Reklama

Reklama

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

  • USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)
Trailer 1

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 484)

Lima 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že by výsledek byl stejně působivý i bez toho až příliš explicitního násilí (to mi prostě k Burtonovi neštymuje), ale jinak spokojenost. Burton zase válí, spousta jeho typického cynismu (zde na samé hranici absurdna) a jeho nezaměnitelná vizuální stylizace, to jsou věci, které se mi nikdy neomrzí. A ač je zde přítomná hudba bez výraznějšího melodického motivu, který byste si po filmu pobroukávali, poslouchala se fajn. Stejně jako Deppův zpěv-nezpěv, u něhož stoprocentně platí, že není potřeba bezchybně zvládat škálu oktáv a intonaci, stačí mít „dar zaujmout“ a mít příjemnou barvu hlasu a to Johnny bezezbytku splňuje (Civale!). Ale hlavní hvězdou tu je někdo jiný – úžasná Bonham-Carter, jejíž cynicky pragmatickou paní Lovett jsem si labužnicky užíval každou minutu. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Postmoderna si uzpůsobila všechny žánry, proč ne tedy i muzikál. Po Moulin Rouge či Chicagu přichází charismatický lazebník Sweeney Todd. Tim Burton adaptoval broadwayský muzikálový kus a uchopil ho po svém - pátraje po kořenech natočil ho v duchu makabrózní legendy, zalil ho hektolitry krve a vybavil ho naprosto morbidní stylizací... Šílený slepenec, ale stojí za to vydržet...Tim Burton není zdaleka první, kdo tuto látku zfilmoval, leč jeho pojetí je revoluční - hudební zachování zažitého muzikálového standardu jde proti vizuální stylizaci v duchu gotického rocku s možnou aluzí na filmový expresionismus (bělost obličejů v kombinaci s velmi tmavým pozadím chvílemi až vyvolává asociace černobílého obrazu), které ovšem Burton zcela osobitě po svém prolnul s pokleslou estetikou krvavého románu a spletl muzikálový žánr s estetickou vizí žánrového hororu, hrané scény doplnil počítačově digitalizovanými sekvencemi a herecké výkony jsou podřízeny jako obvykle v jeho snímcích dominantní expresi... Není to vrcholný Burtonův film, je to ale jeden z nejoriginálnějších filmových muzikálů, co jsem kdy viděl...a i v intencích Burtonovy filmografie čistokrevný experiment, což je u autora jeho jména co říci... Podobné filmy: Sweeney Todd, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street In Concert, Sweeney Todd ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

"To je hnus! Jak se na to můžete koukat?!" (copyright chlápek, mizející ze sálu ještě před půlkou) Muzikály jsem nikdy neměla moc v lásce, ale na zpěv v ST jsem si zvykla až podezřele rychle - snad díky tomu, že na mě autor i sám Johnny působili stylem, že celé to zpěváčkovské blbnutí neberou zas tak úplně vážně a docela si to užívají. Co se brutality, množství krve a vůbec celkové "pohoršující" formy i obsahu týče, snímek je nenaplňuje v takové míře, na jakou má se svým rozkošným tématem a odvážným režisérem nárok - a to je trochu škoda. Tedy škoda pro krvavé fajnšmekry - ti ostatní, méně nároční, budou snad spokojeni plně (přední řady v kině si mohou nejednou prohmátnout obličej v domnění, že na ně Sweeney ustřík). Příběh samozřejmě nudná klasika, romance námořníčka a dcerušky velmi otravná, burtonovská forma naprosto tradiční, takže už trochu ohraná, závěr lehce naštve (kdokoli, jen ne ten fakan), ale není špatný - každopádně kdyby hlavní roli hrál někdo jiný, nejspíš bych si dvakrát rozmyslela, jestli dát tak vysoké hodnocení (3,5*). Jenže Johnny je prostě Johnny - a navíc, s bílým xichtem a rozcuchanými vlasy mu to přece TAK sekne (tentokrát přičíst k dobru ještě černobílé pruhované celoplavky, které se mimochodem objevují v jasně nejlepší části filmu)... ♫"It's piss... yes, it's piss." ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $52,898,073Tržby Celosvetovo $153,329,844Tržby za predaj DVD v USA $40,748,372 //počet predaných kusov 1,886,364║ Veľké chladné, temné a hlavne krvavé sústo priniesol Burton, keď príde na britvu tak proste fičí a strieka... Johnny Deep v asi najtemnejšie postave čo doteraz hral. Veru pre mňa na prvý krát to bolo veľké sústo, vydýcham to a potom ešte zrovnám pocity z filmu. /80%/ ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Tim Burton a jeho tradiční řemeslnický rukopis. Tmavé město, postavy, syrový příběh a oblíbenci Burtona dělají tento film opět nadprůměrným. Johnny Depp hraje výborně a stejně tak dobře zpívá. Velice mě pobavila a potěšila přítomnost Cohena a na hudebních a hereckých výkonech všech přítomných se nedá toho moc vytknout. Dobrý muzikál, který mě nezklamal i když se muzikálům vyhýbám. Mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

Galerie (80)

Zajímavosti (59)

  • Sweeney Todd (Johnny Depp) pri holení sudcu Turpina (Alan Rickman) nanesie na jeho tvár holiacu penu, vrátane úst. V ďalšom zábere však Turpin žiadnu penu na perách nemá. (AdamesWWE)
  • Režisér Tim Burton měl k dispozici trikový tým, který vymýšlel různé způsoby, jak vytvořit gejzíry krve. (zdeny99)
  • Ve filmu nikdy není záběr na slunce, i v případě, kdy jde o představu dovolené. (Looooooooo)

Související novinky

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.… (více)

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)

Reklama

Reklama