• Pohrobek
  ****

  Neohrožený pistolník Jason Sweet (Glenn Ford) se v dobytkářském městě rozhodne pro nehorázný kousek: chov ovcí. Jak na to reaguje místní kovbojská elita je nabíledni. Dějově i skečově nabitá komedie s perfektním a suverénním Glennem Fordem. A zajímá vás, jak vypadal Leslie Nielsen v roce 1958? Úplně stejně, jako dnes.(4.3.2005)

 • Mirokukii
  ****

  Zábavný, naštěstí neparodující film, nepostrádající žádný z prvků filmu o kovbojích. Tzv. pro celou rodinu. Velmi milý, neztrácející se ve svižném vyprávění zbytečnostmi. Glenn Ford přijíždí jako kabrňák, a od prvních chvil, ač sám a proti všem, je na výši. Od Nielsena nečekejte zázraky, stojí na špatné straně barikády.(27.5.2013)

 • dopitak
  *****

  Glenn Ford je dost možná nejsuverénější kovboj Divokého západu. Skvěle mu sekunduje miloučká Shirley, které ještě věkově dost chybí do rolí sympatických babiček (třeba v Dva mezci pro slečnu Sáru). Nejsrandovnějším okamžikem je scéna, kdy probírají omráčeného Jumba. Leslie Nielsen si je podobný v rysech, rozhodně ale nevypadá "úplně stejně", jako v dobách své "bláznivostřelské" popularity.(27.3.2011)

 • cheyene
  ****

  Příjemné překvapení bylo pro mě sledování Ovčáka. Odlehčený western s krásnou přírodou, naivním nádechem, nepřátelským městečkem a pohodovou atmosférou Divokého západu. Herci sympatičtí, zvraty v ději slušné, průběh příběhu zábavný a poutavý. Co víc si přát? Snad jen podobně šťastnou ruku při volbě dalších westernů ke zhlédnutí!(24.6.2012)

 • rikitiki
  ***

  Komediální žánr se v tomhle westernu tluče s příběhem. I když je boj tvrdohlavého ovčáka s obyvateli dobytkářského kraje poměrně vtipný, ve chvíli, kdy se ukáže pravý důvod, proč se ve městě usadil, by měly jít žerty stranou. Gagy a msta k sobě nejdou dohromady. A tak režie drsné záběry raději jen tak rychle nasnímá, aby přiliš neschladily divákovo veselí a zase pokračuje v mírně nadnesené taškařici. Navíc scény soubojů jsou natočené hodně nepřehledně. ____ V zásadě je ale film zábavný a dodržuje pravidla žánru se záviděníhodnou přímočarostí, kdy zlí jsou zlí, dobří jsou dobří a dívka sice je mírně zrádná, ale i veskrze roztomilá. /15. 7. 14./(15.7.2014)