Reportér v ringu

Resurrecting the Champ

Drama / Sportovní

USA, 2007, 111 min

• svobik

Nuda k po*rání. Naprosto rutinní scénář a unylou režii drží jakž takž Josh Hartnett v hlavní roli a solidně natočené boxerské scény. Samuel L. Jackson tentokrát v roli zapomenutého boxera pro změnu zase nudí a jeho vykleštěný hlas mi zní v hlavě doteď. Promarněná příležitost, a to mám sportovní filmy docela rád. 30%(17.4.2008)

Námět je bez diskuze dobrý. Bohužel ho hatí ten tatínkovský motiv. Hratnett je pořád ještě ten typ hezouna, který zkrátka musí do té otcovské role dorůst. Tady v ní působil poněkud křečovitě. Další věcí je slabá stránka většiny filmů a tou je nepochochopitelné chování hlavního hrdiny. Tak sakra pokud jsem jen trochu příčetně myslící novinář, tak si ověřím totožnost toho, o kom píšu. Takhle jsem z toho získal pocit, že pokud bych Hartnettově postavě nakukal, že jsem jediný přeživší z rodiny cara Mikuláše, tak bych měl místo na titulní straně jisté. Naopak kladem, a to výrazným, je Samuel L. Jackson, který byl naprosto výtečný a celý film, jako už mnohokrát, dokázal vytáhnout z bahna průměrnosti. 70%(22.1.2010)

"Nejsi rád, že jsi nešel na ten blbej basket ??" ;) Zcela bez diskuzí Rod Lurie snímky z prostředí investigativní novinařiny opravdu umí, což Reportér v ringu zcela jasně dokazuje, stejně jako fakt, že Josh Hartnett není jen plakátovým hezounem do počtu !! To o Alanu Aldovi nikdo nemůže pochybovat, stejně jako o Samuelu L. Jacksonovi, oba patří mezi, když ne nejuznávanější, pak určitě nejoblíbenější hollywoodské herce již dlouhou řádku let, a tak mi nezbývá než přiznat, že právě tahle trojice pro mě byla největším tahákem pustit si tento sportovní film, který však o sportu či přesněji o boxu až tak úplně není !! Resurrecting the Champ mě zaujal ne dalším schematickým příběhem boxera, který si po pádu na hubu nakonec užívá svůj návrat na výslunní, tentokrát tu máme spíš téma velmi složité, týkající se vztahu syna k otci, po jehož uznání všichni muži chorobně touží při své časté snaze vystoupit z jejich stínu, potažmo následně i otce k svému vlastnímu synovi stavějíce se právě do role, kterou nedokázali pochopit, opět se dožadujíce uznání.. Zde se objevila velmi silná asociace s Malickovým Stromem života.. Vedlejší linka kolem Jacksona, jehož "šampiona ulice" jsem si opravdu užíval, naopak polemizuje o tíze vlastního života a touze být tím, kým nás chtějí mít ostatní.. Přiznám se, že mi byla postava Erika Kernana dost nesympatická, a v momentě, kdy odmítl fyzické radovánky se stále sexy Teri Hatcher, která snad od dob, kdy si zahrála Lois Lane, vůbec nezestárla, mě málem přestala zajímat, smekám před Burnettovým scénářem, v němž nakonec není vůbec nic navíc, arogantní ublížený uplakánek si celou dobu vlastně koledoval o pár facek, a tak jsem prožíval velké zadostiučinění, když ho bezdomovec S.L. Jackson jednou ranou sundal !! ;) Bylo navíc velmi příjemné sledovat po delší pauze Alana Aldu v kladné roli, jen jsem tak nějak celou dobu čekal, s jakým podrazem se vytasí..a ono, světe, div se, nic !! ;) Velmi slušná kamera Adama Kanea či příjemný soundtrack Larryho Grouppého jen bez rušivých vlivů dotvářely silný intimní příběh, který byl však nakonec zcela obnažen.. To finální rozuzlení, které přes to martyrium pokání, ztráty hrdosti a slz vedlo až k happyendu, který mi sem však dokonale pasoval..(23.9.2013)

Mně se tento film líbil. Dochází zde ke spojení bezdomovce se slušně situovaným člověkem. Přece jen mají ale oba své problémy. S. L. Jackson jako dlouho bývalý boxer je velice přesvědčivý, J. Hartnett je taky kvalitní. Film nám i trochu nastiňuje, co se může stát, když novinář ve svém článku napíše nepravdu (třebaže ne úplně vlastní vinou). Tak si říkám, jak přes ty všechny bludy a sviňárny můžou přežít novináři u nás?(11.4.2011)

70%. Není to tak špatné. Sice nic závratného, ale Jackson hraje šíleně (jeho hlas mi vubec nevadil, spíše mě bavil). Je to, ale toršku nedotažené, nicméně jako oddychovka dobré. O sportovní film se určitě nejedná, spíše se to pohybuje na hraně dramatu a rodinného filmu. Mělo se to ale zaměřit na jedno nebo druhé, pak by to bylo zajímavější. Takto to působí rozpolceně a neuceleně.(21.6.2009)

• - V budově společnosti Showtime je možné vidět plakáty jejich úspěšných seriálů Dexter (od r. 2006) a Tráva (od r. 2005). (Stanley619)

• - Předlohou pro postavu Erika Kerna (Josh Hartnett) byl novinář Los Angeles Times John Joseph Moehringer. Případ s falešným Bobem Satterfiledem nakonec neměl nijak závažný dopad na jeho kariéru. Moehringer se v roce 2000 stal dokonce držitelem Pulizerovy ceny. (Candice)

• - Při dialogu v čase mezi 9:17 až 11.00 je na ploše monitoru v pozadí prohlížeč Seznam. (Asmodeus.Zwe)