Mumie se musí zbavit svého prokletí! Při rekonstrukci Louvru je objeven sarkofág se vzácně zachovanou mumií. Odborníci, pod vedením Gleny Spencerové, začnou mumií okamžitě zkoumat a pomohou tak uvolnit fantoma, který se začne v noci procházet po Louvru… cosi hledá. Při stavebních pracích provalí stavbaři díru do domu v těsné blízkosti paláce. Právě v něm zemřela babička Lisy, její jediný blízký člověk. Lisa se dírou dostává v noci do Louvru a setkává se s Belphegorem – Fantomem Louvru, o kterém kolují nejrůznější zvěsti již od roku 1935. Tehdy profesor Desfontaines přivezl z Egypta mumii, která ho stála život. Skeptický ředitel Louvru zprvu odmítá věřit báchorkám očividných svědků – nočních hlídačů, z nichž někteří „na příkaz“ Belphegora zemřou, ale nakonec povolá bývalého policejního inspektora Verlaca, který již před lety vyšetřoval řádění Fantoma Louvru. On, na rozdíl, od ředitele ví, že Fantom Louvru existuje a že o cosi usiluje. Dokud to nezíská, nebude v chodbách Louvru bezpečno... Francouzský film Bélphegor: Fantom Louvru byl inspirován němým filmem režiséra Henriho Desfontainese Belphégor z roku 1925 a slavným stejnojmenným seriálem z roku 1965. Režisér Jean-Paul Salomé obsadil do hlavní role Lisy, do níž se Fantom Louvru vtěluje, krásnou Sophii Marceauovou, a do role jejího partnera Frédérica Diefenthala, známého ze série komedií Taxi. V úloze penzionovaného komisaře se setkáme s charismatickým Michelem Serraultem. (Česká televize)

Idealista

Je to tak špatné až je to roztomilé . Najivní , hloupoučké ale zábavné ! A Sophie je vážně dokonalá a nejen tělesně . ()

infernet

Jedna velká hvězda za Sophii, která by se mi líbila snad i opatlaná bahnem a oblečená do jutového pytle a kvůli které jsem si tenhle výtvor našel v televizním programu. Horor je to možná pro předškolní mládež a to musí mít ještě nervy v háji. Skutečný horor je přinutit se dokoukat to. ()

Hicks odpad!

Nejhorší " strašidelný" film jaký jsem kdy viděl. Jsou zde pošlapána všechna pravidla podle kterých se točí dobré hororové filmy. Naprostá absence tajemna ( základ dobrého hororu ), směšné triky ( to raději žádné ) a ještě humornější herecké výkony ( divák by měl uvěřit, že se hrdinové skutečně bojí ). Korunu tomu všemu nasazuje 60% hodnocení Cinemy:-)))) ()

pavlussa

Njn desna blbost, ale pri pochmurnem nedelnim odpoledni mi docela bodla a ze mam moc rada Sophie Marceau, tak davam dve hvezdicky, ale spis je to jen jedna a pul:o) ()

le poulet odpad!

Neskutečná sračka! Nápad - ohraný, ale dobrý, dalo by se to použít, navlíct do novýho kabátu, přidat nějakej ten efekt, ale rozhodně to nedávat do ruky Francouzům. Což se přesně stalo. Já nevím, na kolik umí Francie točit filmy, ale tohle se decentně nepovedlo. Efekty trapný, herci ještě trapnější, Marceau nemožná, o zbytku radši nemluvě. Samotná mumie byla působivá tak leda na tom stole. Zkrátka a dobře - naše doma natočená parodie na Sweenexho Todda vedle tohohle vypadá jako nejgeniálnější počin světové kinematografie. Belphegor je jedním slovem TRAPAS. ()

uprchlice

Úplně nesnáším to zklamání, kdy v televizi uvidím film a líbí se mi. Pak si ho pustím na dvd a co mě čeká? Jiný dabing. U tohoto filmu se mi to stalo. A ke vší smůle ten horší dabing mám na dvd. Ty dvě hvězdičky dávám aspoň za trochu akce a napětí. ()

Martin.Proko

Řemeslně velmi slabé ... ...pointa také je klišé, ale provedení je nakonec příjemný romantický horror na víkendové odpoledne... ...okořeněno lehkou špetkou humoru.. ...když se to vezme, že to evropská produkce rozhodně bych tento film nezatracoval... ..film si na nic nehraje a to ho odlišuje od braku . ()

quinnman

Fantom Louvru NENÍ horor! Nepochopení tohoto faktu je možná příčinou tak nízkého hodnocení. Je to tajemný film s výtečnou atmosférou, kterou nenarušují tak "moderní krvavé stříkance". Za to jsem autorům vděčný. Navíc mě film ihned zaujal svou skvělou hudbou mixující egyptské motivy s moderními. Tento film rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Strogov odpad!

Podle mého mínění napsalo scénář 3 leté dítě a režii měl ve svých rukou zdrogovaný chovanec Jedličkova ústavu. jinak nelze tento výtvor vysvětlit !! ()