Ron Clark Story, The (TV film)

Triumf: Príbeh Rona Clarka

Scénografie:

Louise Middleton

Kostýmy:

Christine Thomson

Maximálně chytlavě zpracovaný životpisný film o učiteli, který dal nejen celé svoje srdce jedné třídě s problematickými dětmi. Matthew Perry jako Ron Clark mě moc mile překvapil a já jsem film zhltla jak malinu. Díky HollyW za tip na tento poměrně neznámý snímek. Málokdo, asi kromě učitelů samotných si dovede představit, jak náročné je být Ronem Clarkem v dnešní době a já si takových lidí nesmírně vážím.(3.12.2012)

To som ani netušil, že pred Entre les murs sme tu mali ešte niečo takéto, vlastne s podobnou tématikou z prostredia problémových detí a ich (de)motivácie zo školy. Napriek spočiatku nevšedným metódam učiteľa Clarka sa mu podarilo získať to prvoradé - rešpekt, na základe ktorého mohol následne postaviť celú motiváciu a chuť do učenia. Je pravda, že tým deckám chýbali základy slušného správania, no stačilo, aby im dal niekto pocítiť záujem a to že verí v ich schopnosti, a už to išlo. Na môj vkus síce príliš idealistické, no fakt by ma zaujímalo ako moc bol vlastne tento film prikrášlený. Ale aj tak pekný film o detskej motivácii, hodný 4*.(4.1.2015)

Krásny príbeh a hlavne poučný či vzdelávací! Randa Haines chcel určite poukázať na dnesšnú dobu výchovi a správania sa detí! A samozrejme dať najavo, že táto generácia aj keď je "zlá" a úplne iná na akú sme boli zvyknutý , NIEJE STRATENÁ....stále je v každom z nás či vás aspoň kúsok dobrého srdca! Správna výchova a správny prístup k takýmto ľuďom sa môže premeniť na bandu perfektných a dokonca dobrých aj šikovných ľudí...len ten prístup ! Troška prehnané mi to prišlo, pretože takou ľahkou cestou a s takým 100% výsledkom to nedosiahneme nikdy....(8.2.2010)

Abych pravdu řekla, podobných příběhů jsem viděla spousty a vždy je to stejné. Učitel a žáci, z nichž je vždy nejdrzejší dívka a pak je tam onen záhadný chlapec v pozadí, který v sobě skrývá velkou bolest. Tak to opravdu většinou je. Díky bohu alespoň za to, že Matthew své žáky neokouzlil zpěvem ani tancem (jako Antonio v té nebetyčné konině na stejné téma), ale svým způsobem výuky. Mimochodem právě Matthew je osoba, na které příběh stojí a nutno uznat, že obstál se ctí.(12.3.2011)

mám tyhle učitelské příběhy ráda... skvěle zpracovaný TV film... můžeme mluvit samozřejmě o klišé, o pohádkách apod., ale jak bych si takouhle situací poradila já? smekám kloubouk před všemi "nejhoršími učiteli světa".... sakra ještě že jsou... a že jsou lidé, kteří o nich chtějí a umí natočit filmy...(27.2.2014)

• - Existuje akademie Rona Clarka v Atlantě, kde se úspěšně vyučuje podle jeho unikátních osnov a pravidel. (bosan)

• - Příběh Rona Clarka je natočen podle skutečné události, která se odehrála v roce 1998. (bosan)