Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

OG_Swifty

Ať se na mě nikdo nezlobí (především milovníci tohohle filmu) - na mě tenhle film vůbec nepůsobil... celá atmosféra na mě dolehla asi jako seriál Ulice z reklamy a pankáč-party mi přišla víc trapná než hustá (což byl pravděpodobně původní úmysl). Rhona Mitra mě nebavila a ani ostatní herci mě neoslovili, možná ta potetovaná čubka, ale ta by mě spíš bavila někde při brouzdání po Xhamsteru než při koukání na akční film.. mno vlastně spíš jeho atrapu :) Jinak jsem si myslel, že Bentley vyrábí rychlejší auta... ()

maverick10

Kdyz uz nic, tak se clovek alespon nenudi. Jakoby sam Neil Marshall dostal toho vira a byl hladovy po zbesile akcni podivane, plne chaotickeho strihu, naprosto NEcool hudbe, lidskeho kanibalismu a spouste mrtvol. Kdybych mel tento opus prirovnat k nejakemu filmu, kteremu se alespon trosicku priblizuje, nenasel bych ho. Doomsday je totiz smesici: Sileneho maxe, Rychle a zbesile, Usvitu mrtvych, Underworldu, Masu a krvi, Resident Evilu.......... tech filmu je cela rada. No proste tim chci rict, ze tam neuvidite nic, co byste uz nekde nevideli. Od modernich obrnenych tanku az po rytire na konich, od kanibalismu az po tanecek kankanu v podani obtloustlych psychopatu v umastenych tilkach, od tvrdackych reci az po vynuceny citovy vyjev. A je to vsechno tak nejak chaoticke, ze mate pocit, jestli jste taky nechytili nejakeho toho "holovira" ()

Carlossss

Po zhlédnutí Unrated verze naprosto chápu jistou rozpolcenost uživatelu při hodnocení. Protože i já měl problém, co si o Doomsday mám myslet. Po chvilce mi ale naštěstí došlo, že jsem viděl skoro bezchybnou parodii na Šíleného Maxe se slabší příchutí Camelotu, která mi dala zajímavý příběh, pár vtipných scén a hlavně pro mne objevila Rhonu Mitru. Ta byla k sežrání:) Konec trochu slabší, ale jak jsem uslyšel z titulků hrát Kasabian, došlo mi, že tahle jízda má styl! ()

ilemas

Velmi zajimavý námět,ale mohlo to být líp natočené. Nezajimavý herci, hlavní hrdinka moc sympatická není a mohla mě být ukradená, napětí nulové, na jedno skouknutí snad, podruhé už ani na Nově.Velký úlet,snaha byla. ()

BoredSeal

Úchvatná retro-vykrádačka se spoustou poct, s výborně využitým rozpočtem a dobrým obsazením. Stěžovat si na nedostatek originality? Ale prosím vás, otravujte s tím u tragédií typu Terminator: Salvation. ()

SonG

Filmy jako je tento či Já, legenda nebo Úsvit mrtvých, prostě postapokalyptické řežby mám opravdu rád. Co ale naplat, když díky podělanému střihu vidíte půl akčních scén jen tak ,,z vlaku,,.Kdyby bylo ovšem střihu méně a byl by lépe proveden, věřím, že by si Doomsday ode mne zasloužil určtě 4 hvězdy, už jen díky skvělé (a sexy) Rhoně Mitře, stylovému zpracování a troufám si říci i víceméně originálnímu příběhu. ()

MartinNDL

Kdyby pan režisér nevypadal jako vejce, byl bych na něj sprostej. Místo toho ho sofistikovaně a s úsměvem jednou jedinou metaforou pošlu spát do pokoje s názvem "Umělci, co mě nezajímaj". Když se těšíte na sexy drsnou holku a přijde Barbra Streisand a bude vám močit do obličeje, není to ultra-mega cool, je to trapný. ()

johny89

Velmi nad očekávání! asi rok mi to hnilo na disku a neměl jsem chuť si to pustit... až nastala krize na horách kde byl nedostatek dobrých filmů :) Byl jsem mile překvapen, sice trapný klasický happyend, ale jinak nápad, zpracování, boje atd dost dobrý ()

