Holka na hlídání

Denník pestúnky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 106 min

• vesper001

Byla jedna chůvička v naší ulici, měla ráda chlapečka s plnou prkenicí. Můj milý deníčku, na opakování tohohle filmečku by nestačilo ani kilo perníčku. Mimořádně umělecká interpretace reality, v níž si dva blbí majitelé nesnesitelného haranta, se kterým si neví rady, pořídí úplně blbou chůvu. Už Scarlettin přeliv by měl člověka varovat, že tohle nebude žádná jízda, ale cesta tmou a kluzkým bahnem kanálového podprůměru. U takových pitomostí je nejlepší přestat koukat na televizi a nechat ji, ať se chvíli dívá ona na vás. A vy můžete dělat něco užitečnějšího. Tedy úplně cokoli.(30.1.2017)

• Nathalie

50%....Ďáběl nosí DIOR...Scarlett coby tmavovlasá (!) chůvička a Laura jako sexy control freak bojují jako lvice, ale jsou neštastně obsazeny proti typu, plytký scénář dluží předloze, kterou je bestseller dvou chův a žádné literární veledílo, nadsázku i šťávu, Giamatti je adeptem na slizouna roku, linie s matkou zbytečná jak mobil v jeskyni, dětské gagy přetažené nebo nedotažené, i ten capart mohl mít roztomilejší kukuč. A při pohledu na deus ex machina v podobě červeného deštníku mi připadalo, že režisérské duo spolykalo mochumůrku červenou. Body k dobru za úvodní antropologický atlas manhattanských typů a harvardské zlatíčko Chrise Evanse, jemuž stačí odzbrojující úsměv, aby všechny ostatní vymazal z plátna i paměti. P.S. Scarlett, změň agenta. Pěkně prosím, smutně koukám:)(22.11.2007)

Kolkokrat som cital, ze Hollywood je strasiak, filmovy diabol, ktory pohlti vsetko nestadardne, mensinove a nanuti nam globalnu vacsinu. Pravda, ale jedno hollywoodu ide dobre, aj v tych 1000 a jeden krat ohranych schemach dokaze stale podat ten spravny a jediny moralny kodex krestanskeho desatora. Miluj blizneho svojho, ved kazdy je v podstate dobry clovek a ako sa patri, na konci filmu sa vsetci polepsia. Zidmi vlastneni hollywood vlastne siri krestanske posolstvo do celeho, aj nekrestanskeho sveta a vsetci mu to zeru. A ze vraj diabol.(13.12.2007)

Keby v tom nehrala Scarlett Johanson a Laura Linney ani by som si to nepozrel...ale nakoniec som bol milo prekvapený... Keďže sa jeadná o denník pestúnky vedel som, že moc sa tam nenasmejem a napriek tomu som sa usmial a vedel som, že to bude tragédia, ale až taká s hollywoodskym koncom som tiež nečakal...ale napokon keď zrátam mínusy a plusy, spokojne tomu môžem dať 4 hviezdičky, je potreba si pozrieť aj takéto filmy.(14.12.2008)

Myslel jsem si,že to bude další typický film na sobotní odpoledne.Film co vás ničím nezaujme,ale ani neurazí,ale spletl jsem se a alespoň pro mě bylo hezké sledovat jak se jedna chůva vypořádává s jednou rodinou co žije na vysoké noze a nemá tušení o realitě a potřebovali by nakopat zadek (kapitalismus vládne světu...).Navíc málokdy omrzí pohled na Scarlett Johanssonovou.Za mě celkově 75 %.(3.3.2015)

• - Většina interiérových záběrů byla natočena v reálných objektech. Obří apartmán manželů X však vznikl ve filmovém studiu. (Olík)

• - Scarlett Johansson a Chris Evans boli taktiež spolu vo filme Perfektné skóre z roku 2004. (Mihail123)

• - Přestože autorky předlohy tvrdí, že jde o čistou fikci, obsahově se kniha strefuje do života konkrétní rodiny z Park Avenue, která má na kontě astronomické sumy. (hippyman)