poster

Psanci (festivalový název)

 • Hong Kong

  Fong juk

 • Hong Kong

  放‧逐

 • USA

  Exiled

Akční / Krimi / Thriller

Hong Kong, 2006, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (72)

 • Adrian
  *****

  Johnny To v najlepšej forme. Existenciálny mafiánsky opus o následkoch porušenia rozkazu využíva motív "cesty" hlavne k znovuobnoveniu priateľstva piatych gagsterov z mladosti. Estetický a štýlovo krásny mix eastern a westernových žánrových prvkov (slow motion, detaile tváre, strnulé ikonické polohy v dôležitých okamihoch, hojné užitie gitary a harmoniky) dýcha nezameniteľnou, núka sa až povedať retro opojnou atmosférou ultimatívnych rozhodnutí a osudovosti. Zároveň popri neustálej práci s diváckym očakávaním vývoja štandardných situácii do žánru vnáša aj nebývale množstvo úsmevných vsuviek, ukazujúcich gagsterský život aj z uhľa pohľadu, keď sa odložia zbrane.(6.12.2006)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(17.1.2007)

 • Matty
  ****

  Nebetyčná hloupost, samoúčelně efektní a směšně seriózní v nepatřičných momentech x úmyslně stylizovaný akční nářez, brilantně zrežírovaný a vyvolávající napětí, při němž slyšíte tlukot vlastního srdce – tyto dva protichůdné názory se mně praly během úvodní dvacetiminutové „přestřelky“. Přestřelky, během které nikdo nezemře, která skončí stejně nečekaně jako začala a ze které se vyklube skoro rodinná komedie. Byla to atypická, přesto zcela plynulá změna atmosféry. Najednou sledujeme společnou večeři pěti dobrých přátel, z nichž žádný zdánlivě nepředstavuje hrozbu pro někoho z přísedících. Jenže bossův požadavek zněl jasně a jeho ignorace se neobejde bez následků, z čehož vyplyne druhá ze čtyř (nanejvýš pěti) akčních scén. Zbytek první hodiny filmu zabírá bezeslovné, k prasknutí napjaté čekání na něčí výstřel. Zdánlivě zásadní skutečnost, že příběh nemá po uplynutí šedesáti minut a vyeliminováni scénáristicky nejvděčnější postavy kam dál směřovat, se ukáže být nepodstatnou v poslední, existenciálně laděné třetině. Putování skupiny mužů bez ideálů, kteří již dávno ztratili vše, co ztratit mohli, připomíná pozdní westerny, především pak Peckinpahovu Divokou bandu. Poetické, chlapsky dojemné, trochu krvavé a z celého filmu nejvíce pohlcující. Nabudete-li však ze samého začátku přesvědčení, že tenhle blábol nemá krom, ehm, „dveřního fotbalu“ co nabídnout, konec vás o opaku nepřesvědčí. Pro tu neskutečnou akční scénu započatou plechovkou Red Bullu, vám ale přesto doporučuji vydržet až do konce. 80% Zajímavé komentáře: Adrian, DaViD´82, kitano, t_gon(7.5.2008)

 • Djkoma
  ***

  Wo se vrátí. Woa chtějí zabít. Woa kamarádi chrání a za Woa taky zaplatí. Zkrácený obsah, který je roztáhnout na 100 minut, v kterých jsou 3-4 výborné přestřelky, hodně humoru a ještě malá snaha o poctu všem westernům. Amerika je plná reklamy ve filmu, ale právě jí roste v HK konkurence. Pokud by Redbull zaplatil pár yenů navíc možná by se dalo Exiled nazvat reklamou na pití s obsahem takového množství cukrů, že při zásahu kulky se plechovka neporušeně odrazí směrem, který bude střelec chtít. Akce tu není realistická, i když se tak tváří. Herecké výkony jsou postaveny na dobrých hercích, kterým stačí pouze nosit brýle, mít naučený westernovský postoj pro střelbu a pohled tvrďáka (co má i nahý neprůstřelnou vestu na hrudi:)). Režisér pravděpodobně dorazil na natáčení pouze na pár akčních scén a zbytek za něj udělal pomocný režisér nebo někdo, kdo šel zrovna kolem. Komu nevadí humor v akčních filmech, který dokáže zabít každou sebelepší předcházející akční scénu, toho tento film pobaví a ostatní odejdou po pár minutách nebo budou shánět nějaké alkoholické pití po sále.(5.7.2007)

 • T2

  Rozpočet HKD 35miliónovTržby USA $51,957Tržby Celosvetovo $1,230,135(2.4.2009)