Hees

To že je to možno "vykrádačka" ma vôbec nezaujíma.Zaujíma ma to,že to celý čas vôbec nenudí.Príbehu menej a viac akcie v tomto prípade ale je to fajn.Inokedy by som možno nesúhlasil ale tomuto filmu to nádherne svedčí tak prečo to neohodnotiť kladne a nepovedať veľmi dobre som sa zabavil. ()

(mOnkey)

Né že bych čekal nějakou echt kvalitní zábavu, ale když už, tak aspoň tu zábavu. Scénář od Pejska a Kočičky je směsicí všeho, co mají tvůrci asi rádi, ale tady to dohromady moc nefunguje (a s přibývajícím časem se to ještě zhoršuje). Existence frakcí Disco pankáčů a Robinů Hoodů taky není dvakrát opodstatněná, ale ti první mě aspoň bavili (Hoodům ale zase velí Alex deLarge). Na druhou stranu tvrdit, že je to špatně natočeno, bych se neodvážil. Ba naopak, některé scény a záběry jsou dost vychytané. Akorát mě to jako celek prostě nebavilo. Za Rhonu Mitru, které to tady fakt sekne, nakonec dávám trochu vyšší známku. 50% ()

Jonash87

Jednoduchý a nejednou použitý děj a zápletka; jistá předvídatelnost toho, co se bude dít; průměr nepřevyšující herecké výkony; místy nelogické uvažování postav... Přesto se na tento kousek dívá docela dobře, neboť si udržuje slušnou dávku akce od počátečních minut. Zvukově povedené a stejně tak se vydařila závěrečná automobilová honička s množstvím střihů a divokou kamerou. Trochu mi to občas evokovalo Mad Maxe dvojku. Na oddych fajn. 65 % ()

Martin741

Akcna a sci-fi bejkovina pozliepana z kadecoho mozneho a nemozneho. A ze to natocil Neil Marshall /Psi Vojaci, Pad do tmy ...../mi akosi nejde do hlavy....... 20 % ()

dezorz

Kvality Sudneho dna vcelku vystihuje zaverecna auto nahanacka. Scena 1: Hrdinovia najdu Bentley GT. Divak nemusi vediet, ze tento 6 litrovy 12 valec ma vykon prevysujuci sucet vykonov motorov aut autoparku strednej slovenskej firmy, ma dostatok vyziualnej informacie aby si povedal, TO JE DELO. Dalsia scena, znenazdania sa priruti policajny polorozpadnuty Rover 2600 rocnik 78. Nielenze Bentley dobehne, on sa s nim dokaze aj na ceste vyrovnat. Rover nie je ziadny pidizvik, 8 valcovy 3,5 liter mu dava slusnu energiu, ale oproti bentleymu, ktory 100vku urobi pod 5sekund a len brzdove kotuce ma vacsie nez ma rover kolesa je predsa jasne kto bude vitazom. Bentley jemne stupi na plyn a rover sa strati v pozadi. Lenze vo filme to tak nie je, nielenze rover ma nad bentley, ale zrazu sa dorutia dalsie stare rachotiny ala mad max. Prco je to tak, pretoze reziser stavia na prvoplanovy efekt. Ked je potrebne dosiahnut efekt WAU TO JE AUTO, tak divak dostane takyto zaber. Ked je potrebne dosiahnut efekt, WAU TO JE NAHANACKA Z MAD MAXA, tak je tovo filme tak, bez ohladu na akukolvek logiku. Takymto sposobom sa nataca brak alebo porno. Pravda, za 30 milionov by sa natocilo peknych par 100 porno filmov. A pekny par desiatok brakovych filmov. Napriek tomu, ze Marshall vzdava poctu Uteku z new yorku, ci mad maxovi, nepochopil, ze kvalitne b-cko od brakoveho sa lisi v tom, ze aj b-ckovy filmovy vesmir musi mat vlastne pravidla. Nestaci len post moderne pomiesat vsetko, co pride vhod. Prevelka skoda, kolkokrat si mame na plnete moznost uzit slusne odfinancovany post apokalypticky film zo Skotska? Dobre bcko nemusi stat vela penazi, aj za par supov sa da natocit uchylny novodoby mad max (vid 6 string samurai). Este raz skoda. Sudny den, to je vela penazi a malo filmoveho rozumu. ()

