Otevřená krajina svobodného muže (studentský film)

The Open Countryside of a Lonely Man

Krátkometrážní

Česko, 1998, 30 min

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (7)

Zdenál je masér...(13.1.2009)

Tuto komedii jsem viděl jen jednou a nechápu, proč není v televizi častěji. Pohodová letní záležitost, venkov jak má být.(8.7.2010)

Ospalá letní legrácka s trochou magického realismu po vałašsky od zeme. Na natáčení v Rožnově pod Radhoštěm a okolí mám fajn vzpomínky (kromě producírování s kytarou a neumělého skřehotání Let It Be, za které jsem si koukám dokonce vysloužil herecký zářez ve zdejší databázi, jsem taky občas držel mikrofon zvukařovi Jirkovi Melcherovi), takže o nějaké nezaujatosti nemůže být řeč, ale dodneška si cením toho, jak se Pavel Göbl pokusil dělat humor jinak, než velel dobový zvyk – bez škodolibosti a prvoplánové trapnosti, možná i trochu dojímavě – a dostat na plátno „valašského ducha“ tak, jak ho jako místní rodák cítil. Sice se přitom vždycky nepovedlo ukočírovat herecký projev směsice lokálních herců a neherců, ale stejně se mi na to na rozdíl od většiny tehdejší famácké produkce i teď docela příjemně kouká.(27.1.2016)

• sator

Žádná sláva, chápu že studentský film... Od rejži jsem viděl odborný dohled...a můj oblíbený " ještě žiju..."(26.5.2019)

Velice příjemná mikrokomedie s perfekně obsazenými neherci v rolých venkovanů. Rád bych to znovu viděl(2.9.2007)

O téhle komedii jsem slyšel snad před 7 lety, ale nemohl jsem ji nikde sehnat. Konečně viděno. V tomto krátkém filmu je celá krása Valašska v kostce. Příběhová linka filmu byla možná nosnější, než pozdější režisérův debut (Ještě žiju s plácačkou...). Přidáním další dějové linky by z toho mohl být krásný celovečerák v duchu Divokých včel a Zahrady. Ale kdo ví, možná je lepší, že kraťas zůstal kraťasem.(3.6.2018)

Jednu z hlavních rolí tu hraje stejšn Škoda 1202. Nedá se hodnotit míň než aspoň 4 hvězdičky.(11.9.2008)