Reklama

Reklama

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

  • USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)
Trailer 1

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 480)

imf 

všechny recenze uživatele

Dal jsem si pár dní na rozmyšlení komentáře a musím říct, že se mi to vlastně nelíbilo. Burton to natočil dokonale, herci ze sebe mačkají polohy ve videu i audio, ale toto zpracování muzikálu se mi zdá býti poněkud nešťastným a... nudným. Dokolečka opakovaná temnotemná stylizace, pitvořící se Depp a důvěrně známý příběh mi něco nabízejí jen ve chvílích, kdy crčí krev z hrdel nebo se mluví. Krákající Depp mi lezl na nervy a opravdu jsem se chytnul až ve finále, kdy osudovost příběhu a pitoreskní kulisy konečně zatáhly za jeden společný provaz. Dost zbytečný příspěvek do filmové pokladnice. Tim Burton si může odškrtnout další film, kterému se budou klanět davy jeho fanoušků a já se vrátím ke Karlíkovi... (nakonec jen 6+/10). p.s. Sacha Baron má jediné štěstí, že na plátně stráví jenom deset minut. Jinak bych šel hledat vlastní břitvu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"Attend the tale of Sweeney Todd, his skin was pale and his eye was odd..."... tak začíná jevištní verze Sweeneyho. Ovšem tuhle píseň, stejně jako mnoho další, díky krácení ve filmu neuslyšíte. Což by vůbec nebylo na škodu. To však neplatí o tom co předvádí Tim Burton. To snad již ani nelze nazvat vykrádáním sebe sama. Nezbývá tedy než to přetrpět či na jeho hru přistoupit. Herecky je film bez výhrad zato pěvecky tu pár háčků je. O Deppovi bych rozhodně netvrdil, že neumí zpívat (když už o někom tak o tragicky směšném Spallovi). Několikrát dokázal, že i tuto disciplínu ovládá. Problém však je, že part důkladného holiče bývá v muzikálových kruzích považován za jeden z nejtěžších vůbec. A to se na výsledku chtě nechtě pozná. Někdy až přespříliš. Zvláště znáte-li Sweeneyho v profesionálním provedení. Krom toho tragika této postavy je v tom, že je na počátku svého podzimu života. To bohužel "mladíček" Depp nemůže uhrát. A to platí vlastně o veškerém obsazení. S čestnou výjimkou v podobě Helen Bonham Carter a několika vedlejších rolí. Ze začátku je to díky krácení takové nesourodé, o ničem a takřka až nudné. Obrácení větru ve prospěch kvality začne kolem songu Epiphany v polovině stopáže. Závěrečná dvacetiminutovka pak muzikálového Burtona přeci jen dotáhne až do vod solidního nadprůměru. Těsně, ale přece. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Kruté a sadistické, proto se to dnešní době bude líbit. Jenomže já občas do dnešní doby nezapadám, tak asi proto mě nenadchl Sweeney tolik, jak by se očekávalo. A to jsem se na něj tolik těšila. Očekávala jsem něco jiného, co se dá dělat, mé představy jsou vždycky "romantické". Nejvíce mě asi zklamalo to, že příběh byl tak čitelný, jeho činy tak předpokládané. Škoda. Ale ani oblíbení herci a jejich výkony mě nedonutí, abych dala více *... Někdy je láska krutá, ale proč ji dokazovat břitvou a zapomenout? ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Film je zahalen do sleepyhollowského hávu a vizuální stránka filmu nemá chybu. Muzikály obecně moc v lásce nemám a začátek tohoto filmu, kde se obzvláště tlačilo na pilu mne neohromil. Postupem času jsem si ovšem Sweenyho Todda zamiloval. Je ovšem pravdou, že se mi burtonovština začíná pomalu zajídat. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

"To je hnus! Jak se na to můžete koukat?!" (copyright chlápek, mizející ze sálu ještě před půlkou) Muzikály jsem nikdy neměla moc v lásce, ale na zpěv v ST jsem si zvykla až podezřele rychle - snad díky tomu, že na mě autor i sám Johnny působili stylem, že celé to zpěváčkovské blbnutí neberou zas tak úplně vážně a docela si to užívají. Co se brutality, množství krve a vůbec celkové "pohoršující" formy i obsahu týče, snímek je nenaplňuje v takové míře, na jakou má se svým rozkošným tématem a odvážným režisérem nárok - a to je trochu škoda. Tedy škoda pro krvavé fajnšmekry - ti ostatní, méně nároční, budou snad spokojeni plně (přední řady v kině si mohou nejednou prohmátnout obličej v domnění, že na ně Sweeney ustřík). Příběh samozřejmě nudná klasika, romance námořníčka a dcerušky velmi otravná, burtonovská forma naprosto tradiční, takže už trochu ohraná, závěr lehce naštve (kdokoli, jen ne ten fakan), ale není špatný - každopádně kdyby hlavní roli hrál někdo jiný, nejspíš bych si dvakrát rozmyslela, jestli dát tak vysoké hodnocení (3,5*). Jenže Johnny je prostě Johnny - a navíc, s bílým xichtem a rozcuchanými vlasy mu to přece TAK sekne (tentokrát přičíst k dobru ještě černobílé pruhované celoplavky, které se mimochodem objevují v jasně nejlepší části filmu)... ♫"It's piss... yes, it's piss." ()

Galerie (80)

Zajímavosti (55)

  • Ve filmu nikdy není záběr na slunce, i v případě, kdy jde o představu dovolené. (Looooooooo)
  • Všechny písně byly nazpívány už před natáčením. (LEGACY)

Související novinky

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.… (více)

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)

Reklama

Reklama