 • Renton
  *

  MFF KV .. Scénář: Kam-Yuen Szeto, Tin-Shing Yip .. Chladný mafiánský opus. Neuvěřitelně hloupé, nemožně naivní a neskutečně samoúčelné. Prostě iracionální blábol. Film má sice několik slušných přestřelek evidentně dělaných na rádoby efekt, ty jsou však spojeny nudným dějem, který je plný těžko uvěřitelných náhod. ___ A neviditelných neprůstřelných vest, fakt :-/(3.7.2007)

 • imf
  ****

  Klasický wooovský "honor among thieves" film v režii jako obvykle pečlivého Johnnyho Toa. Herci odtáhnou většinu ukecaných pasáží, ve kterých tempo nahrazuje zvláštní poetika a dusná atmosféra Macaa, v akčních sekvencích pak za ně víc než pádným způsobem mluví zbraně. To převzal po Wooovi pozici krále akčních gangsterek, ale jeho zdánlivě jednoduché premisy s několika vrstvami už nejsou tak univerzálně stravitelné jako obouručné filmy s Chow Yun-Fatem, ve kterých šlo jen o to prostřílet se z jednoho rohu místnosti do druhého. Exiled je sice o poznání "jednodušší" než Breaking News, ale přesto je hlubší, než se na první pohled zdá. Trochu mě zamrzela ta "prášková krev", ale ty supermanské přestřelky, při kterých zásahy dávají předmětům roztomile nesmyslnou kinetickou energii, to mě jednoduše dostalo. Stejně jako vynikající hra se světlem a poutu mezi pěticí "psanců". U mě velká spokojenost a další jiskra v sem tam umírajícím hongkongském akčním ohýnku.(21.7.2007)

 • Radek99
  *

  Přestylizovaný blábol...(5.3.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Pan Wo, jedna "osudová" mince, jeden muž s harmonikou, čtyři cool gangsteři, desítky zbraní, hektolitry krve a stovky vystřílených nábojů v hongkongském easternu, který odkazuje na nejeden slavný Leoneho spaghetti western. Ano je to blbé, ale tento film si toho je vědom a příjemně nadsázkovým způsobem toho využívá. Většina filmů se snaží být cool, zatímco Exiled cool prostě je v takřka každém filmovém okénku. Není dokonalý, ale minimálně v akčních scénách se tomuto statusu zdatně přibližuje. Navíc je zde pravděpodobně nejstylovější product placement jaký doposavad byl do filmu umístěn... Ano, mám na mysli scénu s Red Bullem, která vám dá křídla jak to umí jen proklatě dobré filmy.(8.7.2007)

 • Rob Roy
  *****

  Best of MFF KV 2007 -- Všech pět hvězdiček za film , který nepotřebuje ke svému docenění omamné látky. Nic pro racionální suchary...P.S. A lítají tam dveře, fakt(6.7.2007)

 • hirnlego
  **

  Pro někoho zábavná kůl podívaná s pár povedenými akčními scénami a celkem dobrou propracovaností postav - pro jiného trapná nuda s nezbytnými klišé daného žánru. A nebo taky zlatá střední, že?...(2,5*)(6.7.2007)

 • novoten
  ***

  Vizuálně dokonalé přestřelky, u kterých jsem nedýchal, na pozadí přespříliš zjednodušelého scénáře plného bezejmenných mužských naštvaných postav.(4.7.2007)

 • Flipnic
  ***

  Podle mne o nic vyjímečného nejde a je to spíš nuda. Film má mizerný scénář, dialogy (pokud vůbec nějaké příjdou ...), ne nijak vyjímečnou atmosféru ... Není nijak špatně natočený, ale ani se nejdená o žádnou výjimku, ze které by běžný divák křečpil nadšením a nestalo se tak ani u mne, nadšence do asijských filmů ... Základní myšlenkou je přátelství a to často ve světě gangů, mafie, triád či aykuzy dosti "pokroucené" a prazvláštní ... Nic víc, nic míň, pro mne osobně docela málo. Průměrná, dějopvě utahaná, akční záležitost s charismatickými výkony (tradičně ...) herců - Simon Yam a Anthony Wong Chau-Sang ...(17.8.2009)

 • EdaS
  *****

  V Toově mixéru tentokrát přistál Woo, Leone a možná i něco z Tarantina a ve výsledku jde zase o neuvěřitelně nápaditou a nepředvídatelnou zábavu, která leccos skrývá i pod vypulírovaným povrchem.(1.12.2007)

 • Kordus
  *****

  Nejuzasnejsi reklama na strelne zbrane a Red Bull, co jsem kdy videl...(3.7.2007)

 • tombac
  *****

  Anthony Wong Chau-Sang v dlouhém plášti a černým brýlích, věrní kamarádi po jeho boku, proti nim banda grázlů, křížem krážem namířené pistole, staccatto westernově rytmické a zpomalené střelby, melodická a brnkavá hudba, zpomaleně letící plechovka... to je epesní akční lahoda s precizní, omamnou, až woovsky silnou osudovou atmosférou. Zásadoví chlapi s "kolty proklatě nízko", ztvárnění plejádou známých hongkongských tváří, v pravděpodobném vrcholu tvorby Johnnyho To. Už aby byly Vary, kde zacinkají nábojnice v tomto stylovém gangsterském opusu z reproduktorů kinosálu. Bude to bezesporu velký zážitek.(1.5.2007)

