poster

Syn hor

 • rumunský

  Fiul muntilor

 • slovenský

  Syn hôr

 • anglický

  Son of the Mountains, The

Akční / Dobrodružný

Rumunsko, 1981, 71 min

Režie:

Gheorghe Naghi

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.11.1983, réžia slovenského znenia (SPF) = (8.1.2015)(8.1.2015)

 • easaque
  ****

  konečně jsem si po dlouhé době připomněl můj velmi oblíbený film z dětství (v té době 6* jistých ;-). Sice teď mi z něho dýchá mladistvá naivnost, ale přesto prostředí rumunských hor je okouzlující a "syn hor" skáče ze skály na skálu jako kamzík a zachraňuje turistky z náručí únosců s pomocí kamárádky medvědice (takže silnější 3*). Doporučil bych ho znovu, ale jen mladší generaci, protože je to taková dětská detektivka plná akce, což mají teď děti rádi čím dál více (výsledné kompromisní hodnocení 4 hvězdy). [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2012)

 • majo25
  ***

  Zápletka na rodinný film dobrodružného charakteru je celkom dobrá, akcia sa tu strieda s akciou, vždy sa niečo deje. Ale spracovanie a toporné herecké výkony to celé trochu dupú pod zem, čo je na škodu. "Vypchatého", poslušného a superinteligentného medveďa radšej ani nespomínam, lebo je na smiech. Čo však poteší, je krásna príroda a hory Južných Karpát. Hodnotenie: 55%(2.1.2014)

 • hanagi
  **

  Lokace nádherná, příběh chaotický a naivní. Klidně bych jednu hvězdu ještě přihodila, to by ale ten medvěd musel být skutečný.(3.11.2018)

 • Haniczka
  ****

  Dlouho jsem film hledala, poprvé viděla v kině se školou a musím říct, že i dnešním dětem by měl co říci. Romantické prostředí, akce i napětí působí stále. Lehce zapamatovatelná postava kluka z hor může zůstat v dětských srdcích stejně dobře jako Pipi punčochatá nebo Terminátor.(19.12.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace