Odpočívadlo

John Shiban

John Shiban

Mark Vargo

Bear McCreary

Na prvý pohľad obyčajný horor o mladej dvojici, ktorá sa počas výletu dostane na ceste do kolízie s podivným pick-upom. Neskôr zastavia na osamotenom odpočívadle, kde si dievča odskočí, po návrate však zisťuje, že auto spolu s jej fešákom záhadne zmizli a opäť sa objavuje aj pick-up, ktorého vodič dáva najavo, že o tom vie niečo viac. Dievča sa ukryje na odpočívadle a z nápisov po stenách pochopí, že ide o maniaka, ktorý v okolí vyčíňa už dlhé roky. Postupne sa však začnú diať čoraz čudnejšie veci a ju čaká nielen boj o život, ale aj o zdravý rozum. Ako som spomenul; na prvý pohľad je to obyčajný horor akých tu už bolo veľa a kto ho bude brať iba v tejto úrovni, ostane zrejme sklamaný. Filmom sa totiž prelína viacero hororových subžánrov; od road suspense k slasheru a exploitationu až k duchárčine, vďaka čomu je miestami značne neprehľadný a môže vyvolávať nezvládnutý dojem. Pre správne pochopenie však treba "ísť" s dejom, zapojiť trochu predstavivosti a uvedomiť si, že tu prakticky všetko má svoj zmysel, na čo poukazuje aj (po)záverečná scénka medzi titulkami a alternatívne konce. Film má totiž komplexný, i keď trochu prekomplikovaný príbeh, v ktorom sa tvorcovia zrejme občas nevedeli rozhodnúť akým smerom sa vydať a tak sú viaceré miesta čudnejšie než by bolo vhodné a kazia to aj niektoré nudné úseky. Každopádne však ide o slušný, strašidelný a občas drsný horor s podivným spracovaním.(26.4.2011)

• darkrobyk

,,Co bylo démonem mých rodičů? To jsem byla já..." Co je problém tohohle filmu? Že je to prapodivná fantasmagorie, kterou si lze vykládat různě. Co bývá jindy plus, je zde přítěží. Zpočátku typická buranská vyvražďovačka (jezdit po Americe je zřejmě o život)jakých vznikají spousty (ale proč ne, když bude mít patřičný říz) se mění v jakési podobenství (za své hříchy bude každý po zásluze potrestán - ta utekla z domova, ta kradla peníze apod.), že si jeden myslí cosi o pekle, a nakonec je z toho jakási asijská bubákovina s dlouhými vlasy. Tak nevím. Pár dobrých scén (vrtání a spol), jako celek však mizerie.(5.4.2013)

Docela v pohodě krváček, který i přes pár mizerných prvků vůbec nenudil, takže ve výsledku je tohle docela slušné překvapení vzhledem ke zdejšímu hodnocení. Jedná se o chaotické lítání celkem uvěřitelně uřvané Jaimie Alexander, kterou nahání sadistickej vidlák v pikapu kdesi po odpočívadle. Pro gore nenažrance je tohle pohodová volba. 65%(5.8.2013)

Nemám problém s tím, když hlavní hrdinka je v průběhu nucena (samozřejmě kvůli záchraně jiných či sebe) odložit košili a poté i tílko. Samozřejme tílko musí být bílé barvy, aby krásně kontrastovalo s barvou krve. Ale teď vážně. Hororový žánr to nemá lehké, protože je vesměs hodnocen na základě počtu logických nesmyslů a nelogického chování jednotlivých postav. Řekl bych, že Odpočívadlo z toho vyšlo ještě relativně se ctí a to mu budiž přičteno k dobru. A to i z toho důvodu, že tvůrci využili prvek mysteriózna a "nadpřirozena", který sice neomlouvá dílčí chyby, ale jsou přeci jen stravitelnější. Díky Jaimie Alexander nakonec smířlivé 3*.(27.2.2013)

• Terva

CITÁT - Hej!!!! Kreténe, tohle jsou ženské záchody!!!!......... Celkem jsem se i divil, že šla v tom RestStopu na tak hnusné záchody. Být soudnější, vydržím čůrání i sraní raději někde v přírodě. CITÁT - Jsi můj osobní démon......... Ale on je ten záchod strašně důležitej a tak tam prostě hlavní hrdinka musí. Je to ve scénáři. Abych řekl, napsal, pravdu, nějak mě to nebaví. Takový divný až praštěný. Vyjímkou je na malou chvilku Tracy - vypadá jak Glumm....... Mučící scény moc nemusím, neholduju jim a tak jsem nucen sem tam přivřít očko a když už ho tak přivírám, ptám se sám sebe, nemám ho nechat rovnou zavřené a nemám to raději vypnout. Ten příběh mě celkem nebaví. CITÁT - Není to člověk, je to nějaké monstrum........... Je to prostě blbost. Místo aby hlavní hrdinka sebrala všechny své síly a utekla, rozhodne se raději "jí přidělený hajzlík" demolovat. Nařekl bych, že je to road movie, spíš nějaké záchodové blues, něco jako WCmovie. Nevadí, že to nemá moc logiky, ale ke konci už je to moc. Spousta trapných situací a záporů až z toho bolí hlava. To od toho nechápavého kroucení sem a tam. CITÁT - Nicol, jsi úplně v hajzlu............ Nevím jak vy ostatní, ale já se na konci válel smíchy. To nešlo jinak.(26.6.2013)