Špioni a biják

Femme fatale

Komedie / Romantický

USA, 2007, 90 min

• Rex Mundi

Silno romantická, slabo zábavná "komédia", ktorá vyzerá, že ju nakrútili len kvôli popkultúrnym odkazom a kvôli paradoxnému súzneniu medzi oslavou starých filmov a "vznešenou" myšlienkou, že človek má dobrodružstvá žiť, a nie ich sledovať na obrazovke televízora. To všetko na pozadí sladkobôľnej mladej lásky. Uf. Myslím, že tento film bol spravený pre výrazne nižšiu vekovú kategóriu, než je tá moja. Chcete podobný námet o bláznivých filmových geekoch s oveľa lepším spracovaním? Be kind rewind.(7.2.2010)

• sedm.1

Mě tato romantická komedie vůbec neoslovila.Jednak to nebylo vůbec romantické a jednak to nebylo ani vůbec komediální.Navíc dějově byl film šíleně nudný,bez jiskry a jak Cillian Murphy,tak především Lucy Liu byli fakt nesympatičtí,a to jak jako herci,tak i jejich stvárněné postavy.Celé to pak bylo strašně nuceně rádobyvtipné,bez špetky lehkosti a odvázanosti,o kterou tu šlo ale dle mého mínění v první řadě.Špioni a biják je zkrátka přepísklá bláznivost o dvouch podivýnech,kterým bych tak akorát nafackoval a rychle utekl a nechtěl s nima mít nic společného,stejně jako s tímto nepovedeným snímkem.(12.2.2010)

Příjemný Cillian Murphy a roztomilá Lucy. Špioni a biják jsou milá komedie (romantická), která stále překvapuje. Cilliana jsem konečně viděla v jiné roli než psychopata a velmi mu to sedlo. Lucy na 40 a něco rozhodně nevypadá. Film z filmového prostředí, s klasickými filmovými záběry (onen výslech v Neilově kanceláři..). Špioni jsou opravdu nenáročnou komedií, která rozhodně pobaví. Velmi příjemných devadesát minut vyměňuji za mile překvapených 65%.(24.5.2009)

Film lehce oscilující mezi komedií, romancí a nepatrným nádechem mysteriózního thrilleru je především poctou kinematografii jako takové, poněkud připomíná Gondryho povedenější Prosíme přetočte. Lucy Liu zde představuje Violet, jakousi femme fatale majitele malé lokální videopůjčovny Neila. Skrze Violetiny výmysly a vtipy a "kanadské žertíky", kterými testuje Neilovu trpělivost, film tenduje k různým typickým hollywoodským žánrům, ať už je to western, romance, groteska a dalším jako např. film-noir, hudební film či detektivka. Sami o sobě jsou herci Lucy Liu a zejména Cillian Murphy velmi dobří, nicméně to mezi nimi ve filmu příliš nefunguje a konec se mi jeví jako příliš useknutý a otevřený.(16.1.2010)

Parádní oddychovka s krásnou Lucy Liu, která je tady ohromně roztomilá. Taková role ji sedla. Představitele mužského hlavního hrdiny neznám, ale vypadá jako Paolo Maldini (rósonéri!). Námět je parádní. Z těch situací do kterých ho dostávala, bych měl nejspíš infarkt. Bavil jsem se ale od začátku až do konce a 9/10(25.3.2009)

• Lucy Liu

• - Anglický názov filmu je prevzatý z piesne od Elvisa Costella z jeho debutového albumu "My Aim Is True" z roku 1977. (Smok)