Na cenu Emmy nominovaný Matthew Perry predstavuje bezprostredného a inovantívneho učiteľa, ktorý odchádza z malého mestečka učiť na jednu z najťažších Harlemských škôl. Aby si však našiel cestu k študentom a prebudilv nich plný potenciál, musí použiť veľmi nekonvečné metódy... Na základe skutočného príbehu. (Zion)

elanius

(123/2012, DVDRip) / Rozhodne by si film zaslúžil kvalitnejší scenár a hlavne minimálne polhodinku naviac. V 87 minutách sa proste kvalitný školský príbeh spraviť nedá a všetko musí prebehnúť podľa klasickej šablony: 1. týpek príde do školy, 2. nemá rešpekt, 3. má rešpekt, 4. happyend na záverečných testoch. Matthew Perry celkom slušne, ale celkovo by sa patrilo mať v takomto filme viac autenických hereckých výkonov. (6/10) ()

Elyssea

Abych pravdu řekla, podobných příběhů jsem viděla spousty a vždy je to stejné. Učitel a žáci, z nichž je vždy nejdrzejší dívka a pak je tam onen záhadný chlapec v pozadí, který v sobě skrývá velkou bolest. Tak to opravdu většinou je. Díky bohu alespoň za to, že Matthew své žáky neokouzlil zpěvem ani tancem (jako Antonio v té nebetyčné konině na stejné téma), ale svým způsobem výuky. Mimochodem právě Matthew je osoba, na které příběh stojí a nutno uznat, že obstál se ctí. ()

Juto

Dej je veľmi jednoduchý: učiteľ z malého mesta sa presťahuje do New York, kde učí problémové deti.  Matthew Perry nám ako publiku dáva všetky prvky svojej osobnosti, ktoré sme si zamilovali v seriály ,,Priatelia" a zároveň môže predviesť svoje schopnosti ako dramatický herec. Rovnako dobre hrá komediálne aj dramatické scény. Filmy, ako je tento, nie sú žiadnou novinkou, ale je to jednoduchý príbeh, ktorý sa skrýva za týmto filmom v kombinácii s kúzlom Perryho, čo mu umožňuje vyniknúť od ostatných. 8/10 ()

Aljak

To som ani netušil, že pred Entre les murs sme tu mali ešte niečo takéto, vlastne s podobnou tématikou z prostredia problémových detí a ich (de)motivácie zo školy. Napriek spočiatku nevšedným metódam učiteľa Clarka sa mu podarilo získať to prvoradé - rešpekt, na základe ktorého mohol následne postaviť celú motiváciu a chuť do učenia. Je pravda, že tým deckám chýbali základy slušného správania, no stačilo, aby im dal niekto pocítiť záujem a to že verí v ich schopnosti, a už to išlo. Na môj vkus síce príliš idealistické, no fakt by ma zaujímalo ako moc bol vlastne tento film prikrášlený. Ale aj tak pekný film o detskej motivácii, hodný 4*. ()

unagi

Krásny príbeh a hlavne poučný či vzdelávací! Randa Haines chcel určite poukázať na dnesšnú dobu výchovi a správania sa detí! A samozrejme dať najavo, že táto generácia aj keď je "zlá" a úplne iná na akú sme boli zvyknutý , NIEJE STRATENÁ....stále je v každom z nás či vás aspoň kúsok dobrého srdca! Správna výchova a správny prístup k takýmto ľuďom sa môže premeniť na bandu perfektných a dokonca dobrých aj šikovných ľudí...len ten prístup ! Troška prehnané mi to prišlo, pretože takou ľahkou cestou a s takým 100% výsledkom to nedosiahneme nikdy.... ()

• Příběh Rona Clarka je natočen podle skutečné události, která se odehrála v roce 1998. (bosan)
  • Existuje akademie Rona Clarka v Atlantě, kde se úspěšně vyučuje podle jeho unikátních osnov a pravidel. (bosan)