Špioni a biják

Watching the Detectives

Femme fatale

Komedie / Romantický

USA, 2007, 90 min

Nenáročná pohodovka. Cillian Murphy jako geek z videopůjčovny, co žere filmy. A Lucy Liu jako holka, která mu může některé filmové zážitky přivodit na vlastní kůži. Ze začátku mi to připomínalo korejskou romantickou komedii – naivita, pozitivní náboj, asijský původ Lucy. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(10.2.2013)

• sedm.1

Mě tato romantická komedie vůbec neoslovila.Jednak to nebylo vůbec romantické a jednak to nebylo ani vůbec komediální.Navíc dějově byl film šíleně nudný,bez jiskry a jak Cillian Murphy,tak především Lucy Liu byli fakt nesympatičtí,a to jak jako herci,tak i jejich stvárněné postavy.Celé to pak bylo strašně nuceně rádobyvtipné,bez špetky lehkosti a odvázanosti,o kterou tu šlo ale dle mého mínění v první řadě.Špioni a biják je zkrátka přepísklá bláznivost o dvouch podivýnech,kterým bych tak akorát nafackoval a rychle utekl a nechtěl s nima mít nic společného,stejně jako s tímto nepovedeným snímkem.(12.2.2010)

Tihle dva jsou trochu mimo, ale evidentně jim to nevadí. Žijí si své obyčejné životy, až je osud svede dohromady. Zakřiknutý cynik posedlý do filmů a pošahaná dračice se po řadě peripetií začnou solidně doplňovat. A není úplně od věci být u toho.. Určitě zajímavý scénář to jest, jenže dialogy postrádají trošku té šťavy (á la Kevin Smith a jeho plácání o filmech), která by úroveň několika scén pozvedla. V mnoha momentech nám ale duo Murphy – Liu předkládá pestrý koktejl plný osvěžujících chutí.. a to není tak úplně málo!!(27.7.2009)

Parádní oddychovka s krásnou Lucy Liu, která je tady ohromně roztomilá. Taková role ji sedla. Představitele mužského hlavního hrdiny neznám, ale vypadá jako Paolo Maldini (rósonéri!). Námět je parádní. Z těch situací do kterých ho dostávala, bych měl nejspíš infarkt. Bavil jsem se ale od začátku až do konce a 9/10(25.3.2009)

Pohodová komedie, ještě ne bláznivá, ale už trochu za vlasy přitažená a samozřejmě romantická. Zpočátku postavy (hlavně Murphy) nepůsobí úplně sympaticky, to se ale srovná a nakonec se jim dá fandit. K uvěření toho moc není, ale asi k tomu není kdovíjaký důvod. Solidní tři hvězdičky — pro mě je však na Lucy Liu i v jejích čtyřiceti tak potěšující pohled, že jsem si to kvůli ní užil mnohem víc.(4.7.2011)

• Lucy Liu

• - Anglický názov filmu je prevzatý z piesne od Elvisa Costella z jeho debutového albumu "My Aim Is True" z roku 1977. (Smok)