Bokmyeon dalho

• angličtina

Highway Star

Hudební / Komedie

Jižní Korea, 2007, 114 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,429,431(10.8.2010)

Originální marketingový nápad, jenž nositeli překvapivě získá popularitu, může být dvojsečná zbraň, o čemž se přesvědčí hrdina debutující zpěvák. Filmy z hudebního průmyslu se mi povětšinou líbí a přestože trot (s tímto termínem se setkávám prvně) muzika mi stylem zpěvu a kostýmy připomínala éru Gotta a Vondráčkové, které jsem nikdy nemusel, Dal-ho nebyl výjimkou. Hudebnímu zákulisí v barvitém korejském podání nuda a šeď nehrozí, a když se k tomu přidá trocha vtipu a romantiky, mimózní Cha Tae-hyun a nenásilné morální ponaučení, máme tu příjemnou oddechovku. 7/10(22.6.2008)

Komedie? To bych teda neřek, sice to nějak zvlášť nenudí, ale že by mě to vyloženě bavilo, to rozhodně taky nemůžu říct, krom toho Tombac vystih muziku ve filmu dost trefně, nacpat goťáka do wrestlerský masky, tak z toho vyleze to samý. poslouchat se to moc nedalo, barevný oblečky příšerný a pohyby goťácký, takže jediný co mě udržovalo při životě byla Lee So-yeon, kterou jsem si velmi oblíbil v Git(19.10.2008)

Zobrazení komerčního názoru, že člověk nemusí dělat hudbu, která ho baví, protože vůbec nezáleží na tom, o jaký žánr se jedná, hlavní je, že se to líbí co nejvíce lidem, kteří z vás udělají populární celebritu. Myslím však, že tu nejde jen o podsouvání tohoto názoru, ale dá se to chápat i jako nahlédnutí do života těch, kteří se k takové cestě rozhodli. Trotová hudba (korejský pop; měla jsem tendence to z titulků v duchu číst jako trotl, ehm) je dost šílená a nedá se poslouchat ani dívat se na její představení, což je škoda, protože se vlastně celý film odehrává v jejím prostředí. Na druhou stranu do něj byl zasazen docela zajímavý příběh mladého muže v podání skvělého Cha Tae-hyeona, občas se najde nějaký ten vtip a celkově jsem se nenudila. Takže provedení dobré, film pobaví, jediné, co ho podle mě sráží, je trot.(21.2.2011)

Za ten song na konci hvězda navíc.(3.8.2011)

• Lacike

Je to taky priemerny film z hudobneho prostredia. Ja som mal s nim dva problemy. Vôbec sa mi nepacil ten retrostyl - trot. Kedze hudobne cisla tvoria dost velku cast stopaze, tak je to problem. A hlavna postava, ktoru hra Tae-hyeon Cha mi bola dost nesympaticka. Proste klasicky namysleny spevak. Postupne sa sice polepsi, ale uz bolo neskoro. Takze pre mna bol vysledok dost otravny. Jedinym svetlym bodom v tomto filme bola nadherna So-yeon Lee. 4/10.(24.3.2015)

Na pet to nestaci, ale pobavi. A dobre.(26.6.2008)

Musím zareagovat. A to hlavně na příspěvek uživatele Lacika a uvést to na pravou míru. Možná, že ten kdo sleduje minimálně jihokorejskou produkci a k tomu vůbec nezná Tae-hyeon Cha, ten bude považovat film za průměrný. Ale kdo herce zná, a zná jeho komediální umění (zde přesně jeho styl), film se určitě bude líbit. Mě se naopak velmi páčil hudební retrostyl TROT - prostě vesnické zpívání s pohyby ála při dechovce. Navíc tento žánr musel být vybrán aby byl co nejvíce odlišný od rocku - původního stylu hlavního představitele... Že tam hraje "klasicky namyšleného zpěváka"? No jasně, jak jinak když hraje rock a má se překopat na vesnický styl... A nutno dodat že vtipně namyšlného. Takže na závěr ještě jednou pokud znáte Tae-hyeon Cha - a když si vylistujete jeho filmografii. tak velká většina úspěšných komedií je postavená na něm (kdo by neznal My Sassy Girl?) - film se vám bude líbit...(27.3.2015)