poster

Předtucha

 • USA

  Premonition

 • Slovensko

  Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

Externí recenze k filmu (8)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) **

  "Film Predtucha je teda mysteriózny thriller, ktorý doplatil na chabý scenár a slabšiu réžiu, pretože v celkovom dojme zostane po filme dojem nudy a nelogickosti, ktorý nezachráni ani vcelku dobrá atmosféra v strede filmu a ani mierne nadpriemerný výkon Sandry Bullock v hlavnej úlohe. Keď ale máte…" (více)

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ***

  "Příběh o osudovosti událostí, které nelze změnit, se v divákovi přetvoří v nenávist k hlavní hrdince, která kdyby chtěla, může změnit úplně všechno. Přesto je poměrně zajímavé a napínavé film sledovat a dávat si dohromady všechny ty neukotvené náznaky, které do sebe zapadnou až na samém konci. A…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) **

  "Zdaleka nejblíže má formou vyprávění Předtucha k Mementu. Předtucha by se totiž při přeskládání také v podstatě stala „normálním“ filmem. Zatímco však v Mementu je střih obrácený a tudíž je vývoj postav jasně daný, Předtucha těká ve zmatku, který hrdinka prožívá z časových paradoxů. V případě…" (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) **

  "Bohužiaľ, skôr, či neskôr sa (vysoko pravdepodobne) dostanete do momentu, kedy začnete nadávať na scenár a kohokoľvek, kto umožnil, aby podľa neho vznikol film. Úvodný chaos daný zmätkom v duši hlavnej hrdinky patrí k tomu lepšiemu a najmä je krytý šikovným snímaním a prácou so zvukom. A akosi aj…" (více)

 • MovieZone.cz **

  "Ze snaživého thrilleru s opravdu zajímavým námětem se během pár panáků stane totální blbost. Sandra Bullock se za chvíli začne chovat úplně stupidně, pobíhat po baráku a čmárat si do kalendáře samé nesmysly (myslím, že nejsem jediný, kdo nepobral časovou posloupnost), aby to na konci stejně všechno…" (více)

 • Premiere.cz (Ondřej Hokr) **

  "Jestli lze na Předtuše něco ocenit, pak snahu, s jakou tvůrci Lindě nenápadně podsouvají, že se bez manžela vlastně docela dobře obejde – a dost možná tím maličko omlouvají pasivitu, s jakou se ho při svém ces­tování v čase (ne)snaží zachránit. Ale tohoto subverzivního motivu si přestanete vážit…" (více)

 • Showbizz.centrum.cz (Jan Štěpánek)

  "Největším problémem je scénář. Bill Kelly debutoval poměrně povedenou komedií Dožeň, co se dá. I zábavný snímek o chlapci, který vyrůstal od 50. let v atomovém bunkru, byl postaven na cestování v čase, byť v té nejjednodušší formě. Napodruhé si Kelly ale vzal příliš velké sousto: ne každý je David…" (více)

 • Tiscali.cz (Linda Winsh-Bolard)

  "Posledních půlhodina je lepší než první hodina, ale film jako celek je nevyrovnaný a konec – je pochopitelně až na konci – se jako oživení dostaví příliš pozdě… I když je tu alespoň vizuální pomoc: dekorace domu, scéna na hřbitově se záhadnou osamělou ženou, které si vdova všimne, auto ve…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace