poster

Králova přízeň

 • Velká Británie

  The Other Boleyn Girl

 • Slovensko

  Kráľova priazeň

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2008, 111 min

Externí recenze k filmu (9)

 • Filmo.cz (Lucie Johanovská) ***

  "Králova přízeň je snímek, který má pohledné a dobře hrající obsazení (odkud se vzal Jim Sturgess a jak to, že mi jeho jméno doteď nic neříkalo?), jako vždycky skvělou hudbu z pera Edwarda Shearmura, slušný děj a ani nevypadá úplně špatně, ale přesto se topí v záplavě podobných a průměrných snímků." (více)

 • Filmoláda.cz (Jiřina Janošťáková) ***

  "Jak daleko je muž ochoten zajít, aby se dostal pod ženskou sukni? Co je ochotna podstoupit žena, aby splnila svou roli v rodinné cestě za prestiží? Na to odpovídá historický velkofilm ze dvora Jindřicha VIII. Historickým filmům nefandím, ale první minuty Královy přízně mě přesvědčily o tom, že se…" (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Možná těžko čekat víc než pěknou \"zhollywoodizovanou\" historickou story od něčeho, co vzniklo podle románu, který Philippa Gregory napsala repetitivním, povrchním stylem červených knihoven. I když Britové už se snažili uchopit stejnou látku méně přímočarým způsobem, v televizní verzi z roku 2003,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Z širšího pohledu působí Králova přízeň jako prequel k dvěma dílům Královny Alžběty od Shekhara Kapura. Z bližšího pohledu se bohužel neliší pouze v detailech, ale ti, co se v ničem moc nešťourají, budou dost spokojeni. Králova přízeň totiž ubíhá velmi svižně a historicky si zase tolik nevymýšlí …" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Dvouhodinová návštěva na dvoře Tudorovců ovšem působí jako pár vytržených stránek. Víme, že se něco dělo předtím a víme, že se toho ještě hodně dělo potom. Máme na to zapomenout kvůli hereckým výkonům a mnohdy až otrockému sledování historické stopy, ale Chadwick, vyjma úvodního záběru na obilí,…" (více)

 • Premiere.cz (Aleš Smutný) ***

  "Ačkoli skladbou film nijak nevybočuje z tradičních kostýmních dramat západního stylu, pokud jde o zákulisní politiku využívající dcery a neteře, servítky si nebere. Napětí se stupňuje a zpočátku pozvolné tempo nabírá na síle až k očekávanému, ale mrazivému finále. Největší zásluhu na tom má Natalie…" (více)

 • Rozhlas.cz (Věra Šmejkalová)

  "Tvůrci filmu prokázali při líčení vztahových i mocenských peripetií překvapivý cit pro drama. Poměrně komplikovaný příběh dokázali - byť nutně zjednodušeně - převyprávět přehledně. I přes dvouhodinovou stopáž je Králova přízeň strhujícím přiblížením středověkých mocenských mechanismů." (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Chadwick nezužitkoval ani rozsáhlé technické zázemí svého celovečerního debutu. Četnými kameramanskými finesami se marně snaží zastřít svou režijní neohrabanost. Kopíruje styl Shekara Kapura, tvůrce Královny Alžběty, jehož vizuální vnímavost ale postrádá. I proto se Králova přízeň může poměřovat s…"

 • Velkaepocha.sk (Milan Kajínek)

  "To, co se filmu vytýká, je pro mne zároveň to, co mi v celkovém aspektu nakonec připadlo právě jako dobrá věc. Některými kritiky zmiňovaná přímost nebo jednoduchost a částečná předvídatelnost děje byla pro mě vítaným aspektem. Příběhová linie byla velmi čitelná a stejně tak vývoj charakteru…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace