Odpočívadlo

John Shiban

Mark Vargo

Bear McCreary
  • darkrobyk

,,Co bylo démonem mých rodičů? To jsem byla já..." Co je problém tohohle filmu? Že je to prapodivná fantasmagorie, kterou si lze vykládat různě. Co bývá jindy plus, je zde přítěží. Zpočátku typická buranská vyvražďovačka (jezdit po Americe je zřejmě o život)jakých vznikají spousty (ale proč ne, když bude mít patřičný říz) se mění v jakési podobenství (za své hříchy bude každý po zásluze potrestán - ta utekla z domova, ta kradla peníze apod.), že si jeden myslí cosi o pekle, a nakonec je z toho jakási asijská bubákovina s dlouhými vlasy. Tak nevím. Pár dobrých scén (vrtání a spol), jako celek však mizerie.(5.4.2013)

Co na tomto hororu oceňuju, že nezapadá do již tak dokola omílané kategorie slasherů, nicméně se ubírá trochu izolovanější cestou. Ve výsledku tu máme tedy jednu hlavní hrdinku proti neznámému psychopatovi, kterému nejde o to ji rovnou zabít, ale nejdřív si s ní patřičně pohrát a dohnat ji až k čirému zoufalství. Samozřejmě, nebude v tom po celou dobu sama, ale stejnak, ten pocit beznaděje a toho, že není úniku, je zde habaděj. Hrdinka jako taková super, protože co se týče „demence“ pro horory typické, se vešla akorát do dvou - že tupě zůstávala na místě a někam raději nezdrhla, či když už zdrhala před autem zabijákem, tak tupě po silnici. Ale tak, to se dalo očekávat, je to přeci jen stále horor. Jinak ale dobré, depresivní a zvlášť ke konci sakra napínavé. Kromě samozřejmé i jisté zvrácenosti a záběrů, které slabší povahy nemusí snést zrovna nejlépe. Bezva, jak si tento horor pamatuju z předešlého zhlédnutí, na mě stejně působil i dnes. Jen, kdyby celé téma totálně nepodělalo pokračování...(22.2.2016)

Vůbec mě nepřekvapuje zdejší rozporuplné hodnocení. Tento thriller vůbec nebyl špatný. Jedná se o příjemné one-hot-chick show v podání nádherné J. Alexander. Thriller drsný, temný a prvotní ztráta přítele je fakt cítit v každém záběru zmatenost postavy. Skvělý herecký výkon. Ke 100% kvalitě mi chyběli dvě věci. SPOILER: 1. proč kurva, když zjistila, že je mrtvej, neběžela kolmo na cestu přímo do lesa, kde by ji nikdo nikdy nenašel, kor pick-upem a nehledala pomoc míle daleko?? Tak bych asi reagoval já hned v okamžiku, kdy bych zjistil, že už nemám důvod čekat. No a 2. Chybělo mi nějaké vysvětlení nebo motiv onoho "hajzla". Někdy je to dobrý, když to zůstane bez vysvětlení, ale v tomto případě si myslím, že to až tak rozumné nebylo. Jinak jeden z nejlepších v tomto žánru!(26.8.2011)

• *CARNIFEX*

Mladý, zamilovaný pár túžiaci po zmene, cestuje naprieč Amerikou k jednému z rodinných príbuzných, aby skúsil život na vlastnú päsť. "Cik" pauza na jednom z odpočívadiel uprostred "ničoho", diametrálne zmení plány mladej dámy, ktorá sa z ničoho nič ocitá sama, tvárou tvár šialenému zabijakovi. Pohľad intelektuála: Hľadať logiku v príbehu či v správaní postáv, v hororoch, nie je vždy totožné. Kým napríklad pri subžánri "Zombie", si tvorcovia potlačenie logiky skrátka môžu dovoliť (nakoľko priznajme si, bežne sa po ulici netackajú - taktiež doposiaľ nevymysleli Fábiu na zombie pach), naopak pri Slasher, Exploitation či Hixploitation snímkoch by už režisér mal byť opatrnejší. Po svete kráča príliš veľa zmrdov, ktorý majú záľubu v násilnostiach, alebo vraždení, čiže predpoklad vývoja príbehu by mal byť niekoľko násobne reálnejší, s čím súvisí aj samotné správanie či konanie postáv v ohrození. Odpočívadlo (SLASHER - LOGIKA): To ako vážne? Všade naokolo možnosť úniku, ale ja ostanem zabarikádovaný na hajzly za drevenými "lietačkami", kým sa úplne neposeriem? Look je miestami amatérsky, čo na kvalite taktiež nepridalo. Potešilo najmä pár fakt slušne realisticky zvládnutých gore scén či vďaka prostrediu, dostatočne špinavá atmosféra. Napriek spomínaným negatívam, nemôžem tvrdiť, že by som sa vyslovene nebavil - 50%. Pokiaľ by niekto rád vzhliadol niečo podobné, no o štipku duchaplnejšie - nech smelo skúsi "P2".(19.2.2015)

• GOREGASM

Víceméně amatérský počín, ve kterém stojí za řeč pouze syrově špinavý vizuál a a dvě "jícnovky" (jícen svírající scény ;-). Hlavní hrdinka je vopruzoidní jak jen to jde, nálada a tempo snímku je nesmyslně nabourávána songovými pasážemi, které ruší v míře maximálně možné a snaha autora Johna Shilbana selhává pod kyprým nánosem jím vymyšlených nonsensů a nadpřirozených prvků, které dělají ze vzorového amerického odpočívadla zmatečnou a vcelku nudnou nedopečenost. 30%(29.3.2014)