poster

Chléb náš vezdejší

 • Česko

  Náš denní chléb

 • Rakousko

  Unser täglich Brot

 • Německo

  Unser täglich Brot

 • Slovensko

  Chlieb náš každodenný

  (festivalový název)

Dokumentární

Rakousko / Německo, 2005, 92 min

(další profese)
 • Maslord
  ***

  Podpriemerné! Na podobné filmy zaoberajúce sa rovnakov tematikou zdaľeka nemá. Na dokumentárny film mi tu značne chýba sprievodný komentár. Keby som vedel, že je celý nemý asi by som ho ani nepozeral. Ukazuje spracovávanie potravín, tak ako to je, zároveń si však mysím, že ak niekto uvidel niečo nové asi dosť zaspal dobu a žije na mráčiku ideálov.(21.5.2011)

 • Lukoboss
  ***

  Je pravda, že takhle to tam prostě nejspíš chodí. Tím, že je to bez komentáře, kde slyšíte jenom industriální zvuky všemožných strojů a do toho sledujete lidi jako roboty, se to všechno umocní. Ale přece jenom nemám zapotřebí sledovat, jak jdou zvířata na jatka a jak se dál kuchají a zpracovávají. Chvílema jsem to fakt musel přepnout, protože jinak bych asi zešílel.(21.8.2009)

 • Djkoma
  ***

  Náš denní chleba ukazuje realitu současnosti bez komentáře a většina uživatelů dělá, jako by o tom nikdy neslyšela a ani to netušila... Stačilo se zamyslet, ale dobrá tady to máte a teďka co s tím? Týden si dáte pauzu od kuřat, ryb, krav? A pak zase pěkně zpět do toho kolotoče, z kterého stejně v současnosti není východisek ... Současnost je drsná, ale máme, co jsme chtěli ...(25.6.2009)

 • Hellboy
  *****

  Dokumentární film, který na ploše 90 minut pomocí živých obrazů vykresluje snad všechny myslitelné odvětví potravinářského průmyslu se zaměřením na jeden jeho současný aspekt - mechanizaci a odlidštění. Z této šílené cesty, kterou lidstvo nastoupilo teprve nedávno, má zisk pouze hrstka lidí, kteří tento průmysl řídí, všichni a všechno ostatní trpí. Tenhle film zaznamenává takové věci, že se až stydím, že jsem člověk. A představuju si, že kdyby nás navštívila nějaká vyspělejší rasa mimozemšťanů a viděla, co děláme, tak by si pomysleli, že jsme se všichni zbláznili, když to tolerujeme. __ Dokument samozřejmě je svou povahou problematický, protože skeptické diváky pouze utvrdí v názoru, který už mají, zatímco obyčejné obecenstvo možná překvapí některými vybranými scénami, ale už i podle zdejších komentářů je jisté, že v nich žádnou trvalejší stopu nezanechá (Djkoma, Flipper, kwoky...).(16.10.2010)

 • Chrysopras
  ***

  V celku průměrná záležitost. Jako absolvent ČZU jsem samozřejmě shlédl v tomto ranku leccos. Proto mě nijak nepřekvapila ona zemědělská VÝROBA. Viděl jsem i silnější výpovědi ( kuřata, prasata apod. ). Snaha dokumentu o prezentování zemědělství jako už zcela technikou podmaněného odvětví je evidentní a povedená. Ovšem to přeskakování z plodiny na plodinu atd. mě tak nezaujalo. Osobně bych ocenil ucelenější výpovědi...(2.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace