Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street

Horor / Muzikál / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2007, 116 min

Kruté a sadistické, proto se to dnešní době bude líbit. Jenomže já občas do dnešní doby nezapadám, tak asi proto mě nenadchl Sweeney tolik, jak by se očekávalo. A to jsem se na něj tolik těšila. Očekávala jsem něco jiného, co se dá dělat, mé představy jsou vždycky "romantické". Nejvíce mě asi zklamalo to, že příběh byl tak čitelný, jeho činy tak předpokládané. Škoda. Ale ani oblíbení herci a jejich výkony mě nedonutí, abych dala více *... Někdy je láska krutá, ale proč ji dokazovat břitvou a zapomenout?(21.3.2008)

Dal jsem si pár dní na rozmyšlení komentáře a musím říct, že se mi to vlastně nelíbilo. Burton to natočil dokonale, herci ze sebe mačkají polohy ve videu i audio, ale toto zpracování muzikálu se mi zdá býti poněkud nešťastným a... nudným. Dokolečka opakovaná temnotemná stylizace, pitvořící se Depp a důvěrně známý příběh mi něco nabízejí jen ve chvílích, kdy crčí krev z hrdel nebo se mluví. Krákající Depp mi lezl na nervy a opravdu jsem se chytnul až ve finále, kdy osudovost příběhu a pitoreskní kulisy konečně zatáhly za jeden společný provaz. Dost zbytečný příspěvek do filmové pokladnice. Tim Burton si může odškrtnout další film, kterému se budou klanět davy jeho fanoušků a já se vrátím ke Karlíkovi... (nakonec jen 6+/10). p.s. Sacha Baron má jediné štěstí, že na plátně stráví jenom deset minut. Jinak bych šel hledat vlastní břitvu.(4.2.2008)

Tim Burton a jeho krvává muzikálová show možná neni tak kulerovoucí jak sem čekal, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších zfilmovanejch muzikálů a to hlavně co se týče děje, božský audiovizulní stránky a nádherný temný atmosféry, která dělá tenhle muzikál tím čím je a kterou v týhle míře umí snad jenom Burton. Co se týká písniček, tak né že bych byl nějak zklamanej, ale nemůžu říct, že by mě to ohromilo, i když třeba od Deppa jsou některý pasáže strhující a Bonham je zase výborná zpěvačka, narozdíl teda od Deppa, kterej ale vše vynahrazoval dokonale temným pojetím zpěvu, krom toho jeho postava Sweeneyho Todda v jeho podaní je naprosto božská a abych pravdu řek, tak sem se pokaždý neskutečně těšil na podřezávání tou nádhernou břítvou, který bylo zpracovaný až skoro umělecky. Nicméně ty písničky podle mě mohly být daleko údernější, ale nevadí, já jsem i tak nadmíru spokojenej, ať už jde o příběh, parádní audiovizuální stránku a nebo temný písničky(8.2.2008)

Adaptaci broadwayského muzikálu si vzal do rukou TIm Burton a zvládl to geniálně. Kdo jiný umí vytvořit tak ponurou a tajemnou atmosféru starého Londýna. V roli Sweeneyho Todda si neumím představit nikoho jiného než Burtonova dvorního herce a ďábelsky charismatického Johnny Deppa, který si za svou roli vysloužil nominaci na Oscara. Role pro Helenu Bonham Carter a Alana Rickmana taky určitě stojí za zmínku. Ačkoliv muzikály zrovna dvakrát nemusím, tak tahle adaptace se mi velmi líbila, i když se z 80 % zpívá a mluvené slovo je spíše doplněk.......(1.2.2008)

Tim Burton a jeho tradiční řemeslnický rukopis. Tmavé město, postavy, syrový příběh a oblíbenci Burtona dělají tento film opět nadprůměrným. Johnny Depp hraje výborně a stejně tak dobře zpívá. Velice mě pobavila a potěšila přítomnost Cohena a na hudebních a hereckých výkonech všech přítomných se nedá toho moc vytknout. Dobrý muzikál, který mě nezklamal i když se muzikálům vyhýbám. Mé hodnocení 4 hvězdičky...(7.2.2008)

• - Christopher Lee měl ve filmu ztvárnit ducha gentlemana, během posprodukce však byla jeho scéna vystřižena. Jako bonusový materiál je uvedena na DVD. (reich)

• - Když Sweeney soutěží s Pirellim na pódiu, Pirelli si po každém tahu břitvou setře pěnu, která mu ulpěla na ostří. Sweeney udělá pár tahů a na konci má břitvu úplně čistou. (LoLaa)

• - Postavy paní Lovettové a Sweeneyho Todda poprvé ztělesnili Len Cariou a Angela Lansbury v broadwayském muzikálu z roku 1979. (POMO)