Nicole Chang (Shirley MacLaine) pracuje jako kabaretní tanečnice v hongkongském nočním klubu. Tady ji také jednoho večera osloví londýnský zloděj Harry Dean (Michael Caine), který má spadeno na sošku čínské císařovny Li-ssu z proslulé sbírky arabského milionáře Ahmada Shahbandara (Herbert Lom). Harry totiž vymyslel geniální plán, jak se vzácného artefaktu zmocnit – aby získal pozvání do milionářova bytu, použije jako návnadu právě Nicole, která jako by z oka vypadla Ahmadově zesnulé manželce. Jenže i dokonalý plán může mít své chyby… (oficiální text distributora)

cheyene

Vskutku příjemná podívaná, která má perfektní atmosféru, napínavý a poutavý děj, skvělé herecké trio MacLaine, Caine a Lom, lákavé prostředí a vkusný hudební doprovod. Gambit je opravdu snímek na úrovni klasiky Jak ukrást Venuši. Decentní humor je výborným kořením parádní zlodějské podívané, u které se divák se slabostí pro filmy z 60. let rozhodně pobaví. ()

DaViD´82

Kdo je kočka a kdo myš při krádeži, během níž se nemá nic odcizit? Úvodní část vysněného plánu budoucího to chtělo vzít více šmahem, takto začne záhy nudit, protože v ní jde vše dle plánu a tak se v ní nic napínavého neděje. To pasáž "jedeme na ostro" je již jiná káva. I tak by ovšem snesla pokrácení, ať má větší grády. Věčně se škorpící šarmantní duo samozřejmě bez výhrad. ()

Han22

Lupič gentleman vymyslí geniální plán, jak okrát arabského miliardáře o drahocennou sochu s pomocí tanečnice, která připomíná jeho mrtvou ženu. Prvních 25 minut sledujeme rovnou akci, aby se film zastavil a Michael Caine suše prohlásil že jde o plán a tak nějak to bude vypadat :) Dál už samozřejmě podle plánu nevypadá nic :) Milionář není hloupý ani naivní, tanečnice která v plánu vzorně držela pusu ji pro změnu nezavře a má spoustu vlastních názorů a hrdina zjišťuje, že na spoustu věcí nestačí. Lehoučký zlodějský příběh, ve kterém nejsou zbraně, násilí, veliký konflikt ani příliš napětí, zato tu nechybí spousta hlášek, pozlátka a vychytralosti. Čili spíše zlodějská komedie než zlodějské krimi, navíc s překombinovaným koncem který vznikl zjevně proto, že v roce 1966 nemohla hrdinům z mravního hlediska podobná loupež projít. Ovšem komedie vtipá, která si za trojlístek Lom, Caine a už mírně odkvétající MacLainová bez problémů zaslouží 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

Považoval bych za ohromnou čest oblafnout šejka o nějaký to ropný pole, ale neudělám to, protože jeho agenti by na mě vyskočili z první misky hranolek a našli by to ropné pole schovaný v mým konečníku. Také Harry znal šejkovy možnosti a tak s ním evidentně nehrál na rovinu. Sochu mu ukradl, neukradl, prodal ji, neprodal ji a kdoví, zda-li přitom zbohatl, nezbohatl. Mne tato klasická loupežničina hodně bavila a navíc se musím přiznat, že ačkoli Shirley McLaine nikdy nepatřila mezi TOP 1000 vítaných návštěvnic mé postele, tak, zejména v němejch pasážích, na mne působila naprosto neodolatelně. ()

Adrai

Prvních 25 minut: Teda těm to jde až nějak překvapivě snadno - no asi tam těch loupeží bude více. 26 minuta: Sakra - proč mi to zase skočilo na začátek? Od 27 minuty - Aha :) 3 minuty před koncem: o co že ... 1 minuta před koncem: Ha há :) ... Velmi příjemná záležitost s vynikající ústřední trojicí a příběhem o do posledního detailu vypiplaném plánu, který se prostě nemůže povést. bez hluchých míst, s humorem a samozřejmě vše osvětlujícím koncem s takovou tou třešničkou ... ()

• Ve filmu je vidět stejný zabezpečovací systém pro umělecké dílo jako ve filmu Jak ukrást Venuši. Oba dva filmy vyšly ve stejném roce (1966). (PetraRuze)
  • Ve filmu se ve 42. minutě objeví v pozadí na ulici prodejna Baťa. Zajímavé je, že celý film byl natáčen v Kalifornii. (nocturne)

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

Zlodějina podle Coenů a oscarového Firtha

28.03.2011

A je tady další sázka na jistotu. Oscarová sestava v remaku klasiky ze 60. let, to nemůže selhat. Pokud jste viděli krimikomedii Gambit z roku 1966, tak víte, že byla o britském zloději (Michael… (více)