Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)

Molly Mahoneyová, vedoucí říše hraček pana Magoria, je od malička skvělou klavíristkou, teď by chtěla složit vlastní skladbu, ale nedaří se jí. Hračkářství je kouzelné, všechny hračky se zde hýbou a děti si tu mohou se vším hrát. Molly si chce najít jinou práci, ale o tom pan Magorium nechce ani slyšet. Více než stoletý Magorium vymýšlí hračky a dává jim kouzla, pomáhá tu malý hoch Erik, který zde tráví všechen svůj volný čas, protože nemá žádné kamarády. Magorium přijme účetního Henryho Westena, aby mu zjistil, jak si hračkářství vede po finanční stránce. Henry najde v kanceláři jen hromady neroztříděných účtů, které Magorium odjakživa uchovává. Pan Magorium se totiž rozhodl odejít. Hračkářství však s jeho odchodem nesouhlasí. Zdi začnou ztrácet barvu, a když Magorium řekne Molly, že odchází, s čímž ona nesouhlasí, protože obchod nechce sama vést, tak se začnou dít podivné věci. Vyblednou barvy na malování, zlobí kouzelné dveře, knížky jsou zmatené, hračky přestávají fungovat. V obchodě nastane velký zmatek, některé věci se rozbijí, některé hračky zlobí a všechny děti utíkají pryč. Molly nechá odvézt Magoria do nemocnice, kde zjistí, že je zcela zdravý. Další den si spolu skvěle užijí, ale Magorium je už rozhodnutý, že odejde... (TV Prima)

F.man

Jednoznačné zklamání. Čekáte-li originální příběh plný fantazie, tak jako jsem čekal já, radši na Říši hraček ani nekoukejte. Jde totiž pouze o sterilní zápletku zabalenou v barevném papíru, která neskrývá vůbec nic zajímavého. A ještě pitvořící se Dustin Hoffman? Ne děkuji. I fell so completely in love with these shoes, I bought enough pairs to last my whole lifetime. This is my last pair. ()

Kryton

Shrnout cely film do jedné vety "..je to kouzelné" je spise otravné. Vse je barevné, neco skace, neco chodí a cely je to tak nehorazne hloupy , ze se divim Hoffmanovi , ze to vzal. Jeho Magorium je sislajici postavicka , ktere ve filmu je pres 200 let a najednou ma odejit. Vubec se nevi kdo to je a ani proc jde. Proste odejde. Jak s větou "...je to kouzelné". Tomuto filmu chybí vse , scenar, pointa a to pardon nejaky herecky vykon co vyzdime emoce. Hoffman si sisla , skace a de facto odehraje co ma , kdyz ma umirt tak zadny soucit nebo emoci u me nevzbudil. Portmanova ma byt kdysi talentovanou klaviristkou , ktere to uz nejde , protoze uz pry neni dite. V tomto filmu nemate ani komu drzet palce anebo fandit. Jen jedna scena me mirne pobavila a vycniva z celeho filmu. Kdy ucetni (mutant) je pozvan chlapcem na prohlidku jeho klobouka. Scena dale pokracuje a z ni opravdu na me neco pusobi. Bohuzel cely pribeh o obchodu co pak trucuje a jine blbosti , ktere zrejme zaplacly i tak maly scenar , nebyly ani jinak vysvetleny ani jinak podany. A ten konec? No comment....otazkou je nema tohle byt spise Magorie nezli obchod hracek pana Magoria? Chtel jsem dat toto do odpadu , ale preci jen ty barvicky na me zapusobily. ()

hous.enka

Na můj vkus příliš kýčovitá pohádka o holce, která - ač pracuje v pohádkovém hračkářství - nevěří v zázraky. Dustin Hoffman je tu poněkud roztržitý dědeček, Natalii Portman sedí spíš civilnější typy filmů. Něco tomu chybí a zatím nejsem schopná to pojmenovat. Není to ale film, na který bych vzala svoje dítko do kina. ()

FFilipCZ

Na to kolik mi je let, ještě stále dokážu být "tak trochu dítěte". Je to až udivující. Proto mne tento film velice nadchnul a tak nějak jsem se v něm našel. Ten, kdo obsazoval role, by si zasloužil zlatej metál, protože každý herec svou roli hraje perfektně a přesvědčivě. Do toho pár moc příjemných a úsměvných scén. Já jsem spokojen, naprosto spokojen. Dokonce do té míry, že ke 3*, které bych normálně dal, přidám ještě jednu za osobní dojem. ()

Adman

No jó, další rodinná fantasy komedie na světě. Abych se přiznal, tak jsem na film šel snad jen ze tří důvodů (ikdyž i to je někdy až dost). Jel jsem domů a neměl jsem co dělat, byl jsem zvědavej copak to vůbec je, a Natalie Portman. Hlavní hrdinka to zachraňuje na plné čáře, nevím, jestli už jsem to někdy vyřknul, ale ta holka je fakt úžasná. Věřil jsem jí každé slovo a každý sebemenší pohyb. Další poznatek (jistě ne nijak světoborný) je, že v kině má člověk z filmu o stupěň lepší zážitek, než doma, ať už na DVD nebo na jakékli jiné domácí reprodukci. Přecijenom pro mě není žádný problém si na film skočit do kina, a proto na člověka ty či ony vizuální efekty zapůsobí mnohonásobně víc. Příběh ovšem plitký a nezajímavý. Jednoduše vyplní nudný večer. ()

MartinezZ odpad!

