Reportér v ringu

Reportér v ringu

Drama / Sportovní

USA, 2007, 111 min

• teutates

Chabé prevedenie, ktorého celkový dojem nie je zlý, avšak pomerne nie priliš podarený (pekne napísane). Film pôsobí milo, miestami dojme, ale v zápätí to vystrieda klišé, ktoré dotvára oponu. Charaktery postáv sú chaoticko zvládnuté - príbeh chaoticko podaný. Snaha o zobrazenie vážneho snímku dostáva údery z každej strany a nebyť hereckého obsadenia - ťažko sledovateľné (S.L.Jackson to ako tak zahral) Slabý priemer s podtitulom "takých už tu bolo"... 4/10(18.4.2008)

Sportovní filmy nebo dramata ze světa sportu mám rád. Obzvlášť, pokud se týkají boxu. Nejlepší filmy ze světa sportu jsou jistě ty o boxu. Reportér v ringu je výborné drama s parádním zvratem v polovině filmu, senzačním Samuelem L. Jacksonem (mimochodem dabing pana Rýmského byl opravdu skvělý) a zdatně sekundujícím Joshem Hartnettem. Kdyby nebylo té poslední části s Hartnettovým synem a různými ponaučeními, možná bych šel i na pět. Takhle hodně poctiví čtyři body.(1.3.2012)

70%. Není to tak špatné. Sice nic závratného, ale Jackson hraje šíleně (jeho hlas mi vubec nevadil, spíše mě bavil). Je to, ale toršku nedotažené, nicméně jako oddychovka dobré. O sportovní film se určitě nejedná, spíše se to pohybuje na hraně dramatu a rodinného filmu. Mělo se to ale zaměřit na jedno nebo druhé, pak by to bylo zajímavější. Takto to působí rozpolceně a neuceleně.(21.6.2009)

"Nejsi rád, že jsi nešel na ten blbej basket ??" ;) Zcela bez diskuzí Rod Lurie snímky z prostředí investigativní novinařiny opravdu umí, což Reportér v ringu zcela jasně dokazuje, stejně jako fakt, že Josh Hartnett není jen plakátovým hezounem do počtu !! To o Alanu Aldovi nikdo nemůže pochybovat, stejně jako o Samuelu L. Jacksonovi, oba patří mezi, když ne nejuznávanější, pak určitě nejoblíbenější hollywoodské herce již dlouhou řádku let, a tak mi nezbývá než přiznat, že právě tahle trojice pro mě byla největším tahákem pustit si tento sportovní film, který však o sportu či přesněji o boxu až tak úplně není !! Resurrecting the Champ mě zaujal ne dalším schematickým příběhem boxera, který si po pádu na hubu nakonec užívá svůj návrat na výslunní, tentokrát tu máme spíš téma velmi složité, týkající se vztahu syna k otci, po jehož uznání všichni muži chorobně touží při své časté snaze vystoupit z jejich stínu, potažmo následně i otce k svému vlastnímu synovi stavějíce se právě do role, kterou nedokázali pochopit, opět se dožadujíce uznání.. Zde se objevila velmi silná asociace s Malickovým Stromem života.. Vedlejší linka kolem Jacksona, jehož "šampiona ulice" jsem si opravdu užíval, naopak polemizuje o tíze vlastního života a touze být tím, kým nás chtějí mít ostatní.. Přiznám se, že mi byla postava Erika Kernana dost nesympatická, a v momentě, kdy odmítl fyzické radovánky se stále sexy Teri Hatcher, která snad od dob, kdy si zahrála Lois Lane, vůbec nezestárla, mě málem přestala zajímat, smekám před Burnettovým scénářem, v němž nakonec není vůbec nic navíc, arogantní ublížený uplakánek si celou dobu vlastně koledoval o pár facek, a tak jsem prožíval velké zadostiučinění, když ho bezdomovec S.L. Jackson jednou ranou sundal !! ;) Bylo navíc velmi příjemné sledovat po delší pauze Alana Aldu v kladné roli, jen jsem tak nějak celou dobu čekal, s jakým podrazem se vytasí..a ono, světe, div se, nic !! ;) Velmi slušná kamera Adama Kanea či příjemný soundtrack Larryho Grouppého jen bez rušivých vlivů dotvářely silný intimní příběh, který byl však nakonec zcela obnažen.. To finální rozuzlení, které přes to martyrium pokání, ztráty hrdosti a slz vedlo až k happyendu, který mi sem však dokonale pasoval..(23.9.2013)

Nechápu a nechce se mi věřit proč se nikomu ten film nelíbil...Pro mě jsou boxerské filmy srdeční záležitostí, miluji Rocky, Těžká váha se mi taky moc líbila atd, každý film který se nějak zaměřuje na box musím vidět, u tohoto filmu to bylo stejné nemohl jsem se dočkat až vyjdou titulky...Většinu filmu jsem měl slzy v očích, jak moc mě dojal příběh bezdomovce který tvrdí že byl světovou trojkou, Samuel L. Jackson hraje jako nikdy, pro mě osobně to byl vrchol jeho dosavadní kariéry, když vypráví příběh jak Rockymu Marcianovi přerazil nos a do toho hraje milá a dojemná hudba měl jsem co dělat abych se nerozbrečel jako želva...Druhá polovina filmu byla krapánek ale opravdu jen malinký krapánek horší to přiznávám, ale já to dokážu odpustit... Všichni píšou jaké že to není klišé, ale to k takovýmto filmům patří...Pro mě osobně se tento film zařadil mezi moje hity číslo jedna: Vykoupení, Forrest, Přelet, Crash, Rocky, Černý jestřáb sestřelen...k tomuto filmu se budu rád vracet protože vím že mě nikdy neomrzí!!!!!(2.2.2010)

• - Při dialogu v čase mezi 9:17 až 11.00 je na ploše monitoru v pozadí prohlížeč Seznam. (Asmodeus.Zwe)

• - Předlohou pro postavu Erika Kerna (Josh Hartnett) byl novinář Los Angeles Times John Joseph Moehringer. Případ s falešným Bobem Satterfiledem nakonec neměl nijak závažný dopad na jeho kariéru. Moehringer se v roce 2000 stal dokonce držitelem Pulizerovy ceny. (Candice)

• - V budově společnosti Showtime je možné vidět plakáty jejich úspěšných seriálů Dexter (od r. 2006) a Tráva (od r. 2005). (Stanley619)