Odpočívadlo

John Shiban

John Shiban

Mark Vargo

Bear McCreary

No konečně mladá americká holka, který může člověk fandit. Je vidět, že videobéčko může v lecčems předstihnout kinoáčko a to stačí jen odpočívadlo, žlutá dodávka, střízlivej kameraman a režisér s citem. A když se do prostý náhaněčky vloží nějakej ten myst prvek, není co řešit. 70%(2.8.2013)

• *CARNIFEX*

Mladý, zamilovaný pár túžiaci po zmene, cestuje naprieč Amerikou k jednému z rodinných príbuzných, aby skúsil život na vlastnú päsť. "Cik" pauza na jednom z odpočívadiel uprostred "ničoho", diametrálne zmení plány mladej dámy, ktorá sa z ničoho nič ocitá sama, tvárou tvár šialenému zabijakovi. Pohľad intelektuála: Hľadať logiku v príbehu či v správaní postáv, v hororoch, nie je vždy totožné. Kým napríklad pri subžánri "Zombie", si tvorcovia potlačenie logiky skrátka môžu dovoliť (nakoľko priznajme si, bežne sa po ulici netackajú - taktiež doposiaľ nevymysleli Fábiu na zombie pach), naopak pri Slasher, Exploitation či Hixploitation snímkoch by už režisér mal byť opatrnejší. Po svete kráča príliš veľa zmrdov, ktorý majú záľubu v násilnostiach, alebo vraždení, čiže predpoklad vývoja príbehu by mal byť niekoľko násobne reálnejší, s čím súvisí aj samotné správanie či konanie postáv v ohrození. Odpočívadlo (SLASHER - LOGIKA): To ako vážne? Všade naokolo možnosť úniku, ale ja ostanem zabarikádovaný na hajzly za drevenými "lietačkami", kým sa úplne neposeriem? Look je miestami amatérsky, čo na kvalite taktiež nepridalo. Potešilo najmä pár fakt slušne realisticky zvládnutých gore scén či vďaka prostrediu, dostatočne špinavá atmosféra. Napriek spomínaným negatívam, nemôžem tvrdiť, že by som sa vyslovene nebavil - 50%. Pokiaľ by niekto rád vzhliadol niečo podobné, no o štipku duchaplnejšie - nech smelo skúsi "P2".(19.2.2015)

• darkrobyk

,,Co bylo démonem mých rodičů? To jsem byla já..." Co je problém tohohle filmu? Že je to prapodivná fantasmagorie, kterou si lze vykládat různě. Co bývá jindy plus, je zde přítěží. Zpočátku typická buranská vyvražďovačka (jezdit po Americe je zřejmě o život)jakých vznikají spousty (ale proč ne, když bude mít patřičný říz) se mění v jakési podobenství (za své hříchy bude každý po zásluze potrestán - ta utekla z domova, ta kradla peníze apod.), že si jeden myslí cosi o pekle, a nakonec je z toho jakási asijská bubákovina s dlouhými vlasy. Tak nevím. Pár dobrých scén (vrtání a spol), jako celek však mizerie.(5.4.2013)

Docela příjemné překvapení. Občas se sice naskytnou hluchá a divná místa ve scénaři, chvílemi to ztrácí tempo, ale jinak jsem se bavil slušně. Především ke konci je to dobrý horůrek a některé scény stojí za to. 55%(11.12.2010)

• peter12

Ten začiatok má zaujal,len som čakal či aj celok sa osvedčí.Tento film si s dialógmi veľkú hlavú nerobí,fuck tam bolo dosť často.Pre mňa to je neznámi film a po pozretí nie som nejako spokojný.Hlavná postava vždy natrafila na psychopatov či to bola ta rodina v karavane alebo na samotného vraha no darilo sa jej.Je to drsné,krvavé a má to napätie a atmosféru. Ale hlavná ženská postava bola strašne tupá a vôbec nič jej nevychádzalo aspoň že bola sympatická. Tato snímka sa nevymyká nad ostatné lebo je tu viacero hluchých miest,ako napr. keď ten vrah prešiel po policajtovi nie že by hlavná postava vzala jeho zbraň a strieľala po tom aute,nie ona sa len bezbranne pozerala ako krava.Vrah bol zmysluplný lebo nezabíjal len tak zo žartu ale svoje obete totálne od rovnal psychicky a až potom ich aj zabil.Pre mňa totálne nepochopený film lebo ani neviem do akého žánru by som ho zaradil lebo tých prvkov tu bolo viacero.A bol neskutočné prekombinovaný a toho vraha nešlo zraniť ani zabiť a to sa hlavná hrdinka veľmi snažila preto to vyzeralo ako keby bol nadpozemský lebo vždy bol dva kroky popredu a tak prenasledovaný nemohli mat žiadnu šancu a to mi tam neskutočne prekážalo.A toto je pre Kingika ktorý napísal-Ti čo dali nízke hodnotenie nemajú radi horory a nechápu prečo ho hodnotia.Tak to bol čistý blud lebo ja milujem horory ale tento je naozaj prekombinovaný a to ho zabilo,ty radšej pozeraj komédie a horory nechaj pre druhých.(16.6.2014)