Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - Solid State Society

• Japonsko 攻殻機動隊 Stand Alone Complex - Solid State Society (více)

Pokračování seriálu Ghost in the Shell: Stand Alone Complex odehrávající se 2 roky po konci 2. série. Motoko Kusanagi mezitím opustila Sekci 9 a novým velitelem týmu se tak stal Togusa. Sekce 9 vyšetřuje sérii zdánlivě nesouvisejících incidentů, ale vyšetřování ukáže, že za vším nejspíš stojí jediný pachatel, hacker s přezdívkou "loutkář". Batou navíc odhalí, že i Motoko je do celého případu nějak zapletena. Mohla by právě ona být hledaný hacker? (mandelbrot)

gumbo

Oprotu 2nd GIG komornější. Jinak styl SAC se drží, jak v animaci, tak v hudbě, tak v příběhu. Zde je možná o něco méně akce a více dramatu, ale není to vůbec na škodu. 80% P.S. Nikdy bych nevěřil, že mi ty bláznivé Tachikomi budou tak chybět :) ()

Radek.SCH

Kamijama zkopíroval Loutkáře z Oshiiho GitSu a přidal k tomu svůj seriálový styl vyprávění, dialogů a animace. Výsledek? Slabší než původní filmy a opět jsem občas ztrácel ponětí o tom, o čem ten závěrečný pseudofilozofický monolog byl. ()

CyriC

Jsem opravdu zaražen tím, jak tuna lidí není schopna vyvinout ani tu pidimidi dávku energie na pochopení, že tohle nemá s GitS filmy NIC společného. Ta neuvěřitelná hustota kretenismu mi opravdu proměňuje okurek brambor plus 6 deodorant ravioly... ()

Claude Speed

V rámci světa GitS jde zatím asi o nejlepší filmový kousek. Děj je trochu víc "seriálový", akce je o dost lepší, celkově celý film ubíhá rychleji. Hudba se taky povedla. Akorát mi trochu chyběla Major jako velitel Sekce 9, a Batouovi ten culík opravdu brát nemuseli, i tak jde ale o dobrý GitS film. 60%. ()

fallanga

Poslední ze Stand Alone filmů, který se více, než předchozím SA dílům, podobá původnímu GITS. Na rozdíl od něj, je ale akčnější, trošičku zamotanější, méně filosofický a hlavně pořád obsahuje mini tanky (a to už to vypadalo, že jsem se jich nadobro zbavil). Celkově mi to přijde lepší, než Laughing Man a Indivudual Eleven, hlavně kvůli tomu, že je to podstatně kratší a ubylo tak hluchých míst. Také to má skvělý soundtrack, možná nejlepší z celé série. ()

jack_scott

Stejně skvělé jako ostatní GITS. Za pár méně super scén dávám o 5% méně, celkem tedy to vidím na nějakých 95% a ***** za vyjmečný zážitek. ()

Centime

Třetí GitS film a opět unikátní. Jak už sám název napovídá, vychází ze sérií SAC, stejně tak se jim více stylově podobá. Určitě je koukatelný a srozumitelný sám o sobě, ale lepší je po shlédnutí obou sérií SAC. ()

blondboss

Ďalšie pokračovanie z GITS univerza, v ktorom sa už Motoko vzdáva participácie v Section 9 a príbeh sa točí aj napriek tomu okolo nej. Stále sa snažím prísť na to, čo tak veľmi priťahuje k tejto sérii divákov, ale stále som na to neprišiel. Pre mňa to bolo opäť nehutné, sterilné, bez akýchkoľvek emócií a ani animačne sa to akosi nehýbe dopredu. Neviem, táto séria mi jednoducho nesadla a nech robím, čo robím, neviem jej prísť na chuť. 45 % ()

Desmi

Příběhově by film nebyl úplně k zahození, ale v animované podobě mi vůbec nesedí. Přijde mi to jako kdybyste vzali Toma a Jerryho a zkusili ho natočit klasickou hranou formou. Těžká křeč. Další věcí jsou titulky. Dialogy jsou zde často obsáhlé a když neumíte japonsky, tak nestíháte všechno přečíst. ()