Jino

Béčko se vším všudy. Neil Marshall mě opět nezklamal a hodně potěšil. Vypnul jsem mozek a bavil se až do konce. Stylově krvavá a akční jízda jako pocta Útěku z New Yorku (popřípadě z L. A.) a Šílenému Maxi pobavila. Za sebe 80%. ()

Petoss1

Brutálna popcornová punková jazda ktorá si neberie servítku! Áno taký je Doomsday. Apokalyptický svet so všetkým, šialenými domorodými obyvateľmi, potetovanými ksichtami a s niekoľkými divožienkami, ktoré s obľubou vyplazujú svoj jazyk, boli obzvlášť na zjedenie. Úplne iné sfilmovanie už toľko krát omielaného príbehu o smrtiacej epidémie, ktoré svojou štýlovosťou vyráža dych. Takto som si to ani nemohol predstaviť, morbídny Marshall sa poriadne odviazal a tak to má byť, chcem od filmov predsa zábavu a tento mi ju poskytol. Mozog nech si len pekne zdriemne, pretože nad nelogickosťou, ktorú cítiť z tohto filmu by sa nejeden pousmial, ale to nevadí, pretože film má krásku Rhonu Mitru, veľa litrov krvi a perfektný soundtrack, tak čo viac chcieť. 80% ()

Chen

Střih byl o něco méně zběsilý, než jsem dle zdejších komentářů čekal, vlastně jsem viděl i horší práci střihařů, ale co mě trošku zmátlo byla "středověká" sekvence, která mi do filmu jednoduše nesedla. Ale jinak rozhodně slušná akční podívané beze smyslu, ale s nábojem. ()

cariada

Pro takovéhle filmy mám slabost, ale je pravda že tady je řada nesrovnalostí , které nejdou na rozum. Ano virus napadl zemi , vláda postavila zed a izolovala všechny uvnitř a nechala je napospas, okolní svět se od Británie distancuje (první velká nelogičnost , nevěřím tomu , že by svět nechal jen tak x milionů lidí pozabíjet aniž by nic neudělal). Po letech, kdy se za zed nikdo nepodíval , se vir opět objevil ,ale před zdí. Vláda posílá tým vedený mladou majorkou za zed nebot pomocí satelitu zjistí , že tam lidi žijou a tím pádem je vir nezabil a chtějí dostat lék. Dostanou se do města kde žije velký množství lidí, vypadají spíš jak náký pouliční gang co jezdí na motorkách či v autech používají jakýsi moloto koktejly. Mají kupodivu elektřinu a živí se jako kanibalové (další nelogičnost, kde berou po tolika letech benzín a elektřinu?) Tým postupně řídne až utíká a odjíždí vlakem (divím se že ještě vůbec měl po čem ject) dostanou se někam daleko k nákýmu středověkýmu hradu, kde žije další skupina lidí , ale ta zase pro změnu žije jak ve středověku jezdí na koních a používají meče luky a mají brnění jak rytíři (nelogičnost jak se mohli tak brzo lidi dostat na takovou úroveň a kde by si dokázali vyrobit tolik brnění?) Pak je tam následná honička po silnici, která nápadně připomíná Šílenýho Maxe. Film měl dobrý potencionál, ale zpracování nedopadlo nejlíp přesto je to slušná podívaná. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)