Externí recenze k filmu (11)

 • CinemaView.sk (Tomáš Procházka) *****

  "Ako zhrnúť tento film? Pre mňa je Pokánie zážitok na celý život. Je to silný, hlboko ľudský príbeh ktorý budete chcieť vidieť znovu a znovu. Je to neopakovateľný zážitok a dovolím si tvrdiť že na dlhú dobu to bude posledné slovo v žánri, pretože len veľmi ťažko sa mu môže niečo rovnať. Je mi cťou…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "A i když jde o adaptaci slavného románu (údajně velmi věrnou adaptaci!), výsledek naprosto dokonale funguje jako soběstačný film. A tím vším jsem vlastně chtěl říct, že kromě žen, které si při tomhle filmu krásně popláčou (ale těm k tomu většinou stačí málo, přiznejme si to), ho bezvýhradně…" (více)

 • Filmografie.cz (Hubert Poul) *****

  "Pokání je výborný film, přestože někdy možná bude trochu složitý na čtení, vždy bude slibovat minimálně dynamiku a nebude vás rozhodně v žádném momentě nudit. Všechno odsýpá tak jak má a nechává vás to pořádně rozvibrovat na sedačce, aby vás závěrečná pointa filmu mohla rozsekat na kousky. Film u…" (více)

 • Galaxie.name (Marek Botha) *****

  "Můžete se domnívat, že znáte pravdu, ale pravá podstata vězí někde úplně jinde. Hluboko v naší duši. Keira Knightley a James McAwoy v nejlepším britském filmu poslední doby o lásce rozdělené jednou dětskou žárlivostí…" (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) *****

  "Druhou stranou mince je u Pokání vizuální zpracování. Ať už Wright používá své oblíbené dlouhé záběry nebo vytáhne z rukávu koláž jakéhokoliv ražení, nestačíte se divit, kde se v něm ten talent sebral. Když je to potřeba, věnuje vám dlouhý nájezd na tvář některé z postav, ze kterého vycítíte, o čem…" (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) *****

  "Zvláštnym a pútavým spôsobom Pokánie v sebe spája anglickú tradíciu literárnych adaptácií, nadväzuje na ňu, no zároveň istými momentmi posúva svoj štýl niekam k súčasným hollywoodskym blokbasterom. Avšak tam, kde ich štýl smeruje k fyzickej, ohlušujúcej sile, Pokánie z neho dostáva intenzívny pocit…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) *****

  "Pokání není tradiční romantický snímek o lásce, které nebylo přáno. Odlišuje se od něj jak formálně, tak obsahově. Časová linie je narušena retrospektivami a bez varování přehrává stejné scény znovu, ale z jiných pohledů. Silný příběh je nakonec zpochybněn a v překvapivě podaném závěru je mnohé…" (více)

 • Metalopolis.net (Vít Schmarc) ***

  "Technická vybroušenost a několik opravdu brilantních scén, které dýchají životem, versus prvoplánový a velice předvidatelný melodramatický příběh s pachutí literátské umělosti. Skvělé postavy, z mého pohledu zbytečně křiklavé skutky. Rozporuplný dojem. Stejně tak je ovšem možné, že jsem zkrátka…" (více)

 • Nekultura.cz (Láďa Konečný) *****

  "Ač by se mohlo podle pochvalné kritiky zdát, že film neomylně míří k nejvyššímu hodnocení, které na portálu NeKultura.cz známe, není tomu tak z jediného důvodu. McEwanovy několikastránkové úvahové pasáže bez jediné repliky nahrazují výteční herci v několika sekundách svou mimikou, přesto je tak…" (více)

 • Premiere.cz (Ilona Francková) *****

  "Pokání je román o tom, jakou sílu má slovo – ať psané nebo vyřčené – jak proměnlivá je pravda a že vypravěč se může stát mocným diktátorem. A přesně totéž najdete pod příběhem tragické lásky i ve filmu. Scénář naštěstí nešel snadnou cestou jen po povrchu a neosekal všechno kromě milostné linie,…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Peter Jonaštík)

  "Kdekoľvek čítam o Pokání, sú to oslavné recenzie a komentáre. Priznám sa, že čo ma na filme naozaj zaujalo, je zamyslenie sa nad tým, akú tragédiu možno spôsobiť chybou z nerozvážnosti. Čo sa týka prevedenia, je to dôkladne prepracované, ale suché, nevtiahne a neosloví to natoľko. Ale to už je…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace