Gambit

Gambit

Komedie / Krimi

USA, 1966, 109 min

Vskutku příjemná podívaná, která má perfektní atmosféru, napínavý a poutavý děj, skvělé herecké trio MacLaine, Caine a Lom, lákavé prostředí a vkusný hudební doprovod. Gambit je opravdu snímek na úrovni klasiky Jak ukrást Venuši. Decentní humor je výborným kořením parádní zlodějské podívané, u které se divák se slabostí pro filmy z 60. let rozhodně pobaví.(16.9.2012)

• Atron

Scénář se vyžívá v dějových zvratech. Asi tak pátý už mě přestal bavit, co je moc, to je příliš. Začínám si myslet, že M. Caine byl asi v 60. letech odsouzen hrát jednoho lumpa za druhým, je mi ho trochu líto. A v tomhle filmu vlastně všech, takhle připitomělý scénář, to muselo být utrpení. Komedie ani omylem, jako krimi ubohé. Body jen za herce.(25.6.2008)

Kdo je kočka a kdo myš při krádeži, během níž se nemá nic odcizit? Úvodní část vysněného plánu budoucího to chtělo vzít více šmahem, takto začne záhy nudit, protože v ní jde vše dle plánu a tak se v ní nic napínavého neděje. To pasáž "jedeme na ostro" je již jiná káva. I tak by ovšem snesla pokrácení, ať má větší grády. Věčně se škorpící šarmantní duo samozřejmě bez výhrad.(8.1.2013)

Já tuto tvář komedií miluju, kouzelná stylizace, kouzelný Caine a nejlepší byl (pozor, nastínení zápletky, pokud si chcete film vychutnat co nejvíc, už tady nic nečtěte!!!) přerod MacLaine z naplánované figurky do skutečnosti. Fakt jsem to netušila, že je první loupež jako a říkala jsem si, co se teda bude ve zbytku filmu dít a kdy už Nicole promluví! A nejhezčí je to, že na ledovou královnu se pěkně zírá, ale skutečná ženská dokáže pomotat hlavu mnohem důkladněji!(15.11.2011)

Zlatá šedesátá. Gambit je stylově provedená a hladce ubíhající zlodějská podívaná, která si vystačí s několika sympatickými herci a jedním na první pohled dokonalým plánem, který se - jak už to tak bývá - trochu zvrtne a donutí všechny zúčastněné k vtipné a nápadité improvizaci. Ronalda Neama jsem znal především jako spolutvůrce legendárního Dobrodružství Poseidonu a svou režijní lehkostí mě tady mile překvapil. Michael Caine si pak v roce '66 užíval hotové filmové posvícení (zdravím Alfieho), které ho vykoplo mezi hereckou elitu. Shirley MacLaine už v ní dávno byla (právem) a sympatický herecký výkon předvedl i Herbert Lom, který ze svého milionáře nedělá žádného podivína, ale naopak ho profiluje jako sympatického a inteligentního chlapíka se smyslem pro humor. Good job a jsem zvědavý na remake pod tvůrčím dohledem bratrů Coenů.(14.4.2011)

• - Ve filmu se ve 42. minutě objeví v pozadí na ulici prodejna Baťa. Zajímavé je, že celý film byl natáčen v Kalifornii. (nocturne)