Odpočívadlo

Mark Vargo

Bear McCreary

Richard Byard

Scénografie:

Phil Dagort, Megan Malley Cannon (set dekoratér)

Kostýmy:

Warden Neil

Vůbec mě nepřekvapuje zdejší rozporuplné hodnocení. Tento thriller vůbec nebyl špatný. Jedná se o příjemné one-hot-chick show v podání nádherné J. Alexander. Thriller drsný, temný a prvotní ztráta přítele je fakt cítit v každém záběru zmatenost postavy. Skvělý herecký výkon. Ke 100% kvalitě mi chyběli dvě věci. SPOILER: 1. proč kurva, když zjistila, že je mrtvej, neběžela kolmo na cestu přímo do lesa, kde by ji nikdo nikdy nenašel, kor pick-upem a nehledala pomoc míle daleko?? Tak bych asi reagoval já hned v okamžiku, kdy bych zjistil, že už nemám důvod čekat. No a 2. Chybělo mi nějaké vysvětlení nebo motiv onoho "hajzla". Někdy je to dobrý, když to zůstane bez vysvětlení, ale v tomto případě si myslím, že to až tak rozumné nebylo. Jinak jeden z nejlepších v tomto žánru!(26.8.2011)

Wow, nebolo to vôbec zlé vzhľadom na moje nízke očakávania ! Kedže som latku podsadila, tak som príjemne prekvapená. Síce nič, čo by ma ohromilo (to ma už fakt toho veľa v poslednom čase neohromí), ale nebola to strata času :) na takú horrorovú oddychovku celkom fajn.. Najlepšia pasáž filmu "Nicole shoot me" "Nicole you missed, shoot me again" :D :D :D(7.4.2013)

• Campbell

Další z milion kopií Stopaře. Mě tyhle filmy nevadí ale bohužel zároveň nemají pro mě nic co bych uvítal. Ploché postavy a strašná scénáristická patálie. Druhý díl se mi celkem i líbil co si pamatuju ale tohle mi přišlo o něco horší. Navíc to donucené zabití přítele bylo strašně trapný. O dírách ve cénáři raději nemluvím. Špatný film s asi 2 dobrýma scénami.(6.2.2013)

Co na tomto hororu oceňuju, že nezapadá do již tak dokola omílané kategorie slasherů, nicméně se ubírá trochu izolovanější cestou. Ve výsledku tu máme tedy jednu hlavní hrdinku proti neznámému psychopatovi, kterému nejde o to ji rovnou zabít, ale nejdřív si s ní patřičně pohrát a dohnat ji až k čirému zoufalství. Samozřejmě, nebude v tom po celou dobu sama, ale stejnak, ten pocit beznaděje a toho, že není úniku, je zde habaděj. Hrdinka jako taková super, protože co se týče „demence“ pro horory typické, se vešla akorát do dvou - že tupě zůstávala na místě a někam raději nezdrhla, či když už zdrhala před autem zabijákem, tak tupě po silnici. Ale tak, to se dalo očekávat, je to přeci jen stále horor. Jinak ale dobré, depresivní a zvlášť ke konci sakra napínavé. Kromě samozřejmé i jisté zvrácenosti a záběrů, které slabší povahy nemusí snést zrovna nejlépe. Bezva, jak si tento horor pamatuju z předešlého zhlédnutí, na mě stejně působil i dnes. Jen, kdyby celé téma totálně nepodělalo pokračování...(22.2.2016)

Na prvý pohľad obyčajný horor o mladej dvojici, ktorá sa počas výletu dostane na ceste do kolízie s podivným pick-upom. Neskôr zastavia na osamotenom odpočívadle, kde si dievča odskočí, po návrate však zisťuje, že auto spolu s jej fešákom záhadne zmizli a opäť sa objavuje aj pick-up, ktorého vodič dáva najavo, že o tom vie niečo viac. Dievča sa ukryje na odpočívadle a z nápisov po stenách pochopí, že ide o maniaka, ktorý v okolí vyčíňa už dlhé roky. Postupne sa však začnú diať čoraz čudnejšie veci a ju čaká nielen boj o život, ale aj o zdravý rozum. Ako som spomenul; na prvý pohľad je to obyčajný horor akých tu už bolo veľa a kto ho bude brať iba v tejto úrovni, ostane zrejme sklamaný. Filmom sa totiž prelína viacero hororových subžánrov; od road suspense k slasheru a exploitationu až k duchárčine, vďaka čomu je miestami značne neprehľadný a môže vyvolávať nezvládnutý dojem. Pre správne pochopenie však treba "ísť" s dejom, zapojiť trochu predstavivosti a uvedomiť si, že tu prakticky všetko má svoj zmysel, na čo poukazuje aj (po)záverečná scénka medzi titulkami a alternatívne konce. Film má totiž komplexný, i keď trochu prekomplikovaný príbeh, v ktorom sa tvorcovia zrejme občas nevedeli rozhodnúť akým smerom sa vydať a tak sú viaceré miesta čudnejšie než by bolo vhodné a kazia to aj niektoré nudné úseky. Každopádne však ide o slušný, strašidelný a občas drsný horor s podivným spracovaním.(26.4.2011)