16.1.2011 ~ Nezměrná, ale vskutku nezměrná debilita epických rozměrů. Dustin Hoffman a Natalia Portman v něčem neuvěřitelném, neskutečném... Co Hollywood dokáže někdy vyplodit za sračku by se jeden vážně divil. ~ Pokouším se doopravdy dokoukat každou pitomost, která se mi dostane k oku, byť někdy přeskakuji v ději ve chvílích, kdy se má paže pokouší zmírnit muka, která mozek prožívá, umlácením nebohého mozku brutálně o stůl. A jen velmi, ale velmi malé, až stopové množství doslovných pííííčovin jednoduše nejsem sto dokoukat do konce a s úlevou film přesouvám do koše a lituji těch, kteří zůstávají a jejichž duše je zevnitř rozervávána na krvavé hnijící cáry, aniž by kdo dal své drahé polovičce znamení, že umírá, chřadne a v křesle kinosálu tleje při pomyšlení, že každou sekundou, po kterou se zůstává dívat na plátno, mizí mu před očima desítky až stovky jeho vlastních životů a mozkové buňky v houfech větších, než při stěhování národů, mizí konečky vlasů neznámo kam. Hlavně co nejdále od toho zvěrstva, kterému kdosi dal formu, zvuk, scénář, postavy a, bohužel, i distributora. ~ A to jsem se ještě ani ze setiny nevyřval z pocitu abnormálního, až intergalaktického zhnusení nad tím, že jsem tolik, TOLIK vzácných minut promrhal pokusy pochopit, jestli tohle režisér myslí vážně, nebo jsem se stal obětí jakéhosi pokusu o vymýcení obyvatel prostřednictvím monitorů v teplech jejich domovů. Ach, Hoffmane, Portman, imbecile Helme, udělali jste si u mě tedy kurva velkou negativní poznámku. Tfuj tajxl! ~ Měl to být rodinný fantasy komediální film o prazvláštním pánovi (vyšinutém Hoffmanovi, který by si zasloužil cvokhaus a nadopovat práškama), který už staletí vlastní hračkářství, kde jsou hračky živé, všechno kouzelné zde existuje a nic není nemožné. Prazvláštní pán zaměstnává prodavačku (ježiš, jak Portman sem extrémně nepasuje, děs), které má v plánu celý podnik předat. Kouzelnému hračkářství se to ale nelíbí a začne se bránit. Bůh ví proč se do toho prdí ještě účetní, který se sem nasáčkoval a na kouzla nevěří a malý klučina, který je pro změnu v baráku taky narvaný v kuse, stejně jako asi trilión dalších bezprizorných dětí, které jsou tu asi odkládány rodiči, když chtějí mít od dětí klid. ~ No a to je všechno. Jde tu o neskutečné, ale NESKUTEČNÉ lejno. Natalie i Dustin tu předvádějí kreace, že by jeden plakal, celé prostředí vypadá tak nepředstavitelně infantilně přeplácané až k zblití, ostatní postavy naprosto zbytečné, pohádkovost zmizela někde u sedmadvacátého frťana v pubu, kde se psal scénář a nefunguje tady nic. Jediné, co jsem ochoten připustit je, že je film velmi, ale velmi umělecký. Stejně jako drtivá většina těch nejvrcholověji nejumělečtějších děl z jakéhokoliv okruhu umění, je i tohle sračka, kterou můj mozek nechápe, nechce pochopit a já mu to nemám za zlé. Kdyby to mozek pochopil, nechci si ani představit, co všechno by se v lebkovně dělo. Nedokoukal jsem to, dal jsem tomu asi 40 minut i s přeskoky v ději, ale nešlo to. A masochista zase nejsem. Tfuj tajxl! () (méně) (více)

katasta

Říše hraček je v podstatě úplně o ničem, jako film to za nic moc nestojí, nemá to nic z těch věčně oceňovaných kvalit filmů...žádná skvělá režie, scénář nebo obdivuhodné herecké výkony...přes to všechno se mi ten film ale líbil, možná je to tím, že mám v sobě stále velký kus dítěte...a copak děti řeší, jestli ten film má dokonalou režii, bezchybný příběh přetékající intelektuálními prvky, poutavý scénář, a zda tu či jinou scénu herci zahráli skvěle? Ne, neřeší...a podle mého názoru, každé dítě musí být tímto filmem fascinováno, protože je to prostě a jednoduše jen splácanina magie, hraček a další magie. Takže, abych to shrnula...pokud v sobě žádné dítě už necítíte a myslíte, že žádná magie na světě není, pak to berte tak, jakobych tento film hodnotila 2* jako spousta jiných lidí...pokud jste dítě nebo ho v sobě stále kus máte, pak se u tohoto filmu nasmějete, pobaví vás, uvolní vás...a v tomto případě dávám 4*, jelikož jak už sem řekla, já v sobě to dítě mám :o) ()

