• Mirokukii
  ****

  Zábavný, naštěstí neparodující film, nepostrádající žádný z prvků filmu o kovbojích. Tzv. pro celou rodinu. Velmi milý, neztrácející se ve svižném vyprávění zbytečnostmi. Glenn Ford přijíždí jako kabrňák, a od prvních chvil, ač sám a proti všem, je na výši. Od Nielsena nečekejte zázraky, stojí na špatné straně barikády.(27.5.2013)

 • RHK
  ****

  Na Oscara nominovaná westernová komedie o samozvaném, sebejistém a konfliktním cizinci (Glenn Ford), který si do dobytkářského městečka přijde chovat ovce. "Ten muž rozhodně netouží být na žebříčku popularity na prvním místě." Vtipné dialogy, vnadná Shirley MacLaine v roli krásné dívky a dostatek akce dělá i dnes z filmu příjemnou zábavu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=An-zaTgNz6M(12.7.2012)

 • Jezinka
  ***

  Komediální western, který chvílemi lavíruje na hraně parodie a na hraně avízovaných žánrů. Milé, leč vtipy se tak nějak očekávají (nevím zda jim trochu neubral dabing) a zápletka také. Tím, že ani jeden žánr nepřevážil, je to takové nemastné, neslané (porovnám-li s filmem Podporujete svého šerifa, u kterého mohu říci: to je komedie, u Ovčáka to říci nemohu, a to mu právě škodí).(19.5.2011)

 • rikitiki
  ***

  Komediální žánr se v tomhle westernu tluče s příběhem. I když je boj tvrdohlavého ovčáka s obyvateli dobytkářského kraje poměrně vtipný, ve chvíli, kdy se ukáže pravý důvod, proč se ve městě usadil, by měly jít žerty stranou. Gagy a msta k sobě nejdou dohromady. A tak režie drsné záběry raději jen tak rychle nasnímá, aby přiliš neschladily divákovo veselí a zase pokračuje v mírně nadnesené taškařici. Navíc scény soubojů jsou natočené hodně nepřehledně. ____ V zásadě je ale film zábavný a dodržuje pravidla žánru se záviděníhodnou přímočarostí, kdy zlí jsou zlí, dobří jsou dobří a dívka sice je mírně zrádná, ale i veskrze roztomilá. /15. 7. 14./(15.7.2014)

 • Pohrobek
  ****

  Neohrožený pistolník Jason Sweet (Glenn Ford) se v dobytkářském městě rozhodne pro nehorázný kousek: chov ovcí. Jak na to reaguje místní kovbojská elita je nabíledni. Dějově i skečově nabitá komedie s perfektním a suverénním Glennem Fordem. A zajímá vás, jak vypadal Leslie Nielsen v roce 1958? Úplně stejně, jako dnes.(4.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace