Špioni a biják

Watching the Detectives

Femme fatale

Komedie / Romantický

USA, 2007, 90 min

Tihle dva jsou trochu mimo, ale evidentně jim to nevadí. Žijí si své obyčejné životy, až je osud svede dohromady. Zakřiknutý cynik posedlý do filmů a pošahaná dračice se po řadě peripetií začnou solidně doplňovat. A není úplně od věci být u toho.. Určitě zajímavý scénář to jest, jenže dialogy postrádají trošku té šťavy (á la Kevin Smith a jeho plácání o filmech), která by úroveň několika scén pozvedla. V mnoha momentech nám ale duo Murphy – Liu předkládá pestrý koktejl plný osvěžujících chutí.. a to není tak úplně málo!!(27.7.2009)

Parádní oddychovka s krásnou Lucy Liu, která je tady ohromně roztomilá. Taková role ji sedla. Představitele mužského hlavního hrdiny neznám, ale vypadá jako Paolo Maldini (rósonéri!). Námět je parádní. Z těch situací do kterých ho dostávala, bych měl nejspíš infarkt. Bavil jsem se ale od začátku až do konce a 9/10(25.3.2009)

Pestrá romantická komedie, která skoro každého musí pobavit dvojicí ckvělých postav. Asi výraznější je Lucy Liu jako dost pošahaná holčina, od které nikdy nevíte co čekat. Druhá a pod povrchem zajímavější je postava Ciliana Murphyho. Ten coby majitel zastrčené vydeopůjčovny proplouvá životem za pomoci svých přátel, kteří nepatří mezi společenské špičky, a starých, často i béčkových, filmů. Jeho postava je kouzelně cynická a když se střetne s okouzlující Violet sklouzává k normálnosti, aby nakonec zjistil, že v té pošahanosti je vlastně stejný jako ona, a že k sobě patří.(25.4.2009)

Snad poprvé vidím Cilliana v romantické komedii a kupodivu mu to i docela sedlo. Dějově to je taková klasická, ničím výjimečná romantická komedie zasazená do trochu nerdského prostředí. Hlavní postava mi trochu připomínala seriálového Chucka, ale ten byl jak o něco vtipnější, tak i o něco romantičtější.(28.9.2015)

Nenáročná pohodovka. Cillian Murphy jako geek z videopůjčovny, co žere filmy. A Lucy Liu jako holka, která mu může některé filmové zážitky přivodit na vlastní kůži. Ze začátku mi to připomínalo korejskou romantickou komedii – naivita, pozitivní náboj, asijský původ Lucy. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(10.2.2013)

• - Anglický názov filmu je prevzatý z piesne od Elvisa Costella z jeho debutového albumu "My Aim Is True" z roku 1977. (Smok)