Reklama

Reklama

Královna koření

  • USA The Mistress of Spices (více)

Obsahy(1)

Tilo (Aishwarya Rai) vlastní obchod s kořením v Kalifornii. Neprodává zde však jen přísady do jídel, ale pomáhá svým zákazníkům splnit jejich největší přání. Je královna koření a ovládá tajemné magické síly.Pomocí těchto sil, tak uzdravuje, šíří moudrost a léčí smutky. Až do té doby, kdy do obchodu a jejího života vstoupí osamocený Doug (Dylan McDermott) a Tilo pro něj nemůže najít to pravé koření. On v ní totiž probudí city, které ji magické síly zakazují a ona je postavena před rozhodnutí, které změní nejen její život. Musí se vzdát lásky nebo schopnosti pomáhat ostatním… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

Šakal

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem se hypnotizován koukal do těch nádherných uhrančivých zeleno - modrých očí hlavní ženské představitelky Aishwarya Rai. Od ní bych si bez mrknutí oka nechal namýchat i prudce jedovatou směs koření a následně ji dobrovolně požil :o) A samotný snímek, o čem že to vlastně bylo....., tak to bohužel vůbec nevím :o) Tuším, že hlavní roli hrálo koření :o) p.s. nikdy bych nevěřil jak sexy může být, když krásnou holku v nádherných rudých šatech položite na chilli papričky :o) .....jako So raní probuzení během snídaně vůbec né špatné....... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Umírněné oproti předchozímu filmu Aish Moje velká indická svatba. Proto mi to patrně také více sedlo. V konkurenci anglicky mluvených filmů s Aishwaryou Královna koření obstojí výborně. Skvěle jí klestí cestu do celé angloamerické provenience. A jako další pozitivní vedlejší efekt samozřejmě vnímám posílení vlastní lásky ke koření :) Pointa je, že autorka scénářů obou prvních anglosaských filmů s Aish je podepsána také pod Blafuj jako Beckham, což má něco do sebe. ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem čekal jediné, že to bude barevné a voňavé. Což nakonec i bylo. Jinak se bohužel filmu podobně pohádkovou stylizaci jako třeba v "Čokoládě" namíchat nepovedlo. Co se ovšem namíchat povedlo, je dokonalý interkulturní hybrid, který ovšem skončil tak trochu bez chuti. Paul Mayeda Berges tentokrát dostal "příležitost" od své ženy, režisérky a producentky Gurinder Chadhy - mj. autorky filmu Bride & Prejudice, které normálně píše scénáře, a které i režie jde nejspíš o něco lépe. ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

50%. Toto není vůbec špatné. Barevná koláž tohoto filmu je zajímavá a cítit je i zvláštní atmosféra. Lze konstatovat že se jedná o bolly-hollywoodský mix, ale co.... čas, věnovaný tomuto filmu mně příjemně plynul až jsem se tomu sám divil... A umělecký přínos, propracovanost postav????? Proboha svatého (já ateista) copak to někdo od romantického de facto konzumního filmu očekává??? Já určitě ne.... ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +slibný začátek, Aishwarya Rai opět zaujala -její herecká stránka už o něco méně (fakt neměla co předvést), nevýrazný scénář/// Tak tenhle film jsem snad sjížděl dlouhých 14 dní a pořád mě ne a ne k sobě přikovat. Zajímavá zápletka se s potupem času rozmělní, nic výrazného se po celou dobu neděje a dívák jen přemyšlí co by si z tohot filmu vzal. No moc toho není, ale snaha byla./// Celkem 50%/// ()

Galerie (33)

Zajímavosti (4)

  • Scénáristka Gurinder Gadha společně se svou matkou vyrobila všechny manga a naložené mrkve, které jsou k vidění ve skladu koření. (HappySmile)
  • Režisér Paul Mayeda Berges obsadil Aishwaryau Rai do role Tilo, když pracovala na Mojí velké indické svatbě (2004). Dal jí tehdy přečíst scénář, jí se role Tilo zalíbila, a tak ji obsadil. (HappySmile)
  • Když Tila (Aishwarya Rai Bachchan) dává napít hlavnímu hrdinovi, on si jednou lokne, ve sklenici zůstává ještě půlka obsahu, povídají si a on odkládá skleničku, která je prázdná. (Chip89)

Reklama

Reklama