Zápletky jsou stavěné velmi podobně jako v jedničce, takže rozdíl je skutečně především v oněch dvou letech, které uplynuly od natočení prvního dílu. O Sophie Marceau jako šestnáctileté už není nutno přemýšlet se studem v tváři. Nejlepší je scéna, kdy Vic a Samantha šlapou chodník a mladší sestra Viciny kamarádky neumí na podpatcích chodit. Za zmínku stojí i debut Pierra Cossa, pozdějšího Mizia ze Cindy.(25.6.2011)

Volné pokračování o krásné Vic ( za herecký výkon oceněná Sophie Marceau ), které je už patnáct. Opět láska, mladistvé trable a starosti. Příjemný romantický příběh se stále vtírá příjemnou,byť jinou, melodií a pokračuje ve stopách prvního snímku. Kvalitou jej nepřekračuje, ani nepropadá. Herecké výkony jsou tak uvěřitelné, že by Vic jeden záviděl. Velikou kvalitu však stále snižuje špatný dabing a je to škoda. Kazí to nezapomenutelný filmový zážitek.(6.7.2014)

Studentka Vic jede domů ze školy a po cestě ve vlaku si prohodí pas s cizím klukem, do něhož se potom zamiluje, pak se rozejdou a opět sejdou. Její rodiče mají tentokrát potíže se zaměstnáním a na svou dceru nemají vůbec čas. Večírek 2 se mi líbí víc jak první díl, asi proto, že Sophie Marceau je již šestnáctiletá sexystudentka a né jen děcko ze základky jak v jedničce.(7.6.2006)

Sophie Marceau je nádherná a pokaždý když se ve filmu objevila jsem vstal a rychle se utíkal se pomazlit s obrazovkou, dokud byla v záběru.(3.10.2009)

Sophie Marceau ... (povzdych). S ňou je svet krajší... A tak je to aj s podobnými filmami, je to môj úplne najoblúbenejší žáner, osemdesiate roky, teenageri, všetky tie cudné romanťárny s Molly Ringwald a Phoebe Cates; Hughes, Deutch, Crowe ... Nevinné filmy o dospievaní, zlý štýl mojej milovanej doby, OSEMDESIATKY!, lacný popík a trvalé... Žerem to.. Sem tam na niečo nečakane narazím, sem tam si idem na istotu do Francúzska, miesta elegancie .. Sophie a upnuté bundičky, Sophie a tanečná, prvé lásky, ten hlas, ten jazyk .. Je T'aime :)(23.2.2014)

• - V roce 1983 byl film třikrát nominován na Césara: Vladimir Cosma za hudbu, Denise Grey za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a Sophie Marceau za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Sophie Marceau svoji nominaci proměnila v zisk Césara. (Snorlax)

• - Castingu na roli Philippe Berthiera se zúčastnilo 800 herců, nakonec ji získal Pierre Cosso. (Snorlax)