ivishka

Celkem koukatelný fantasy rodinný film s občasným náznakem jakéhosi podivného humoru.Ovšem takové to typické klišé, kdy neznámá slečna v podání mnou velice NEoblíbené Natalie Portman dostane darem jakýsi kouzelný obchod s harampádím všeho druhu..Celkem kouzelná atmosféra - napoprvé .Jednou a dost - průměrný film. ()

blackrain

Páni, to byl ale obchod. Už jen to, jak vypadal z venku. Ve vnitř se pak dětem plnila i ta nejtajnější přání. Stačilo si jen na něco vzpomenout a kouzelná velká kniha pak splnila požadavek zákazníka. ()

ABLABLABLA

Docela pěkný fantasy rodinný film. Všude hýřilo tolik barev, že navodí opravdu příjemnou náladu. Natalie Portman se mi v roli velmi líbila a Dustin Hoffman byl okouzlující majitel kouzelného hračkářství radující se z každé maličkosti. Je to spíše pro malé děti, proto chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale já jsem zabloudila do říše hraček a užívala jsem si každý okamžik. ()

kaylin

Filmu "Říše hraček" jsem se docela dlouhou dobu vyhýbal jenom proto, že mi na první pohled přišel hodně dětinský a také možná ujetý. Na druhý pohled je ale film přece jen něco víc. Tohle je rodinný film, který dokáže oslovit skutečně celou rodinu. Je nádherně imaginativní, nádherně hravý, přesně jako by měl být rodinný film být. Dustin Hoffman ukázal, že se nebojí žádné postavy a že zvládne v podstatě cokoli. Jeho Magorium je správně šáhlý, což podtrhuje i svou dikcí. Natalie Portman je krásně uvěřitelná jako vždycky. Role jí sluší, stejně jako sluší Jason Batemanovi, kterého bych klidně označil za jednoho z králů seriózní komedie. V podstatě cokoli, kde hraje, je film na úrovni, kde svým hraním nastavuje laťku docela vysoko, alespoň ve srovnání s průměrem až podprůměrem komediálního žánru současnosti. Nehraje ve sprostých filmech Judda Apatowa, ale dobrá komedie nemusí být vulgární. "Říše hraček" je snímek, který vás pohladí po duši, zahraje na vaši dětskou stránku a hraje na ni příjemně. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/9-umelec-diktator-nacho-libre-rise.html ()

PogoJoe

Jednoznačný adept na nejhorší film roku. Z mého pohledu neuvěřitelně trapný úlet. Co se efektů týče, ty jsou natočené solidně a pro oko dětského diváka přívětivě až malebně. Proto ta jediná hvězdička. Příběh? O něm se mluvit nedá. Herectví? Rovná se neskutečné pitvoření se hlavních hrdinů v čele s Dustinem Hoffmanem - jeho obličejové kreace snažící se vyvolat potrhlou radost ze života mě téměř doháněly k šlenství. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, už dlouho jsem z žádného filmu nebyl takto znechucen - většinou proto, že takové snímky jsem ani nedokoukal do konce - ovšem tento ano (z důvodů, které tu nebudu rozepisovat). Filmu by spíše seděl název "Magorium". Tečka. Nevěřím, že se tento film bude líbit dětem nebo i dospělým - tohle se jednoduše nepovedlo. Absolutně! ()

CageDepp

Herecký výkony Natalie Portman a Dustina Hoffmana jsou dokonalý. Mě se tohle líbilo moc. Nechápu to slabé hodnocení. ()

Sokka_ odpad!

Kdysi jsem si koupil knihu Říše hraček, protože tam byly hezký obrázky. Radši bych se koukal 94 minut na ty obrázky, než abych zkouknul tohle. ()

janek85

Velice kouzelný a pohádkový film. Hodně moc oceňuji efekty, ty dělaly tenhle film překrásným. Dále pak musím pochválit Dustina Hoffmana, který ztvárnil, dá se říct, kouzelného dědečka a zahrál to opravdu dobře, je to špičkový herec. I Natalia Portman zahrála dobře, i když ji moc dobře neznám. Opravdu krásný film... 80%... a s Vámi, uživatelé, co jste dali 2* a míň, tak hrubě nesouhlasím. ()

Taninaca

Čtyři hvězdičky - hlavně díky tomu, že mě tato pohádka příjemně překvapila. Už proto, jaké tu má nízké hodnocení. Na všech komentářích, které snímku vyčítají rovinu a jednoduchost, určitě něco je, ale já se na to od samého začátku dívala jako na milou pohádku a ty jsou průhledné všechny. Pan Magorio je prostě můj člověk:-) ()

Hees

Toto je prípad filmu keď jedna myšlienka zachraňuje celý film.Čakanie na túto myšlienku je žiaľ veľmi dlhé.Obsadenie je viac ako dobré ale film nie je.Je to škoda mohlo to byť o dosť lepšie. ()