Hedvábná cesta

• slovenský

Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

Nu dobrá ... máme tu skvělou výpravu, taky úžasnou hudbu, dobré a přesné obsazení. A příběh ... nic, co by divák neznal, až na zajímavý konec, který mě osobně potěšil. Všechno je však jaksi sošně krásné, lehce bezduché a emocionálně slabé. Co to? Silk ve mě nezanechal žádný zásadnější pocit a to je u filmů takového druhu velmi závažný hendikep. O rok starší a hodně podobný Painted Veil, mě dostal do jinčích citových poloh, škoda. 55%(24.8.2008)

Krásné drama se špetkou romantiky a nevěry. Podívaná je ohromně příjemná a uklidňující, i když to není zrovna procházka růžovým sadem. Keira Knightley předvedla vynikající výkon jako vždy, což se dalo očekávat. Musím uznat, že také Michael Pitt se do role vžil takový způsobem, který bych nečekala. Výborná podívaná.(30.4.2013)

Pomalý a emotivní film. Bohužel, někdy to dosáhlo tak pomalé rozvláčnosti a jemnosti, že to naopak působilo prázdně a nezáživně. Měla jsem takový dojem, že by chtělo trochu "přitlačit na pilu", aby to získalo šťávu, ale samozřejmě ne tak moc, aby to působilo necitlivě. S takovými filmy je trochu problém. Dojem byl celkově dobrý a především konec byl působivý, avšak na na můj vkus si to nezaslouží lepší hodnocení než slabý nadprůměr. Škoda, že jsem nečetla předlohu, možná by to na mě pak působilo jinak. ~(3,3)~(14.8.2011)

Knížku jsem nečetla, a proto nemůžu říct, jestli se film dal natočit lépe, ale něco mi tady chybělo.. Měl klasický průběh od nějakého začátku přes první zápletku, ale postrádala jsem nějakou "gradaci". Přišlo mi, že přesně v moment, kdy se z dané chvíle dalo něco vytěžit, začala scéna naopak upadávat. Film vcelku hezký, ale mohl být ještě zajímavější.(30.11.2013)

• milka

Dost velká nuda. Herecky sice výborné, ale jinak naprosto prázdné a bez emocí. Chemie mezi Pittem a Keirou sice je, ovšem vášeň hlavního hrdiny v japonskou dívku nelze z pár letmých pohledů a jedné noci vyčíst skoro vůbec. Prostě jsem v tom neviděl důvod, aby se tam vůbec vracel, tedy aspoň nebyl dostatečně dobře natočen. Kamera spíše průměrná, režie nevýrazná a celé je to až moc natahované. Promarněná šance.(5.8.2010)

• - První zmínky o chovu bource morušového spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Výrobní monopol na hedvábí držela Čína až do 6. století (n. l.), pokus o vývoz technologie se trestal smrtí. (formelin)

• - Film je natočen podle románu Alessandra Baricca, který v ČR vyšel pod názvem Hedvábí. (Yardak)