Holka na hlídání

Dievča na stráženie

Denník pestúnky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 106 min

50 % - Chladne a rutinne natocene, k vytusitelnemu konci se scenarista prodral cestou vyskladanou z jednoho klise za druhym. Kdyby aspon ta matka-mrcha byla nejak zajimava. Krome pohledu na sexy Scarlett tam neni nic, co by vycnivalo nad prumer. Konec radsi nechavam NC, cili bez bez komentare :-) Podivana, ktera neurazi, ale vubec nenadchne.(7.11.2007)

Film, ktorý neprináša vôbec nič nové a má dosť výrazné problémy aj s tým, čo by malo byť štandartom. Totiž s uveriteľnými a žijúcimi postavami. Tou je iba Johanssonka, všetky ostatné postavy sú iba karikatúry, zvýrazňujúce explicitne svoje najhoršie vlastnosti. Pri Laure Linney a Giamattim to musí zamrzieť, keď vieme, ako vedia hrať. Takže kvôli Scarlett to zaokrúhlim hore.(13.10.2012)

Annie Braddock je jednadvacetiletá absolventka antropologie a ekonomie, která po prvním pohovoru do velkého světa vlastní neví, kým je. Brzy to možná zjistí v luxusním bytě newyorských pracháčů, kam se úplně náhodou nastěhuje coby nová chůva. Sebestřednou a tyranskou paničkou, sobeckým workoholikem a pětiletým synáčkem obývané sídlo nebude žádnou procházkou růžovým sadem. A hlavně, jak Annie brzy dojede, malý spratek bude tím nejmenším problémem. Režijní i scenárističtí manželé jdou bohužel jen po povrchu nadhozených témat, přešlapují na místě a z řady možných cest si vlastně nevyberou žádnou. V jejich světě se hodně mluví, ale nic zásadního z něho nevypadne. V jejich světě je vývoj charakterů omezen na nutné minimum. V jejich stejném světě vyprávění tak trochu chybí příběh.. Což je velká škoda. Mají totiž slušnou základnu nadprůměrných herců. Čarokrásná Scarlett Johansson se pokouší uhrát, co se dá.. na plátně působí mile i zábavně. Vtipně jí doplňují přehrávající manželé (Laura Linney a Paul Giamatti), které by snad každý milerád přetáhnul deštníkem, odkazujícím k „pramáti“ všech chův Mary Poppins. Právě takovéhle osvěžující a originální vsuvky a jízlivé komentáře měli být tím hlavním, co se mělo dostat na plátno, protože nějaký ten zdvihnutý ukazováček nikdy nedosáhne výšin, které skrývá nádherně falešný úsměv. Bavil jsem se víc než u spřízněného snímku Ďábel nosí Pradu..(6.7.2010)

Sociální výpověď obyčejný holky,co poznala život newyorský smetánky, coby její chůva. Film nijak zvláštní či vyjímečnej,není to ani avizovaná komedie,romantika či drama, ze všeho to má zanedbatelnou špetku. Působí trochu jakoby ani nevěděl čím chce vlastně být, přesto se na něj při správným rozpoložení a nicneočekávání podívat dá (kdyby v tom hrál ovšem méně známejší hereckej ansámbl, asi by ani nestál za pozornost).(31.12.2013)

Chůva + dítě, zní to tak nelákavě, ale nakonec se na to velmi příjemně koukalo. Laura Linney byla pro mě vždy spíše nečitelná psycho herečka, ale mám ji ráda a tady opět nezklamala. Scarlett Johansson hraje přirozeně, nemusí se ani moc snažit a ono jí to jde. A film samotný? Rozumný člověk si z něho až tak moc nevezme, ale k odreágování to stačí.(18.6.2011)