši zastydlého romantika příliš povrchní, teprve grand finále zavibrovalo trochu na JONS struny. Krvárny - kdyby tam nebyly, byla bych radši, ale nevadily mi - když je tam tvůrci chtějí (on už je vlastně samotný námět jaksi vyžaduje, aby se tam vůbec něco dělo), ať je tam narvou, ale možná právě díky nim působí celé dění místy až příliš staticky. (Jak říká naše češtinářka - pro ty mladý je všechno málo akční.) Suma sumárum - nakašlat na sumování. "At last! My arm is complete again!"(27.2.2008)

• - Johnny Depp si k tomuto filmu nenajal žiadneho učiteľa spevu. (moviefilm)

• - Během prvního měsíce natáčení v Londýně si Johnny Depp vzal 10 dní dovolenou kvůli hospitalizaci jeho dcerky Lily-Rose v nemocnici (médiím nebylo prozrazeno, o jakou nemoc se jednalo). Tim Burton v tomto období natáčel scény bez Deppa. (POMO)

• - Fakt, že scénu k písni „A Little Priest“ točili filmaři několikrát, dokazuje měnící se závěs na okně, který je jednou odtažený a jindy zase zatažený. (Timy68)