poster

Odpočívadlo

 • USA

  Rest Stop

Horor / Thriller

USA, 2006, 80 min

Režie:

John Shiban

Scénář:

John Shiban

Kamera:

Mark Vargo

Hudba:

Bear McCreary
(další profese)
 • Ryuuhei
  ****

  Co na tomto hororu oceňuju, že nezapadá do již tak dokola omílané kategorie slasherů, nicméně se ubírá trochu izolovanější cestou. Ve výsledku tu máme tedy jednu hlavní hrdinku proti neznámému psychopatovi, kterému nejde o to ji rovnou zabít, ale nejdřív si s ní patřičně pohrát a dohnat ji až k čirému zoufalství. Samozřejmě, nebude v tom po celou dobu sama, ale stejnak, ten pocit beznaděje a toho, že není úniku, je zde habaděj. Hrdinka jako taková super, protože co se týče „demence“ pro horory typické, se vešla akorát do dvou - že tupě zůstávala na místě a někam raději nezdrhla, či když už zdrhala před autem zabijákem, tak tupě po silnici. Ale tak, to se dalo očekávat, je to přeci jen stále horor. Jinak ale dobré, depresivní a zvlášť ke konci sakra napínavé. Kromě samozřejmé i jisté zvrácenosti a záběrů, které slabší povahy nemusí snést zrovna nejlépe. Bezva, jak si tento horor pamatuju z předešlého zhlédnutí, na mě stejně působil i dnes. Jen, kdyby celé téma totálně nepodělalo pokračování...(22.2.2016)

 • moviesfan
  *

  No co k tomu dodat. Mohlo to být lepší, ale díky neuvěřitelně hloupým scénám to lepší není. Jaký význam měly halucinace? Copak se vbíhá autu do cesty, když je schovaná v lese a může se v něm schovat? A co poslední scéna s ,,Help me"? Hodně věcí mi nedávalo smysl. Oni smysl ani nemají. Škoda. Jistý potenciál film měl.(6.12.2008)

 • Martin741
  ***

  Trochu strasidelna road-movie od rezisera Johna Shibana /serial Akta X, Pernikovy Tata/ prinasa scenar podobny filmu Joy Ride. A opat, tak ako v pripade Joy Ride to na mna funguje. Chvalim strasidelnu atmosferu, tajomneho sofera na aute a zrucnu reziu. Herecke osadenstvo je dost nezname, ale snazi sa a to sa ceni ..... 66 %(2.3.2013)

 • darkrobyk
  **

  ,,Co bylo démonem mých rodičů? To jsem byla já..." Co je problém tohohle filmu? Že je to prapodivná fantasmagorie, kterou si lze vykládat různě. Co bývá jindy plus, je zde přítěží. Zpočátku typická buranská vyvražďovačka (jezdit po Americe je zřejmě o život)jakých vznikají spousty (ale proč ne, když bude mít patřičný říz) se mění v jakési podobenství (za své hříchy bude každý po zásluze potrestán - ta utekla z domova, ta kradla peníze apod.), že si jeden myslí cosi o pekle, a nakonec je z toho jakási asijská bubákovina s dlouhými vlasy. Tak nevím. Pár dobrých scén (vrtání a spol), jako celek však mizerie.(5.4.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Průměrný horor/thriller, který má místy docela zajímavé momentky, ale jeho kvalitu hodně sráží nelogické chování hlavní hrdinky a zdlouhavě nudné pasáže. Místy má děj skutečně našlapanou atmosféru, která je však záhy vystřídaná naprosto nelogickou scénou u které nezbývá než jen zakroutit hlavou. Svým způsobem měl tento film skutečně navíc, ale tvůrci z toho prostě nedokázali vymáčknout co nejvíc. Navíc zde zůstaly některé scény nevysvětleny.(27.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace