Reklama

Reklama

Králova přízeň

  • Velká Británie The Other Boleyn Girl (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Příběh vypráví o Anně a Marii Boleynových, které bojují o přízeň krále Jindřicha VIII. Dívky jsou svým ambiciózním otcem a intrikánským strýcem zapleteny do vysoké hry o moc. Pokud se stane jedna z nich královou milenkou, dostane se rodina Boleynových do přízně samotného krále. Pomocí intrik vmanipulují mladičkou Marii do vztahu se vznětlivým a přelétavým Jindřichem. Panovník se však naivní a oddané milenky brzy nabaží a obrátí svou pozornost k její starší sestře Anně. Ta ho svou inteligencí a šarmem okouzlí natolik, že se kvůli ní nezalekne náboženské reformy a ani založení nové anglikánské církve. Zamilovaná Marie se však nevzdává a mezi sestrami propukne boj o lásku a moc. Anna nakonec zvítězí nejen nad svou sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou a stane se královnou Anglie, aniž by v tu chvíli tušila, jak krátká bude její vláda. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (499)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $26,814,957Tržby Celosvetovo $77,713,866Tržby za predaj DVD v USA $8,218,921 //počet predaných kusov 498,171║ Malá komorná dráma, ktorá po pomalšom rozbehu, kde sa príbeh len z ľahka hrá sa divákom a necháva ho v kľude prežívať rozmary Boleynových dievčat na kráľovskom dvore, postupne vybaľuje z ponúknutého príbehu o prehnanej láske ku kráľovi Henrymu silné tromfy, ktoré postupne vo svojej sile vyznejú samým záverom filmu, kde príde na skutočné sekanie hláv za oddanú lásku ku kráľovi. /videl v kine: 80%/ ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Film, který má na půl televizní režii, ale kvězdné obsazení. Co hvězdné, rovnou superhvězdné. Dvě nejžádanější herečky součastnosti, obě dvě jsou sice krásné, ale tady jsem ani pro jednu slabost nenašel a Eric Bana, který je dobrým hercem, ale pro takovou roli mu chybí prostě šarm, kouzlu a charisma. Takže o nějakém výpravném velkofilmů nemůže být ani řeč. Vlastně Chadwick je další "zabiják" projektů a herců, protože tohle si určitě za rámeček nikdo z hlavní trojice nedá. Ze začátku mi to přišlo jako sladká limonáda, ale změnilo se to v ostrou pálenku, která občas fakt kopala. Emoce jsou cítit i v tom největším zákoutí a Natalie i Scarletta intrikují co to dá, ale když má přijít něco velkýho, prostá režie to shodí dolů mezi ostatní harampádí. __ Na dopoledne slušný, ale jako historický velkofilm? Ani za tisíc let! Tři s odřenýma ušima. ()

Reklama

iamek 

všechny recenze uživatele

Nechápu jak někdo jako Justin Chadwick mohl dostat pod dvá křídla projekt s herečkami jako je Natalie Portman a Scarlett Johansson. Chadwick to zvládl jakž takž což je u mě úspěch, protože tyhle kostýmové dramata nemám rád. Natalie Portman je nejen nádherná, ale taky skvělá herečka což dokázala v tomhle snímku. Scarlett ji slušně sekunduje, ale jak výkonem tak vzhledem na Natalii nemá. Vyzdvyhl bych taky výkon Erica Bana v roli krále. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Mala som náladu presne na takúto hviezdne obsadenú výpravnú kostýmovku plnú intríg a k plnej spokojnosti a poteche oka i srdca som ju dostala. A na rozdiel od recenzentov časopisu Premiere si nemyslím, že Natalie Portman ukradla pre seba celý film. Je výborná, to je nepopierateľné, ale svoj kúsok kvalitných hereckých výkonov predviedli aj ostatní účastníci. Možno dostali trošku menej priestoru, ale aj oni zapôsobili - úprimná a čistá Scarlett Johansson, nádherne panovnícky Eric Bana, trpiaca i tvrdá Kristin Scott Thomas a diabolsky ambiciózny David Morrissey (ktorého si naposledy pamätám z Hilary a Jackie). Je škoda, ak sa film prezentuje len prostredníctvom jednej peknej tváričky a na ostatných sa zabúda. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Král Jindra, stavící svůj penis proti Vatikánu, Boleynovic děvky, intriky, církev, královští bastardi ani hlavy na špalku nejsou pro mne tématem, kvůli kterému bych si podal přihlášku do fan clubu Tudorovců. Obsazení tohoto snímku mne však donutilo upřít svůj zrak do historie a zaznamenat nějaké to pobíhání po královském dvoře, na kterém jsem však nezakopl o jedinou vyloženě sympatickou postavu a po celou dobu mi bylo celkem jedno, jestli to dopadne v souladu s historickými fakty či dle fantazie autora. To je však pouze můj problém, protože koukat se na to rozhodně dalo. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (41)

  • Vo filme kráľ Henry (Eric Bana) spomína, že pozná, čo je to byť druhým v poradí medzi súrodencami, no nie je to dovysvetlené. Jeho prvá manželka, Katarína Aragónska (Ana Torrent), bola pôvodne zasnúbená s jeho starším bratom Arthurom, vydala sa za neho v roku 1501, no o pár mesiacov Arthur zomrel a Katarína sa vydala za Henryho. To sa stalo potom aj sporným ohľadom budúceho anulovania manželstva, keďže Henry chcel využiť starozákonný text, podľa ktorého by bola Katarína sobášom s jeho bratom jeho sestrou a tak by bolo manželstvo nezákonné. (Arsenal83)
  • Film zobrazuje otce Boleyna jako milujícího a starostlivého člověka. Ve skutečnosti byl ale znám jako zcela bezcitná osoba. (novoten)
  • Ve skutečnosti byl Thomas Wyatt ženatý s Elizabeth Brookovou (1521). (ČSFD)

Související novinky

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)

Holky a tradiční britská romantika

Holky a tradiční britská romantika

13.05.2008

Ellen Page může zapomenout na volné, pohodlné ošacení, které nosila jako těhotná Juno. Brzy si navleče těsný korzet. Vydá se totiž do viktoriánského 19. století a stane se Janou Eyrovou, mladou… (více)

Scarlett přijde o hlavu

Scarlett přijde o hlavu

12.01.2008

Když chcete hezkou mladou herečku, která dobře vypadá v historickém kostýmu, zavoláte Keiru Knightley (viz trailer na její novinku The Duchess)... anebo Scarlett Johansson. Ta se brzy ukáže v… (více)

Reklama

Reklama