Reklama

Reklama

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

  • USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)
Trailer 2

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 484)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $52,898,073Tržby Celosvetovo $153,329,844Tržby za predaj DVD v USA $40,748,372 //počet predaných kusov 1,886,364║ Veľké chladné, temné a hlavne krvavé sústo priniesol Burton, keď príde na britvu tak proste fičí a strieka... Johnny Deep v asi najtemnejšie postave čo doteraz hral. Veru pre mňa na prvý krát to bolo veľké sústo, vydýcham to a potom ešte zrovnám pocity z filmu. /80%/ ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem víc, ale i tak jsem dostala víc než dost. Možná až moc, ale ne tak, jak bych z toho poskakovala nadšením. Z herců mě nejvíc zaujala Helena, Johnny byl se svým jediným výrazem až překvapivě "stereotypní", Alan zase dostal naprosté minimum prostoru. Mladý námořník mě mile potěšil a překvapil - všichni mladíci by povinně měli nosit bledou pleť, velké zuby a naivní výrazy. Hudba - no vzhledem k tomu, že to je muzikál, dost podstatná složka - Strašná. Nejspíš byla moc normální, tuctovitá, neosobní. Výprava a stylizace na výbornou - to už Tim holt umí. Příběh na moji duši zastydlého romantika příliš povrchní, teprve grand finále zavibrovalo trochu na JONS struny. Krvárny - kdyby tam nebyly, byla bych radši, ale nevadily mi - když je tam tvůrci chtějí (on už je vlastně samotný námět jaksi vyžaduje, aby se tam vůbec něco dělo), ať je tam narvou, ale možná právě díky nim působí celé dění místy až příliš staticky. (Jak říká naše češtinářka - pro ty mladý je všechno málo akční.) Suma sumárum - nakašlat na sumování. "At last! My arm is complete again!" ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Sweeney Todd je filmem dlouhým, temným, brutálním, plným písní a bez humoru. Jestli mu něco chybí, pak právě ten humor. Pár potenciálních vtipů je ještě v prenatálním stádiu zazděno seriózně pojatým mordem či jinak „hnusnou“ scénou. Oslava morbidity byla v Burtonových předchozích snímcích únosná právě díky porci nadsázky, nabízí se ovšem otázka „může být film morbidní, když je zároveň vtipný?“, není právě tenhle nekompromisní přístup jedinou možnou cestou, kterak stvořit „ryzí“ oslavu temnoty? Ale pro koho by pak podobný film byl? Mám rád neveselé záležitosti, tahle je navíc výborně zrežírovaná a texty mnohých písní stojí za opakovaný poslech (-What is this? -Smells like piss!), ale kostra příběhu není zdaleka tak originální jako aranžmá, do nějž byla navlečena. Vlastně mě ani nezajímalo, jakým směrem se budou ubírat osudy hrdinů, jakkoliv byli sami o sobě svůdně nenormální. Depp dotáhnul postavu společenského vyděděnce k dokonalosti a jestli mi nepřipadalo zvláštní hluboce soucítit s chladnokrevým, psychicky labilním masovým vrahem, byla to hlavně jeho zásluha. A jde-li o makromasakrální finále, těžko si představit něco krutějšího a zároveň tak dojemného. Když nad tím tak přemýšlím, jde o první Burtonův film, který nechci vidět znovu... tedy, určitě jej nechci vidět znovu v nejbližších dnech – i sebeoslizlejší Timův zákusek je těžké odvrhnout navěky. 80% Zajímavé komentáře: hirnlego, Pacco, ScarPoul, Sobis87, DJ Obelix ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Chutné masíčko předchozích Burtonových filmů rozemleté na kaši a dochucené vizuálním kořením, kterému bohužel chybí ostrost a překvapivost Timových vrcholů. V polovině první monotónní muzikál, v polovině druhé konečně strhující portrét monstra, které v litrech krve na moment spatří odraz toho, čím bývalo. Výborný Depp i Carterová. Ale na Burtona strašně málo obsahu pod vybroušenou formou. Zklamání roku, nemám pochyb. [7/10] ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Film je zahalen do sleepyhollowského hávu a vizuální stránka filmu nemá chybu. Muzikály obecně moc v lásce nemám a začátek tohoto filmu, kde se obzvláště tlačilo na pilu mne neohromil. Postupem času jsem si ovšem Sweenyho Todda zamiloval. Je ovšem pravdou, že se mi burtonovština začíná pomalu zajídat. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (59)

  • Christopher Lee měl ve filmu ztvárnit ducha ve scéně, která byla vystřižena a je k vidění pouze v rámci bonusových materiálů na DVD. (reich)
  • Johnny Depp (Sweeney Todd) v jednom z rozhovorů řekl, že scéna, ve které natírá Alanu Rickmanovi (soudce Turpin) tvář holicí pěnou, pro něj nebyla příjemná. Johnny Depp se totiž holičské pěny štítil. (TwoFace)
  • Helena Bonham Carter (paní Lovett) byla během natáčení filmu těhotná a čekala druhé dítě s Timem Burtonem. V průběhu filmu je možné si všimnout změn velikosti jejího poprsí. (POMO)

Související novinky

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.… (více)

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)

Reklama

Reklama