 • EvilPhoEniX
  **

  Největší zklamání z Asie za poslední roky a nechápu jak je to vůbec možné ??!! Johnny To je slušný režisér, netočí špatné filmy, ale tohle byl naprostý propadák s excelentním hereckým obsazením !! Nick Cheung, Anthony Wong, Simon Yam tohle je herecká elita Hong Kongu, ale ve špatném obalu. Příběh nezajímavý, nudný a zdlouhavý, akce absolutně o ničem, žádný souboj, pouze nezajímavé a nepřehledné "přestřelky" kde místo krve stříká červený prášek, tohle bych toleroval v 90. letech né v roku 2006 a do toho vizuálně slabý westernovský look. Obrovský omyl. 2* za cásting.(20.9.2014)

 • Shit
  *****

  No prostě nemůžu jinak, naprosto úžasná gangsterka, která sice neni nějak extra originální nebo respektive neni vůbec originální, ale je natolik bravurně a hustě od Johnnyho To natočená (rozuměj - spousta dokonalejch přestřelek), až sem z toho byl natolik unešenej, že sem měl z tý radost chuť skákat salta, ale naštěstí pro mě i pro vybavení bytu, sem si to rozmyslel. Navíc jako dva hlavní tu jsou Anthony Wong a v obvykle záporný roli perfektní Simon Yam.(17.2.2009)

 • Skejpr
  *****

  Fenomenální filmařina a pravděpodobně nejlepší film na 42. MFFKV. Film, kde se moc nemluví, stylove brilantní s postavama, z nichž každá sama o sobě je víc cool, než celej matrix dohromady Jednim slovem Hardcore!!(8.7.2007)

 • molotov
  ***

  Bohužel musím souhlasit s Rentonem, film je natočený jen na efekt je hodně samoúčelný. Na druhou stranu je celkem zábavný, takže hodnotím průměrem.(9.7.2007)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá akčná gangsterská dráma od Johnnyho To. Má veľmi dobrý príbeh o štvorici zabijakov, ktorí prichádzajú k bývalému gangsterovi z rôznych dôvodov, dvaja ho chcú chrániť a dvaja zase zabiť, keďže ich spoločný nadriadený, šéf vplyvnej zločineckej organizácie ho chce odstrániť. Všetci piati sa dohodnú na poslednej spoločnej akcii, aby mohol bývalý gangster zabezpečiť svoju rodinu, lenže ich šéf sa to dozvie a dostanú sa do problémov. So spracovaním som dosť spokojný, dej je síce úplne jednoduchý a priamočiary, po celý čas sa venuje len tomu hlavnému bez akýchkoľvek bočných línií a navyše to smeruje do očakávaného konca, takže to nemá čím výraznejšie prekvapiť, no rozhodne si nemôžem sťažovať. Ide tu v prvom rade o to priateľstvo na život a na smrť, na ktoré je skutočne radosť pozerať, celý čas sa to nesie vo výbornej, až takej westernovej atmosfére, podanie kladnej a zápornej strany je úplne ideálne, nájde sa tu množstvo výborných situácií, chválim príjemný vtipný prvok s policajtom pred dôchodkom, tu sa je skutočne na čo pozerať. Akcie je tu dosť a v rámci svojej kategórie je výborná. Johnny To opäť využíva svoj umelecký štýl, takže tu vôbec nejde o nejakú realitu, ale o netradičnú štylizáciu. Kvôli tomu sú všetky prestrelky pomerne originálne a plné skvelých nápadov, preto sa mi páčia všetky, ale najviac asi práca odstreľovača. No v tomto prípade sú možno ešte lepšie, než samotné prestrelky situácie pred nimi, ktoré sú výborne gradované a majú skvelý náboj. Herecké obsadenie je výborné, skvelé zloženie hlavných hrdinov, pričom vynikajú hlavne Anthony Wong Chau-Sang a Suet Lam, k tomu Simon Yam trochu netradične ako hlavný záporák, ale zvládol ho prvotriedne a viacero veľmi dobrých vedľajších postáv, tu je vlastne každá pozícia obsadená a zahraná výborne. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, Johnny To mi sedí a tu predviedol jeden zo svojich lepších výkonov. Síce v tomto žánri predsa len skôr uprednostňujem ten klasickejší štýl, ale aj tento mi vyhovuje a Exiled je rozhodne vydarený film, na ktorý sa dá pozrieť aj viackrát. 76%(22.10.2013)

<< předchozí 1 2 3 4
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace