Reportér v ringu

Resurrecting the Champ

Reportér v ringu

Drama / Sportovní

USA, 2007, 111 min

Další ze sportovních filmů, tentokrát po Americku. No, nebudu to protahovat, Japonci jsou v tomhle žánru mnohem jistější (skvělý Ping Pong a Waterboys). Možná je to tím, že Reportér se bere strašně vážně a je zase strašně podle skutečné události. To nic nemění na tom, že je to sterilně zrežírované bez špetky invence. Na druhou stranu je příběh poměrně zajímavě rozvíjen (až na to přeamerikanizované finále, ne - nebrečel jsem). Dalším plusem jsou určitě herci, Hartnett je vpoho, Teri Hatcher si svou mini roli pořádně vychutnala a Samuel byl skvělý, ale ten jeho přízvuk byl na vraždu už po deseti větách. Jacksonův Sattlefield to řekl na začátku a já souhasím - "I´m about 60 %."(13.3.2009)

Velice dobře udělaná oddechovka na kterou se velice dobře koukalo. Možná trošku varování pro všechny naše minulé olympijské medailisty a mistry světa, kteří už teď často žijí v docela krušných podmínkách...ale to jen tak na okraj. Co člověka zaujme je fantastický výkon S. L. Jacksona, kterého byste sotva poznali a to nemluvím jen o vzhledu, ale i o jeho projevu. Pro mne příjemné překvapení....(21.7.2010)

Nicim vynimocne sportove drama o sportovom novinarovi /J. Hartnett/, ktory sa snazi zachranit karieru tym, ze vyspoveda byvalu boxersku hviezdu /Samuel L. Jackson/. Vadilo mi prilisne moralizovanie a samozrejme dlzka 111 min, co je fakt vela. Reziser Rod Lurie je ako sa zda, iba priemerny rutiner. 66 %(19.2.2013)

Zajímavý, ale hrozně naivní film. V podstatě všechno, co se před námi odehraje, má jediné poselství- "dělej všechno tak, aby tvůj syn mohl být na tebe pyšný". Josh Hartnett hraje dobře a asi jen těžko se dá shazovat výkon Samuela L. Jacksona, i když to jeho pískání ala slavík v krku si mohli tvůrci odpustit. Vadily mi ale věci, nad kterými zjevně nikdo nepřemýšlel- bezdomovci obvykle docela smrdí, netřeba popisovat proč tomu tak je. Nezdálo se ale, že by blízkost Champa (třeba v autě, u oběda, na boxu) nějak urážela Harnettův nos. A pak to šílené moralizování, které v podstatě vyplnilo druhou půlku filmu. Zkrátil bych to o dvacet minut a vystříhal všechny (rádoby) slzotvorné scény Erika se synem, hlavně tu ptákovinu ve škole. Po šedesáti minutách jsem si říkal, kam to sakra teď může pokračovat, čím ještě příběh může překvapit. A hle, opravdu to nabralo nečekaný směr, když Champ nebyl vlastně Champ. Z ženských postav bych vyzdvihl krásnou Rachel Nichols, která ale bohužel nedostala moc prostoru a ani zamýšlený románek s Erikem nakonec nevyšel.(20.5.2008)

Sportovní filmy nebo dramata ze světa sportu mám rád. Obzvlášť, pokud se týkají boxu. Nejlepší filmy ze světa sportu jsou jistě ty o boxu. Reportér v ringu je výborné drama s parádním zvratem v polovině filmu, senzačním Samuelem L. Jacksonem (mimochodem dabing pana Rýmského byl opravdu skvělý) a zdatně sekundujícím Joshem Hartnettem. Kdyby nebylo té poslední části s Hartnettovým synem a různými ponaučeními, možná bych šel i na pět. Takhle hodně poctiví čtyři body.(1.3.2012)

• - Předlohou pro postavu Erika Kerna (Josh Hartnett) byl novinář Los Angeles Times John Joseph Moehringer. Případ s falešným Bobem Satterfiledem nakonec neměl nijak závažný dopad na jeho kariéru. Moehringer se v roce 2000 stal dokonce držitelem Pulizerovy ceny. (Candice)

• - Při dialogu v čase mezi 9:17 až 11.00 je na ploše monitoru v pozadí prohlížeč Seznam. (Asmodeus.Zwe)

• - V budově společnosti Showtime je možné vidět plakáty jejich úspěšných seriálů Dexter (od r. 2006) a Tráva (od r. 2005). (Stanley619)