Reklama

Reklama

Cillian Murphy miluje filmy. Do jeho života náhle vstoupila Lucy Liu a dostala ho do situací, které si nejednou vysnil. Zvládne je ve skutečném životě?  Málokdo miluje film a klasické detektivky tak, jako Neil. Je to tak trochu magor, vlastní malou prodejnu videokazet a svůj čas tráví nejčastěji ve společnosti drsných soukromých detektivů, kteří řeší nevyřešitelné případy, střílí padouchy a nakonec vždycky dostanou tu nejkrásnější herečku, co se ve filmu objeví. Neilovi tohle ke spokojenosti stačí, avšak jeho život se brzy razantně změní. Seznámí se totiž s Violet, která vypadá a chová se jako typická filmová femme fatale. A není to žádná náhoda. Neil se náhle octne uprostřed událostí, ve kterých jde o krk a on zjišťuje, že mít nakoukaný Hluboký spánek a Maltézského sokola nestačí. Ale na druhou stranu být ve středu dění "svého oblíbeného žánru" také není k zahození. (North Video)

(více)

Recenze (43)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Nenáročná pohodovka. Cillian Murphy jako geek z videopůjčovny, co žere filmy. A Lucy Liu jako holka, která mu může některé filmové zážitky přivodit na vlastní kůži. Ze začátku mi to připomínalo korejskou romantickou komedii – naivita, pozitivní náboj, asijský původ Lucy. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Film lehce oscilující mezi komedií, romancí a nepatrným nádechem mysteriózního thrilleru je především poctou kinematografii jako takové, poněkud připomíná Gondryho povedenější Prosíme přetočte. Lucy Liu zde představuje Violet, jakousi femme fatale majitele malé lokální videopůjčovny Neila. Skrze Violetiny výmysly a vtipy a "kanadské žertíky", kterými testuje Neilovu trpělivost, film tenduje k různým typickým hollywoodským žánrům, ať už je to western, romance, groteska a dalším jako např. film-noir, hudební film či detektivka. Sami o sobě jsou herci Lucy Liu a zejména Cillian Murphy velmi dobří, nicméně to mezi nimi ve filmu příliš nefunguje a konec se mi jeví jako příliš useknutý a otevřený. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Půlku svýho času pročumíš na pitomý filmy a druhou půlku se chováš jako puberťák." Tak taková slova vyžadují tvrdý rozchod a ten se Neilovi skutečně povedl. A příchod poťouchlé Violet trpící nudofóbií taky nebyl špatný. Ta holka se mi prostě líbila a až jednou budu chtít vykonat pomstu na konkurenci, nechat se honit holohlavým polským houslistou nebo být vypuštěn nahý na rogalu, tak si taky něco podobného pořídím. Jenže já už mám rád svůj klid, takže se raději s podobnou rošťandou pobavím přes obrazovku a budu snít o tom, jaké by to bylo, kdyby ... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tihle dva jsou trochu mimo, ale evidentně jim to nevadí. Žijí si své obyčejné životy, až je osud svede dohromady. Zakřiknutý cynik posedlý do filmů a pošahaná dračice se po řadě peripetií začnou solidně doplňovat. A není úplně od věci být u toho.. Určitě zajímavý scénář to jest, jenže dialogy postrádají trošku té šťavy (á la Kevin Smith a jeho plácání o filmech), která by úroveň několika scén pozvedla. V mnoha momentech nám ale duo Murphy – Liu předkládá pestrý koktejl plný osvěžujících chutí.. a to není tak úplně málo!! ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Silno romantická, slabo zábavná "komédia", ktorá vyzerá, že ju nakrútili len kvôli popkultúrnym odkazom a kvôli paradoxnému súzneniu medzi oslavou starých filmov a "vznešenou" myšlienkou, že človek má dobrodružstvá žiť, a nie ich sledovať na obrazovke televízora. To všetko na pozadí sladkobôľnej mladej lásky. Uf. Myslím, že tento film bol spravený pre výrazne nižšiu vekovú kategóriu, než je tá moja. Chcete podobný námet o bláznivých filmových geekoch s oveľa lepším spracovaním? Be kind rewind. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Anglický názov filmu je prevzatý z piesne od Elvisa Costella z jeho debutového albumu "My Aim Is True" z roku 1977. (Smok)

Reklama

Reklama